Γενικά Το μικρό μου μπάτζι έφυγε και πέταξε μακριά

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Nicoletta
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
@Nicoletta 😍 τι ανακουφιση...μπραβο!χαιρομαι πολυ! Πω πω διαβαζα το κειμενο με τοσο αγωνια! Ανακουφιση μεγαλη!χαρηκα πολυ! Στην φωτογραφια μου αρεσει οτι το κρατας σαν τροπαιο 🤣 παντως περασε την πρωτη του εμπειρια εξω απο το σπιτι καλοπερασε εκανε φιλους και εμεις παθαμε το εγκεφαλικο! Πολυ χαρηκα...να σαι καλα για την χαρα που μου εδωσες! 😍
 
Παιδιά σας ευχαριστώ ειλικρινα! Ειναι πολυ ομορφο συναίσθημα να βλεπεις οτι υπαρχουν άνθρωποι που λυπούνται και χαίρονται μαζί σου.Είστε όλοι υπέροχοι πραγματικά! Να είστε παντα καλα και να χαιρεστε τους φτερωτούς σας φιλους!

Το οτι πήγε και έγινε μέλος ενος σμήνους απο σπουργίτια με τρέλανε! Αν δεν ακουγα την φωνη του δεν θα εδινα σημασία στο σμήνος γιατι πετούσε όλο μαζι! Το θέαμα ηταν φοβερό! Ενα μικρο σμήνος απο σπουργιτια και αναμεσα τους ενα στρουμπουλο πολύχρωμο σπουργίτι! Δεν τα ακολουθούσε απο πίσω ηταν μεσα στο σμήνος μαζι τους!
 
@Φοίβος στην αρχη οχι! Ηταν πανω στις πατηθρες και τους ακολουθουσε παρακαλωντας τους τσιρτσιριζοντας για φαγητο μπροστα στο προσωπο τους αλλα και ο μπαμπας και η μαμα εστριβαν την μουριτσα τους αλλου. Αυτο γινοταν για ωρα και αυτο πεινουσε παρα πολυ. Ειπα να δοκιμασω κατι.Το πηρα απο την πατηθρα και το ξαναεβαλα μεσα στην φωλια και εβγαλε το κεφαλακι του και ξανατσιριζε για φαγητο. Ο μπαμπας τοτε πηγε και το ταισε. Απο εκεινη την ωρα ξεκινησαν και το ταισαν. Το καλο ειναι οτι του εβαλα σπορους σε μπολακι κατω και αρχισε να τσιμπολογαει και εφαγε και μηλο απο το χερι μου.Αλλα στην αρχη τιμωρια!
@seemsfunny φοβαμαι το τελευταιο,εγω επαθα πολλαπλό ισχαιμικό ενω αυτο εκανε τσαρκα με τους ντόπιους downtown.
 
Πωπω τί τρομάρα και τί ευτυχία! Μπράβο σας! Πόσο χαίρομαι και γω, ειδα χθές αργα ότι το χάσατε και ακομη το συζηταγα και λέγαμε μακαρι να βρεθεί! Εξυπνούλι το μικρακι που πηγε με τα σπουργιτακια! Αλήτης από κούνια! Να το χαίρεστε πολλά χρόνια! 😁🐦😄
 
@Nicoletta μας είπες τα καλύτερα νέα που μπορούσαμε να ακούσουμε!
Η ιστορία του μικρούλη σου μοιάζει με παραμύθι!
...
κι αφού το δέχτηκαν και οι γονείς : Super!
...
τώρα : έχε λίγο το νου σου, μήπως η ενσωμάτωση στο σμήνος των σπουργιτιών, σου έφερε και τίποτα ανεπιθύμητους επισκέπτες, για να το προλάβεις αν είναι στην αρχή του το πράγμα (π.χ. ακάρεα ή ότι άλλο τέλος πάντων)...

Τώρα πια, όπως καταλαβαίνεις, τον αγαπήσαμε όλοι τον μικρούλη σου!
Να μας λες νέα του ανά διαστήματα 😉

Να είσαι καλά!
Καλό απόγευμα!
 
Μπράβο που το βρήκες, πιστεύω ότι θα χάρηκε πολύ που ξαναείδε την οικογένειά του. Τώρα επιστροφή στα θρανία με εκπαίδευση 🖥 (όπως είχες πει πιο πάνω ότι θα τα εκπαιδεύσεις) περιμένουμε βίντεο μόλις μάθουνε κάποιο κόλπο!
 
Back
Top