Γενικά Το κοκατίλ μου ο Γούντι

Να τον χαίρεσαι τον Γούντι σου! Όχι άλλα περιστατικά αυτή την φορά.
Ευχαριστώ ! Θεός φυλάξει... Ούτε να σκέφτομαι τέτοια, θα του βάλω και σωματοφύλακα 😂
 
Ίσως ένα μεγάλο σκύλο 😛
Μαύρο χιούμορ!
Με κοιτάει από μακριά τώρα και κουνάει την ουρά! Πέρασε ένας μήνας από τότε.. Το νέο κοκατιλ πήρε τον πόνο του παλιού ως μακρινή ανάμνηση... Κακή μεν. Τα παθήματα μαθήματα...
[automerge]1569762554[/automerge]
Να τον χαίρεσαι τον κούκλο σου, να περνάτε καλά για πολλά πολλά χρόνια!
Ευχαριστώ πολύ Αμήν.άμα έχετε καμιά συμβουλή σε θέματα διατροφής προς το παρόν όταν του δίνω κάτι εκτός σπόρων είναι καχύποπτος δοκιμάζει και φευγει
 
Είναι κουκλί!
Λίγο προσοχή στα βασικά και θα είστε τέλεια...
Και τώρα που έχεις εμπειρία μπορείς να διαχειριστείς εξ αρχής το κράξιμο όταν φεύγεις από το δωμάτιο!
 
Είναι κουκλί!
Λίγο προσοχή στα βασικά και θα είστε τέλεια...
Και τώρα που έχεις εμπειρία μπορείς να διαχειριστείς εξ αρχής το κράξιμο όταν φεύγεις από το δωμάτιο!
Έχει εκπαιδευτεί σε λίγο καιρό τέλεια! Δεν κάνω το λάθος πια σε κάθε φωνή να τρέχω. Τον αφήνω να φωνάζει και μετά από λίγο πάει ψηλά και αρχίζει το καθάρισμα... Είναι εκτός κλουβιου πάντα με επίβλεψη... Του αρκούν πολλές φορές και 10 λεπτά έξω για να μπει ήρεμα στο κλουβί! Είναι πολύ διαφορετικός από το άλλο κοκατιλ!
 
Έχει εκπαιδευτεί σε λίγο καιρό τέλεια! Δεν κάνω το λάθος πια σε κάθε φωνή να τρέχω. Τον αφήνω να φωνάζει και μετά από λίγο πάει ψηλά και αρχίζει το καθάρισμα... Είναι εκτός κλουβιου πάντα με επίβλεψη... Του αρκούν πολλές φορές και 10 λεπτά έξω για να μπει ήρεμα στο κλουβί! Είναι πολύ διαφορετικός από το άλλο κοκατιλ!
Το προηγούμενο το είχες καλομαθει :)
Όπως όλοι μας στο πρώτο!

Για διατροφή δίνε συσκευασμένους σπόρους, πέλλετς και ποικιλία λαχανικών, κανά αυγουλάκι που και που, σουπιοκοκαλο μόνιμα και θα είστε μια χαρά!
 
Το προηγούμενο το είχες καλομαθει :)
Όπως όλοι μας στο πρώτο!

Για διατροφή δίνε συσκευασμένους σπόρους, πέλλετς και ποικιλία λαχανικών, κανά αυγουλάκι που και που, σουπιοκοκαλο μόνιμα και θα είστε μια χαρά!
Να ρωτήσω πελλετς υπάρχουν σε pet shop?επίσης έχω βάλει πετρουλα ασβεστίου με ζεόλιθο... Αντικαθιστά το σουπιοκοκκαλο;
 
Να ρωτήσω πελλετς υπάρχουν σε pet shop?επίσης έχω βάλει πετρουλα ασβεστίου με ζεόλιθο... Αντικαθιστά το σουπιοκοκκαλο;
Καλύτερα σουπιοκοκαλο...
Ναι έχει... Παίρνω αυτά... Σε διαφορετική ταιστρα!
Βγάλε και καμιά φωτό κλουβί κτλ να μας πει ο @Γιαννης17 τι χρειάζεται :)
να σου ζήσει και πάλι!
 
Καλύτερα σουπιοκοκαλο...
Ναι έχει... Παίρνω αυτά... Σε διαφορετική ταιστρα!
Βγάλε και καμιά φωτό κλουβί κτλ να μας πει ο @Γιαννης17 τι χρειάζεται :)
να σου ζήσει και πάλι!
Ευχαριστώ! Αυτή τι στιγμή έχω στο κλουβί το μίγμα σπόρων... Βάζω μέσα και λίγο μίγμα από τροπικά φρούτα. Κίτρινη τροφή αναμιγμενη με ειδικά βότανα... Μίγμα με κοχύλια και καρβουνακι... Το νερό του και κάνα Μίλλετ...
 
κίτρινη τροφή
Μήπως είναι μια που παίρνεις σε διάφανο σακουλάκι η χύμα; η γνωστή "βιταμίνη"; Αν ναι σε παρακαλώ να την πετάξεις. Δεν του προσφέρει τίποτε πέρα από κιλά. Μπορείς να δίνεις μια φορά την εβδομάδα αυγό βραστό(15 λεπτά) με το τσοφλι.
 
Η κίτρινη τροφή τι είναι;
Δε μου κάθεται καλά... 🧐
Η λεγόμενη αυγοτροφη η έτοιμη... Και βάζω μέσα και μίγμα βοτάνων τον πρώτο καιρό την έτρωγε πολύ... Τώρα πολύ λίγο ως ελαχιστη
 
Μήπως είναι μια που παίρνεις σε διάφανο σακουλάκι η χύμα; η γνωστή "βιταμίνη"; Αν ναι σε παρακαλώ να την πετάξεις. Δεν του προσφέρει τίποτε πέρα από κιλά. Μπορείς να δίνεις μια φορά την εβδομάδα αυγό βραστό(15 λεπτά) με το τσοφλι.
Ευχαριστώ πολύ και εγώ δεν μου γεμιζε ποτέ το μάτι... Καταλάβαινα
Μήπως είναι μια που παίρνεις σε διάφανο σακουλάκι η χύμα; η γνωστή "βιταμίνη"; Αν ναι σε παρακαλώ να την πετάξεις. Δεν του προσφέρει τίποτε πέρα από κιλά. Μπορείς να δίνεις μια φορά την εβδομάδα αυγό βραστό(15 λεπτά) με το τσοφλι.
Οπότε φαντάζομαι μια άλλη που έχω πάρει που είναι και με μπισκότο μέσα θα είναι πιο βλαβερη
 
Back
Top