Ασθένειες Το καναρίνι μου ο Λάζαρος τραυματίστηκε

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ariadnh
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Πολυ κριμα, εδωσε κι αυτος τον αγωνα του για να φτασει ως εδω. Μην κατηγορησεις τον εαυτο σου, δεν το αξιζεις, εκανες ηδη πολλα περισσοτερα απ'οτι θα εκαναν πολλοι.
 
Ναι αλλά... Τοσα προβλήματα.. Τα καταφέραμε και ετρωγε μόνος του... Και να πεθάνει; Έτσι; Με αυτό τον τρόπο; Σκέφτομαι τον πονο που ένιωσε και. ☹
 
Άστο βρε Αριάδνη μου ήταν προβληματικό το καημένο, αναπαύτηκε. Μην βασανίζεσαι.
 
Λυπάμαι Αριάδνη, έχω όμως μια απορία. Τα αδύναμα ζώα δέχονται επίθεση από τα υπόλοιπα της κατηγορίας τους; Γιατί από ότι έχω δεί σε ντοκιμαντέρ τα ζώα της ίδιας κατηγορίας απλώς εγκαταλείπουν το αδύναμο μέλος και αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να δεχθεί επίθεση από άλλα είδη ζώων που ήδη θεωρούνται εχθροί. Αν ισχύει λοιπόν όντως αυτό, πώς γίνεται να δεχθεί επίθεση καναρίνι από άλλα καναρίνια; Ή κάνω λάθος;
 
Λυπάμαι Αριάδνη, έχω όμως μια απορία. Τα αδύναμα ζώα δέχονται επίθεση από τα υπόλοιπα της κατηγορίας τους; Γιατί από ότι έχω δεί σε ντοκιμαντέρ τα ζώα της ίδιας κατηγορίας απλώς εγκαταλείπουν το αδύναμο μέλος και αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να δεχθεί επίθεση από άλλα είδη ζώων που ήδη θεωρούνται εχθροί. Αν ισχύει λοιπόν όντως αυτό, πώς γίνεται να δεχθεί επίθεση καναρίνι από άλλα καναρίνια; Ή κάνω λάθος;
Δες στο #18# την απάντηση του Μάκη, Αχιλλέα.
 
Ναι το διάβασα Μαρία και από εκεί πηγάζει η απορία μου. Δέχονται επιθέσεις από το ίδιο τους το είδος; 😵
 
Στην φύση τα αδύναμα δεν πρέπει να μοιράζονται το φαγητό της αγέλης. Πρέπει να εξοντωθούν. Δεν είναι τσακωμός. Είναι συγκεκριμένη εγκληματική ενέργεια.
 
Καλημερα.. Αν ηταν εξωτερικη επιθεση θα επεφταν οι ποτιστρες στο πατωμα.. Δεν υπαρχει χωρος. Ασε που μολις αγγιξεις το κλουβι αυτες πεφτουν. Δεν ξερω . ☹
Να αναφερω πως στο κλουβι δεν ειχε αιματα πουθενα και ουτε φτερα..
Νομιζα θα τα καταφερει. Καθαρισα τις πληγες του και αυτο αρχισε να τρωει.
 
Αριάδνη, τι διαστάσεις έχει το κλουβί και πόσα πουλιά ζουν εκεί;
 
Τα κόκκινα καναρίνια είναι στο μικροτερο κλουβί. 90cm μήκος, 70 υψος και 70 πλάτος. 8 πουλιά ηταν.
 
Back
Top