Ασθένειες Το καναρινι μου βγαζει καποιους περιεργους ηχους

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Nikos Z
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Nikos Z

PB New Member
Εγγραφή
3 Μαρ 2015
Μηνύματα
46
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Το αρσενικο καναρινι του ζευγαριου που εχω (εντομεταξυ το θυληκο κλωσαει 4 αυγα) βγαζει καποιους περιεργους ηχους. Τωρα το βραδυ ξεκινησε και δεν φαινεται να κοιμαται... Η ζωηραδα του ομως ειναι μια χαρα. Καμια ιδεα τι συμβαινει;
 
Το αρσενικο καναρινι του ζευγαριου που εχω (εντομεταξυ το θυληκο κλωσαει 4 αυγα) βγαζει καποιους περιεργους ηχους. Τωρα το βραδυ ξεκινησε και δεν φαινεται να κοιμαται... Η ζωηραδα του ομως ειναι μια χαρα. Καμια ιδεα τι συμβαινει;
Ή θα τραβήξεις ένα video θα το ανεβάσεις στο youtube για να το δούμε (η πιο καλή λύση)... ή θα κάνεις πάρα πολύ αναλυτική περιγραφή των ήχων που βγάζει και της συμπεριφοράς του.
 
Μου ειναι δυσκολο να ανεβασω βιντεο αρα θα προσπαθησω να δωσω μια καλη περιγραφη! Το βραδυ πριν απο καμια ωρα ακουσα τον καναρινι να κανει εναν δυνατο διακοπτομενο ηχο, κατι σαν πρρ-πρρ. Η διαθεση του καθ' ολη την διαρκεια της ημερας ηταν κανονικη, κελαηδουσε κανονικα και ηταν ζωηρος.
 
Μου ειναι δυσκολο να ανεβασω βιντεο αρα θα προσπαθησω να δωσω μια καλη περιγραφη! Το βραδυ πριν απο καμια ωρα ακουσα τον καναρινι να κανει εναν δυνατο διακοπτομενο ηχο, κατι σαν πρρ-πρρ. Η διαθεση του καθ' ολη την διαρκεια της ημερας ηταν κανονικη, κελαηδουσε κανονικα και ηταν ζωηρος.
Δεν ξέρω αν έχει κάτι... Μια και όπως λες έχει καλή διάθεση... Παρακολουθείς και αύριο και μας λες...
 
Μήπως ακούγεται σαν άσθμα; Μη τυχόν και σου έχει κρυώσει. Σε τι θέση το έχεις;
 
Απλά το ενοχλεί το φως και δεν κοιμάται και ίσως τραγουδάει πολύ χαμηλόφωνα. Ή θα γύρεις λίγο την πόρτα ώστε να έχουν λίγο φωτισμό και να κοιμούνται ή θα τα σκεπάσεις με κάποιο σκούρο σεντόνι για να κοιμηθούν!
 
Back
Top