Γενικά Το καναρίνι μου, ο Νούκι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Myrto.
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Χαλάλι στο χρόνο που διέθεσες Μυρτώ. Τα αποτελέσματα σε αποζημιώνουν. Πολύ όμορφες φωτογραφίες. Να χαίρεσαι τον κούκλο σου!
Σε ευχαριστώ πολύ Παναγιώτα! 🙂 Αξίζει πραγματικά ο χρόνος, μιας και η οικειότητα που αναπτύσσεται μένει για μια ζωή!
 
Συγχαρητηρια για την υπομονη και επιμονη σου! Ομως το αποτελεσμα σου δειχνει οτι αξιζε ολη αυτη η προσπαθεια σου! Να τον χαιρεσαι και να μας ανεβαζεις κι αλλες φωτο, να τον χαιρομαστε κι εμεις! 🙂Ειναι πολυ ομορφος! Πανω απ ολα ομως μπραβο σου για την αγαπη που του δινεις και να εισαι σιγουρη οτι το ιδιο σ αγαπαει κι αυτος!👍
 
Συγχαρητηρια για την υπομονη και επιμονη σου! Ομως το αποτελεσμα σου δειχνει οτι αξιζε ολη αυτη η προσπαθεια σου! Να τον χαιρεσαι και να μας ανεβαζεις κι αλλες φωτο, να τον χαιρομαστε κι εμεις! 🙂Ειναι πολυ ομορφος! Πανω απ ολα ομως μπραβο σου για την αγαπη που του δινεις και να εισαι σιγουρη οτι το ιδιο σ αγαπαει κι αυτος!👍
Ευχαριστώ πολύ για το σχόλιό σου Κατερίνα, να είσαι καλά !
Μέχρι στιγμής φαίνεται να με αγαπάει μόνο όταν κρατάω φαγάκι, διαφορετικά που τον είδατε :D . Όμως τελευταία πηγαίνει στην άκρη του κλαδιού στο σπίτι του, προς την μεριά μου και κοιτάει με περιέργεια ό,τι κάνω, οπότε νομίζω πως κάτι είναι κι αυτό 🙄
 
"Ζωή και κότα" ο Νούκι... Τυχερό πουλάκι. Μπράβο σου Μυρτώ. Αναλαμβάνεις και τις κανάρες μου που δεν θέλουν ούτε να με βλέπουν;
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myrto.
Πολύ όμορφη η εξοικείωση και η φιλία που αναπτύσσετε μεταξύ σας.
Υπάρχει η δυνατότητα για πρωινό και όχι απογευματινό μπανάκι; Αν ναι, προτίμησέ το. Το απόγευμα τώρα που ο καιρός γίνεται ολοένα πιο υγρός και ψυχρός ίσως δεν αρκεί για να στεγνώσει πλήρως το πουλάκι πριν κοιμηθεί, και όσο η θερμοκρασία θα πέφτει, τόσο πιο ευάλωτο θα γίνεται σε κρυολογήματα.
 
Πολύ όμορφη η εξοικείωση και η φιλία που αναπτύσσετε μεταξύ σας.
Υπάρχει η δυνατότητα για πρωινό και όχι απογευματινό μπανάκι; Αν ναι, προτίμησέ το. Το απόγευμα τώρα που ο καιρός γίνεται ολοένα πιο υγρός και ψυχρός ίσως δεν αρκεί για να στεγνώσει πλήρως το πουλάκι πριν κοιμηθεί, και όσο η θερμοκρασία θα πέφτει, τόσο πιο ευάλωτο θα γίνεται σε κρυολογήματα.
Ευχαριστώ πολύ!
Την μπανιέρα του την βάζω το πρωί αλλά επειδή τώρα λείπω τα πρωινά από το σπίτι του την βγάζω στο μισάωρο. Έτσι, όσες φορές δεν κάνει μπάνιο το πρωί την βάζω πάλι το απόγευμα. Φυσικά τον χειμώνα την βάζω νωρίτερα, το μεσημέρι, ακριβώς για να προλάβει να στεγνώσει 👍 .
Πάντως ο Νούκι δεν τρελαίνεται και τόσο για μπάνιο... Θυμάμαι το προηγούμενο καναρίνι μου που μόλις του βάζαμε την μπανιέρα πήγαινε κατευθείαν και πλατσούριζε σαν τρελό... Επίσης μόλις άκουγε την βρύση πετούσε κατευθείαν στον πάγκο δίπλα μας και του βάζαμε εκεί ένα μπολάκι με νερό και έκανε κι εκεί μπάνιο 🙄
Ετούτος εδώ δεν δείχνει ακόμη τέτοιο ενδιαφέρον 🙂
 
Καλημέρα :) !
Να τος και ο Νούκι, τρώγοντας το πρωινό του και παίρνοντας ένα ελαφρύ μπανάκι (τα γνωστά του, ίσα ίσα να πλύνει την φατσούλα του ) @katerinak , σε ευχαριστούμε πολύ κι εγώ κι ο Νουκι που μας σκέφτηκες :D . Δυστυχώς αυτόν τον καιρό θα είναι πιο αραιή η παρουσία μας λόγω υποχρεώσεων, αλλά με την κάθε ευκαιρία θα σας χαιρετάμε :).
Σας ευχαριστώ πολύ
rsz_20171008_102458.webp rsz_20171008_093858.webp
 
Back
Top