Φροντίδα Το κουνελόσυρμα είναι το ίδιο ασφαλές με το υλικό για κλουβιά;

savvasxanthi

PB New Member
Εγγραφή
15 Ιουλ 2014
Μηνύματα
81
Πόλη
Ξάνθη
Αυτό το πλέγμα είναι αυτό που παίρνουμε για τα κουνέλια ή είναι ίδιο με αυτό από τα κλουβιά μας που παίρνουμε από το εμπόριο;
 
Δεν κατάλαβα την ερώτηση αλλά θα σου πω..

Αυτό που έδειξε ο φίλος Αλέξανδρος απο την Κρήτη 😛 είναι κουνελοσυρμα..
 
Ναι το κουνελοσυρμα είναι το ίδιο ασφαλές με το υλικό από τα κλουβιά του εμπορίου;
Έχω και σκελετό έτοιμο από γωνίες dexim(νομίζω έτσι λέγονται.) είναι το υλικό τους ασφαλές ή θα τα μεγαλώσου τα παπαγαλάκια και θα έχουμε άλλα μετά;
 
Ναι το κουνελοσυρμα είναι το ίδιο ασφαλές με το υλικό από τα κλουβιά του εμπορίου;
Έχω και σκελετό έτοιμο από γωνίες dexim(νομίζω έτσι λέγονται.) είναι το υλικό τους ασφαλές ή θα τα μεγαλώσου τα παπαγαλάκια και θα έχουμε άλλα μετά;
Το κουνελόσυρμα (γαλβανιζέ) δεν είναι ασφαλές για παπαγάλους. Είναι τοξικό και τα πουλιά κινδυνεύουν να πεθάνουν από δηλητηρίαση. Τις γωνίες από dexion δεν έχεις πρόβλημα να τις χρησιμοποιήσεις,
 
Ααα!
Το ίδιο έλεγα...
Και θέλω έξω από τις γωνίες dexion να το ντυσω με γωνίες. Ποιο καλά είναι να βάλω ξύλινες ή πλαστικές που να μοιάζουν με ξύλο ώστε να αποφύγω τπτ χείρες Και τέτοια..;
 
Ψείρες; Ναι βάλε καλύτερα πλαστικό, πλένεται πιο εύκολα και δεν κρατάει υγρασία. Τώρα οι γωνίες εσωτερικά δεν ξέρω πως είναι πρέπει να προσέξεις να λειάνεις τα πάντα μην έχεις τραυματισμούς και κοψίματα στα πουλιά.
 
Δεν έχουν κάτι ανησυχητικό..
Το υλικό αν το δαγκώνουν δεν έχουν πρόβλημα;
Από βίδες τι να χρησιμοποιήσω;
 
Ψάχνοντας αρκετά αυτές τις μέρες βρήκα κλούβα 170 ύψος 60 πλάτος 60 βάθος το οποίο χωρίζεται στη μέση δλδ 2 κλουβιά 85 ύψος 60 πλάτος και 60 βάθος. Τιμή 150 ευρώ.. Είναι καλή η τιμή του..
 
Λογική τιμή είναι προς καλή, τώρα έψαχνα για ένα παιδί που με ρωτούσε κάτι με πμ και την βρήκα με 167.90 την ίδια που λες. Ποιότητα τρέχουσα όπως τα περισσότερα κλουβιά με τρίγωνη σκεπή πάνω.
 
Ναι και αυτή που λέω τριγωνική σκεπή έχει..
Βαριά φαινόταν.
Την ίδια την είχε και μόνοκομματι χωρίς να γίνετε να χωριστεί και την είχε 180...
Μου φαίνεται θα πάω Βουλγαρία.50 χλμ είναι..
 
Το κουνελοσυρμα το αγοράζουμε απο μάντρες δομικών υλικών; Εαν ξέρει κάποιος, Θεσσαλονίκη ποιος έχει, θα με βοηθούσε πολύ.
 
Τήν ίδια πήρα και εγώ πρίν από 8 χρόνια στα 150 ευρώ έχει και με 120 ευρώ σε άλλη ποιότητα αν λέμε τις ίδιες ώς συνήθως βγαίνουν σε μπλε χρώμα. Για καναρίνια είναι πολύ καλή τώρα δεν ξέρω για παπαγάλους αν κάνει μόνο και μόνο γιατί τα κάγκελα είναι βαμένα και θα τη τρώνε παίζοντας, έτσι και τα πουλιά θα βλάψει και κλούβα δεν θα έχεις
 
Back
Top