Γενικά Το μικρο μου κακατιλακι καταπιε ενα στρασακι απο το νυχι μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης MARAKI
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

MARAKI

PB Member
Εγγραφή
29 Ιαν 2009
Μηνύματα
243
Πόλη
Έδεσσα
γεια σας! Το μικρο μου κακατιλακι καταπιε ενα στρασακι απο το νυχι μου.. Δεν προλαβα να το βγαλω, με το που το πηρα χαμπαρι το ειχε καταπιει ηδη.. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 
Παρακολούθησε για 2-3 μερες τις κενώσες του και άν βγει το στρασσακι... Ειναι πολύ τυχερό πουλάκι! Αν οχι, μηπως θα έπρεπε να το δεί κάποιος γιατρός; 🙄
 
Δεν νομιζω ρε παιδια να παθει κατι!Γυναικες... Καν τε λιγο κρατη στην περιποιηση!:D(πλακα κανω μην παρεξηγηθεις Μαρια)!
 
εμ τι να κανω κωσταντινε..η δουλεια μου το χει.. (😀)! Προς το παρον δεν πρεπει να το χει αποβαλει, αλλα ουτε καποιο προβλημα εχει... Το στρασακι ηταν η γυαλινο η πλαστικο δεν ξερω απο τι υλικο φτιαχνονται τα κλασικα τα στρασσακια τα κοριτσια ξερουν, αλλα ηταν πολυ μικρο...
 
Μαρια μου δεν θελω να σε αγχωσω, αλλα το στρασακι είναι μικρό για τα δικά σου δεδομενα. Για τα δεδομενα του παπαγάλου σου μπορεί να είναι επικυνδυνο.. Στην θεση σου θα ανησυχούσα οπως θα ανησυχούσα αν το παιδί μου καταπινε ενα πλαστικό κουμπί ή ενα γυάλινο βόλο...
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
το ξερω ειναι επικυνδινο δεν μπωρω ομως να κανω κατι, αν το πυγαινα στο κτηνιατρο θα βοηθουσε σε κατι;
 
Ενας γιατρος σιγουρα μπορει να βοηθησει! Εχεις παρατηρησει τιποτα περιεργο στην συμπεριφορα του;
 
Η ερώτηση που έκανα για το υλικό κατασκεύης τους ήταν εντελώς εγκυκλοπαιδική :D. Όπως ανέφερε και η georgina, λογικά θα αποβληθεί με τις κενώσεις του. Αν όχι τότε ο γιατρός μπορεί να το εντοπίσει με κάποια ακτινογραφία και να προχωρήσει σε περαιτέρω διαδικασία. Πιστεύω όμως οτι μπορεί να αποβληθεί απο τον οργανισμό.
 
Η ερώτηση που έκανα για το υλικό κατασκεύης τους ήταν εντελώς εγκυκλοπαιδική :D. Όπως ανέφερε και η georgina, λογικά θα αποβληθεί με τις κενώσεις του. Αν όχι τότε ο γιατρός μπορεί να το εντοπίσει με κάποια ακτινογραφία και να προχωρήσει σε περαιτέρω διαδικασία. Πιστεύω όμως οτι μπορεί να αποβληθεί απο τον οργανισμό.
Νομιζα οτι επαιζε ρολο για τον οργανισμο του πουλιου!
 
Νομιζα οτι επαιζε ρολο για τον οργανισμο του πουλιου!

Σαφώς και παίζει! Απλά ήθελα να μάθω άπο τι φτιάχνεται 😉. Αν είναι πλαστικό ή χάρτινο, δεν νομίζω να διατρέχει τόσο σοβαρο κίνδυνο σε σχέση με το αν ήταν γυάλινο ή μεταλλικό. Αυτά αν κατάλαβα καλά έχουν διαστάσεις 2-3 χιλιοστών;
 
Και γω αν καταλαβα καλα ναι, περιπου τοσο ειναι εκτος και αν ηταν καμια τεραστια πετρα...
Συνηθως ειναι απο πλαστικο, εκτος και αν ειναι πετρες swarovsky πχ...
 
οχι δεν ηταν swarovsky ενα πιο φθηνο υλικο.. Απλα πειδη ειναι η δουλεια μου αυτη (αισθητικοσ)ηξερα οτι ειναι απο γυαλι. Γιατι οταν θελω να τα αφαιρεσω απ τα νυχια ξυνονται δυσκολα, το μεγεθος ειναι το πιο μικρο που υπαρχει για την ακριβια ειναι ακριβως ενα χιλιοστο επι εναμισσι... Οσο για τις παρενεργειες, καμια ολα μια χαρα...
 
οχι δεν ηταν swarovsky ενα πιο φθηνο υλικο.. Απλα πειδη ειναι η δουλεια μου αυτη (αισθητικοσ)ηξερα οτι ειναι απο γυαλι. Γιατι οταν θελω να τα αφαιρεσω απ τα νυχια ξυνονται δυσκολα, το μεγεθος ειναι το πιο μικρο που υπαρχει για την ακριβια ειναι ακριβως ενα χιλιοστο επι εναμισσι... Οσο για τις παρενεργειες, καμια ολα μια χαρα...

Τέλος καλό όλα καλά λοιπόν
 
ετσι θελω να πιστευω .λογικα αφου δεν εγινε κατι μεχρι τωρα, ε δεν νομιζω να γινει... Περασε κ μιαμισυ μερα... Μακαρι να μην προκυψει τιποτα! Σας ευχαριστω πολυ! 🙂
 
οκ, αρκει να μην της αρεσε τοσο κ το κρατησει μεσα τησ...😀! Ευτυχως προς το παρον ολα καλα!
 
Back
Top