Ασθένειες Το καναρίνι μου είναι σε άσχημη κατάσταση

Σταύρο να πας εκεί, να δει το πουλάκι και να απαιτήσεις να ξεκαθαρίσουν τα πράγματα σε σχέση με τον''βοηθό''... Εγώ μέχρι τώρα γνωρίζω πως υπάρχει ένας νέος κτηνίατρος εκτός του ********** και του ********** που ασχολείται με ζώα, όπως κάνει αποκλειστικά ο **********...
Είναι πολύ σοβαρό το γεγονός για να μη βρεθεί μια άκρη...
Με αυτά που έγραψες θεωρώ πως είναι υποχρέωση του ********** να παρακολουθήσει την εξέλιξη της πορείας της υγείας του πουλιού, όταν ευθύνεται ''κάποιος'' μέσα από το ιατρείο του (που χειροτέρεψε η υγεία του)
[automerge]1563827160[/automerge]
Πάντως για να ξέρετε παιδιά, ο ********** δεν κάνει διάγνωση και δεν δίνει αγωγή από το τηλέφωνο...Αυτό δεν το έκανε ούτε σ΄εμένα που με γνωρίζει πολύ καλά και που παρακολουθούσε 8 χρόνια τον Μάριο...
Πολλές φορές είχαμε συζητήσει (γι΄ανθρώπους που ζουν εκτός Αθηνών και ζητούν τηλεφωνικά οδηγίες) και μου είχε απαντήσει ότι: Δεν μπορώ να εμπιστευτώ τη ''διάγνωση'' ή την κρίση (για τα συμπτώματα) του ''καθενός'' και να δώσω φάρμακα χωρίς να εξετάσω ο ίδιος...
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
@Sissy Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου! Θέλω κάπως να σβήσω το σχόλιο που κατηγορώ τον ********** γιατί δεν φταίει σε τίποτα, μόνο ο βοηθός του, το πα πάνω στα νεύρα μου και την απόγνωση μου. Μόλις γυρίσει ο άνθρωπος από τις διακοπές του θα κλείσω ραντεβού. Επίσης τον βοηθό του τον λένε **********.
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Επίσης τον βοηθό του τον λένε **********.
Νομίζω αυτό είναι τ όνομά του... Πρόκειται για νέο κτηνίατρο και όσο τον έχω δει είναι σωστός και ''καλό παιδί'', δεν ασχολείται με τα πουλιά, όσο με τα τετράποδα (μόνο όταν χρειαστεί βοήθεια δεύτερου ατόμου ο **********)...
Περίεργο, αλλά ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις για κανέναν...χωρίς να θέλω να σε αμφισβητήσω, αλλά ούτε να κατηγορήσω και κάποιον που ''γνωρίζω'' κάποια χρόνια ως πελάτισσα του ιατρείου και μόνο!
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Έχω ανησυχήσει πολύ που δυσφήμισα έτσι τον άνθρωπο πώς μπορώ να διαγράψω όλο το άρθρο;
Δεν σκεφτόμουν ορθά..
Δεν δυσφήμισες τον ********** Σταύρο...Αν ο βοηθός του ιατρείου έπαιξε τον ρόλο του πτηνίατρου είναι άλλο θέμα... Εγώ στη θέση του ********** θα σου είχα και ''υποχρέωση'' εφόσον γίνεσαι η αφορμή να γίνει γνώστης του τι συμβαίνει πίσω από την πλάτη του... Όλα λύνονται με την συζήτηση και ο καθένας (σας) υποχρεούται ν΄αναλάβει τις ευθύνες του... Αυτή είναι η άποψη μου και πιστεύω πως είναι πλήρως αντικειμενική.
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
ξαναπήρα τηλέφωνο εκνευρισμένος
έφυγα εκνευρισμένος
δεν ξέρω τι να κάνω βοηθήστε με!
Πήγες σε δύο κτηνιάτρους και έφυγες εκνευρισμένος. Εμείς, που δεν είμαστε γιατροί, πως πιστεύεις ότι μπορούμε να σε βοηθήσουμε χωρίς να σε... εκνευρίσουμε στο τέλος;

Εν πάση περιπτώσει, παρεμβαίνω μόνο γι' αυτό:
Έχω ανησυχήσει πολύ που δυσφήμισα έτσι τον άνθρωπο πώς μπορώ να διαγράψω όλο το άρθρο;
Δεν σκεφτόμουν ορθά..
Σύμφωνα με τους όρους χρήσης, η διαγραφή περιεχομένου κατ' απαίτηση δεν επιτρέπεται. Παρ' όλα αυτά και κατά παράβαση των όρων, διαγράφω τα ονόματα και μια σου φράση η οποία είναι όχι απλά μηνύσιμη αλλά επισύρει και βαρβάτη αγωγή.

Γενικά πάντως, αυτά τα είπα ξείπα, με κάνουν επιφυλακτικό με το θέμα αλλά αυτή είναι η προσωπική μου άποψη. Ας κρίνουν το θέμα οι αναγνώστες.
 
Back
Top