Φροντίδα Το κοκατίλ μου δε με γουστάρει

Έχει δυο μήνες σχεδόν που τη φωνάζουμε Κότα και το έχουμε συνηθίσει.. Ευχαριστούμε πάντως νονούς και νονές.. όσο για το Ήρα έχουμε απέναντι ένα μπόξερ που όλη μέρα τη φωνάζουν οπότε δεν είναι ότι καλύτερο! 😂
 
Γειά σας και χαίρομαι που θα μπω στην πολύτιμη παρέα σας. Έχω ένα κοκατιλ (μάλλον κοριτσάκι) την Κότα. Είναι κακιά, φωνακλού και επιθετική. Της παρέχω ποικιλία τροφών, με άφθονο το παρλαμέντο το οποίο λατρεύει, της έφτιαξα σκαλίτσα με ξύλα που μάζεψα από το δάσος, της διακόσμησα το κλουβί της με κούτσουρο που φορτώθηκα από το γειτονικό κόψιμο των δέντρων, έκοψα το χέρι μου πριονίζοντας μια πατήθρα-φέτα ξύλου, της έχω φρέσκο νερό, καθρέφτη, σουπιοκόκκαλο και καθημερινή μονόωρη σύνδεση με youtube και ήχους συντρόφων της. Δυστυχώς κατάφερα να την ταΐσω ελάχιστες φορές από το χέρι μου. Της άφησα πολλές φορές την πόρτα ανοιχτή για να κάνει τις πτήσεις της αλλά και πάλι αρνείται. Σε γενικές γραμμές έχω καταλάβει ότι δε με γουστάρει. Ελπίζω κάποτε να τα βρούμε...
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
καντε ενα ενα τα βηματα και πιστευω θα σας βοηθησει
 
Καλησπέρα Mαρίνα! @Marinakion Αν κρίνω από το ταπεραμέντο της Κότας, μόνο κότα δεν είναι. Και μάλιστα σε σημείο που αν είχε στόμα να μιλήσει θα έλεγε: "Εμένα είπες κότα;" Αστειεύομαι.. αλλά η ιστορία σας μου έφτιαξε τη διάθεση. Ελπίζω να τα βρείτε σύντομα. Να σου ζήσει.
 
Back
Top