Γενικά Το καναρίνι να το έχουμε μέσα μέχρι την άνοιξη;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης dimitrisd
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές!
Έχω μία απορία: όταν λέμε ότι το καναρίνι κοιμάται στη δύση του ηλίου και ξυπνά με την ανατολή, τώρα το χειμώνα που νυχτώνει από τις 5, θα κοιμάται... Με τις κότες; Στην πράξη κοιμάται κατά τις 8, αφού στο σπίτι έχει...ζωντάνια από τα παιδιά, ενώ μετά τις 10 ίσως ξυπνά για λίγα δευτερόλεπτα από κάποιον μ... Που θα περάσει στο δρόμο με τη μηχανή του, από κάποιον άλλον κάγκουρα που θα έχει στη διαπασών σκυλάδικα, ή από εμάς καμιά φορά που ίσως κάνουμε λίγη φασαρία.

Μπορώ να δίνω λαχανικά και αυγό την ίδια μέρα; Όταν λέμε αυγό, νομίζω εννοούμε το 1/4 του αυγού, όχι ολόκληρο, σωστά;
 
Έχω μία απορία: όταν λέμε ότι το καναρίνι κοιμάται στη δύση του ηλίου και ξυπνά με την ανατολή,
Σωστά έτσι πρέπει να γίνεται... έτσι καταλαβαίνει τις αλλαγές των εποχών και προσαρμόζει τον οργανισμό του ανάλογα.
Μπορώ να δίνω λαχανικά και αυγό την ίδια μέρα; Όταν λέμε αυγό, νομίζω εννοούμε το 1/4 του αυγού, όχι ολόκληρο, σωστά;
Όλα αυτά είναι επικουρικά.
Απλά είτε το ένα είτε το άλλο από μια φορά τη βδομάδα...
Και φυσικά ακόμη και το 1/4 του αυγού είναι πολύ για ένα καναρίνι, αλλά δεν μπορούμε να το κόψουμε περισσότερο.
 
Έχω μία απορία: όταν λέμε ότι το καναρίνι κοιμάται στη δύση του ηλίου και ξυπνά με την ανατολή, τώρα το χειμώνα που νυχτώνει από τις 5, θα κοιμάται... Με τις κότες; Στην πράξη κοιμάται κατά τις 8, αφού στο σπίτι έχει...ζωντάνια από τα παιδιά, ενώ μετά τις 10 ίσως ξυπνά για λίγα δευτερόλεπτα από κάποιον μ... Που θα περάσει στο δρόμο με τη μηχανή του, από κάποιον άλλον κάγκουρα που θα έχει στη διαπασών σκυλάδικα, ή από εμάς καμιά φορά που ίσως κάνουμε λίγη φασαρία.
Ναι ναι κοιμούνται με τις κότες και ξυπνάνε από τις 7! Και ο Πανέτος έτσι θα πρέπει να κοιμάται αν θες να μην έχετε θέματα... Όπως λέει και ο Γιάννης:
Σωστά έτσι πρέπει να γίνεται... έτσι καταλαβαίνει τις αλλαγές των εποχών και προσαρμόζει τον οργανισμό του ανάλογα.
Κάποιος χώρος που είναι ήσυχος και δεν έχει φασαρία μετά τις 5 δεν υπάρχει στο σπίτι;

Μπορώ να δίνω λαχανικά και αυγό την ίδια μέρα; Όταν λέμε αυγό, νομίζω εννοούμε το 1/4 του αυγού, όχι ολόκληρο, σωστά;
Πέρα από λαχανικά και αυγό δίνουμε και βότανα! Είτε σε χλωρή είτε σε ξηρή μορφή! 😉
 

Σχετικά θέματα

Back
Top