Ασθένειες Το καναρινι μου τρέμει

Theodorap

PB New Member
Εγγραφή
13 Μαϊ 2016
Μηνύματα
185
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Έχει δύο - τρεις μέρες που το καναρινακι μου το αρσενικό το βλέπω να τρέμει! Αν και τις τελευταίες μέρες κελαηδάει χωρίς σταματημό! Εχθές καιλαηδησε 3 φορές συνεχόμενα και μπορεί 10 φορές από το πρωί! Και σήμερα το ίδιο αλλά γιατί τρέμει;
 
Τι εννοείς τρέμει; Όταν κελαηδαει; Εϊναι εύκολο να ανεβάσεις ένα βίντεο που τρέμει;
 
Όχι όταν κελαηδάει, κάποιες φορές κάθεται φουντώνει και τρέμει
Μόνο αν ανεβάσεις κάποιο video θα καταλάβουμε και ίσως μπορέσουμε να βοηθήσουμε.
Αν δεν μπορείς προσπάθησε να κάνεις πολύ αναλυτική περιγραφή της κατάστασης του καναρινιού.
Και μερικά ενημερωτικά στοιχεία όπως ηλικία, διατροφή κλπ
 
Όχι όταν κελαηδάει, κάποιες φορές κάθεται φουντώνει και τρέμει
Τρέμει για ένα δευτερόλεπτο μαζί με το φούντωμα; Μήπως εννοείς αυτή τη φυσιολογική συμπεριφορά;
 
Μόνο αν ανεβάσεις κάποιο video θα καταλάβουμε και ίσως μπορέσουμε να βοηθήσουμε.
Αν δεν μπορείς προσπάθησε να κάνεις πολύ αναλυτική περιγραφή της κατάστασης του καναρινιού.
Και μερικά ενημερωτικά στοιχεία όπως ηλικία, διατροφή κλπ

Εντάξει δεν ήταν τίποτα τελικά χτες είχε κρύο και οπότε φυσούσε αυτό φούντωνε και σαν να έτρεμε αλλά σήμερα είναι εντάξει
 
Εντάξει δεν ήταν τίποτα τελικά χτες είχε κρύο και οπότε φυσούσε αυτό φούντωνε και σαν να έτρεμε αλλά σήμερα είναι εντάξει
Είναι απίθανο να τρέμει από το κρύο ένα πουλί.
 
Μήπως μιλάς για την ώρα που ασχολείται με τα φτερά του;

Δεν το κάνει πια αυτό το τρέμουλο δλδ;

Συγνώμη που δεν απάντησα νωρίτερα αλλά τώρα είδα το μήνυμα σου Αλίκη,το καναρίνι είναι μια χαρά απλά τότε με το κρύο το έβλεπα όταν φυσούσε να κάθεται φουντωμενο και να τρέμει και πανικοβληθηκα!
 
όταν φυσούσε να κάθεται φουντωμενο και να τρέμει και πανικοβληθηκα!
Τότε απόφυγε να το αφήνεις σε μέρος που φυσάει ή έχει ρεύμα αέρα! Ισχύει για όλα μας τα πουλάκια!
 
Πόσο κρύο να είχε Ιούνιο μήνα;

Πραγματικά από την μία μέρα στην άλλη είχε συμβεί και θυμάμαι την προηγούμενη μέρα να καιγόμαστε και εγώ να κανονιζα για πισίνα και την επόμενη να έβρεχε και να είχε πραγματικά κρύο! Συμβαίνει καμιά φορά 😉
 
Back
Top