Γενικά Το μπατζι μου ειναι αρσενικο η θηλυκο;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης arsof
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

arsof

PB New Member
Εγγραφή
2 Ιαν 2015
Μηνύματα
13
Πόλη
Καρδίτσα
Οταν πηραμε τον Κεσαρ μας ειπαν οτι ειναι αρσενικο. Ειναι πια 9 μηνων και δεν εχει μιλησει, αν και του λεμε λεξουλες και η κυρια απο οπου το πηραμε λεει οτι μπορει να ειναι θηλυκο αφου δεν εχει μιλησει.Βοηθηστε με παρακαλω ειναι Κεσαρ ή Κεσαρια;
 
Είτε είναι αρσενικό ή θηλυκό, δεν σημαίνει απαραίτητα ότι θα μιλήσει όσο και αν προσπαθείτε.
Στην φωτογραφία στο προφίλ δεν φαίνεται καθόλου καθαρά και δεν μπορώ να σου πω την γνώμη μου. Δες το θέμα εδώ μήπως καταλάβεις μόνος- μόνη σου Διαχωρισμος φυλου στα παπαγαλακια budgie | PetBirds και όταν μπορέσεις βάλε μία κοντινή φωτογραφία του προσώπου του να φαίνεται καθαρά ο χαλινός πάνω από το ράμφος.
Επίσης βάλε όνομα στο προφίλ σου να βοηθάει στις συνομιλίες μας.
Ό,τι άλλο θέλεις, ρωτάς ελεύθερα.
 
Είτε είναι αρσενικό ή θηλυκό, δεν σημαίνει απαραίτητα ότι θα μιλήσει όσο και αν προσπαθείτε.
Στην φωτογραφία στο προφίλ δεν φαίνεται καθόλου καθαρά και δεν μπορώ να σου πω την γνώμη μου. Δες το θέμα εδώ μήπως καταλάβεις μόνος- μόνη σου Διαχωρισμος φυλου στα παπαγαλακια budgie | PetBirds και όταν μπορέσεις βάλε μία κοντινή φωτογραφία του προσώπου του να φαίνεται καθαρά ο χαλινός πάνω από το ράμφος.
Επίσης βάλε όνομα στο προφίλ σου να βοηθάει στις συνομιλίες μας.
Ό,τι άλλο θέλεις, ρωτάς ελεύθερα.
βλεπω να εχει ασπρο προς γαλαζιο χαλινο και κατο κατο στον χαλινο, λιγο πριν το ραμφος εχει ενα ελαφρι καφε
 
Θηλυκό με βάση την περιγραφή σου. Δεν πειράζει είναι ένα πολύ όμορφο κοριτσάκι που ετοιμάζεται να μπει στην αναπαραγωγική του φάση.
Πάρε ένα αγοράκι, ήμερο κατά προτίμηση, κράτα 40 μέρες καραντίνα και κάνε ένα όμορφο ζευγαράκι.
 
αχ ευχαριστω Μαρια δεν πειραζει αν ειναι θηλυκο ετσι κι αλλιος ειναι γλυκουλης [γλυκουλα] τωρα για το αλλο αρσενικο λεω να παρω αλλα μονο να συμφωνησει και η αδερφη μου. Δεν νομιζω να της αρεσει η ιδεα. Εχυχαριστω παντος
 
Ναι είναι προϋπόθεση να συμφωνεί η οικογένεια, για να περνάν καλά και τα πουλάκια αλλά και οι άνθρωποι. :)
 
Back
Top