Ασθένειες Το κοκατίλ μου είναι αδιάθετο και έχει σκουλήκια στα πούπουλα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης larisa17
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

larisa17

PB New Member
Εγγραφή
4 Νοε 2020
Μηνύματα
11
Γεια σου θελα καποια βοηθεια στο θεμα του κοκατιλ που εχω.Το αλμπινακι μου ειναι αδιαθετο και οπως το χαιδευα παρατηρησα οτι εχει καποια σκουλικια στο πουλουλο μικρα μαυρα σαν ινες.Τρελαθηκα αγορας σπρευ για ψειρες...Το ελουσα το στεγνωσα τον ψεκασα με σπρευ ολο το κλουδι και ολα τα κοκατιλ που εχω .Δε ξερω αν μου επιβιωσει και τι πρεπει να κανω αλλο.
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
πηρα τηλεφωνω μια επίσκεψη μονο κοστιζει 55ευρω και η εξετασεις ουτε μου απαντησαν
[automerge]1604510893[/automerge]
ξερω ειμαι απαραδεκτη αλλα ειναι σε καιρο κρισεις ειναι παρα πολλα τα λεφτα οσο και αν ηθελα να το παω .
 
Απο Αθηνα ειμαι.το παρακολουθω και η αλκημηνη(αλμπινακι) μου δε θα αντεξει.την εχω με ενα υφασμα σκεπασμενη και ειναι κατω στο κλουδι.δε θα αντεξει,...
 
Το αγόρασα από τα πετ σοπ ένα ξένο προϊόν που λέγεται repeli ectoparasite bird spray.απο τις οδηγίες λέει ότι είναι για εξωπαρασιτα, ακάρεα,ψείρες,ψύλλων κ σκορων.παρατηρω ότιδε θα τη βγάλει.
 
Το συγκεκριμένο δεν κάνει για σκουλήκια.

παρατηρω ότιδε θα τη βγάλει.
Πολύ κρίμα. Ότι και αν είναι αυτό που έχει, μάλλον έχει προχωρήσει αρκετά και φοβάμαι ότι εμείς δεν μπορούμε δυστυχώς να κάνουμε κάτι περισσότερο από εδώ.
 
Το ξέρω ποια μετά από 2-3 μέρες προχωρήσε γρήγορα κ πριν μια εβδομάδα το πήρα.δε ξέρω αν ήταν ήδη άρρωστο ή το άρπαξε από το καινούριο περιβάλλον
 
Καλό βράδυ στους αναγνώστες.πέθανε η αλκμηνακι.τελευταια ερωτηση για σήμερα.μου είπαν να βάλω τη τροφή στο ψυγείο για να πεθάνουν ότι υπάρχει στη τροφή , ισχύει
 
@Stavros του είχα δώσει κ υγρό για εντερικά... μέσω νερού.καληνυχτα
 
@Ton@Tony Forpus θέλω να σου στείλω κ σε βίντεο κ σε φωτογραφίες αλλά δε τα καταφέρνω στο να στείλω στην ομάδα.πηγα πάλι στα πετ κ αγορασασε σκόνη κ το έδειξα το βίντεο κ μάλλον για ψείρα ήταν.τα αλλά κοκατιλ μου που έχω έριξα σκόνη κ πλύσιμο σε όλο το κλουβί.
 
Back
Top