Ασθένειες Το μωρό lovebird δεν είναι καλά

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Fotis_K
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Fotis_K

PB Known Member
Εγγραφή
5 Ιουν 2008
Μηνύματα
3.116
Πόλη
Αθήνα
Απ οτι φαινεται θα χω κι αλλη απωλεια! Αυτη ομως ουτε να την σκεφτομαι δεν θελω!☹Το μωρακι το κιτρινο σημερα ειναι η 2η μερα που δεν ειναι καλα! Εχει αδυνατισει υπερβολικα και τωρα ειναι γυρισμενο πλαγιως! Το χανω και δεν αντεχω... Νομιζω εχει κολλησει και το αλλο και ισως προλαβω εκεινο! Το θεμα μου ειναι οτι οι πτηνιατροι εχουν κλεισει να καταστηματα τους διοτι τηλεφωνω και κανενας δεν απανταει! Εχει κανενας ιδεα τι μπορω να κάνω; Την χανω την κιτρινη μου αγαπη απ οτι φαινεται...
 
Φωτη λυπαμαι πολυ! ☹ Παρε τηλεφωνα τις ωρες λειτουργιας μηπως πετυχεις καποιον εκει η ψαξε καποιον που υπαρχει και ο αριθμος του κινητου του. Ξερεις που πηγαινει το μυαλο μου; Στο Budgie που εχασες πριν λιγες ημερες... Ευχομαι να μην ειναι κατι τετοιο. ☹
 
Φωτη λυπαμαι πολυ! ☹ Παρε τηλεφωνα τις ωρες λειτουργιας μηπως πετυχεις καποιον εκει η ψαξε καποιον που υπαρχει και ο αριθμος του κινητου του. Ξερεις που πηγαινει το μυαλο μου; Στο Budgie που εχασες πριν λιγες ημερες... Ευχομαι να μην ειναι κατι τετοιο. ☹

Κι εμενα εκει παει το μυαλο μου! Γιατι και με εκεινο ολα εγιναν ξαφνικά!☹
 
Όχι ρε Φωτάκο.. ☹
Μακάρι να πάνε όλα καλά.. Κράτα μας ενήμερους..
 
Ο μικρος απο το μεσημερι πηγε στον αλλο κοσμο και γυρισε! Εκει που χε βρεθει σε μια κατασταση που ειπαμε ολοι οτι φευγει τωρα το απογευμα ειναι λιγο καλυτερα!Φωναζει κι ολας! Αλλα δεν παυει να ναι αρρωστο! Ευτυχως βρηκα πτηνιατρο (τον κυριο Ακριβο Αχιλλεα) ο οποιος μου φανηκε απο το τηλεφωνο πολυ καλος! Κλεισαμε για αυριο ραντεβου το απογευμα και μεχρι τοτε μου πε να του δωσω μικοστατιν και δεξτροζη για πουλια η almora! Ειπε οτι αν ειναι καποιος μυκητας μεχρι αυριο θα χει σημαντικη βελτιωση! Θα δειξει μεχρι αυριο...
 
Ελπιζω το μικρο να μην εχει τιποτα σοβαρο και να γινει συντομα καλα...
 
Μπράβο βρε Φωτάκο μακάρι γιατί πολλά δυσάρεστα σήμερα στο forum...
 
Αναστηθη ο Λαζαρος! 😀 Εδω και αρκετες ωρες ειναι παρα πολυ καλα! Νομιζω αρχιζει να περνει ξανα το βαρος του απλα εχει μια μικρη ζαλαδα ακομα! Δυστυχως το ραντεβου με το γιατρο ακυρωθηκε λογω προβληματος με το αυτοκινητο. Λογικα αυριο θα μπορεσουμε να παμε γιατι πρεπει να δει και το αλλο! Ο Γιατρος οταν μου ειπε τι αντιβιωση να του δωσω μου πε οτι αμα ειναι καποιο βακτηριδιο* (αν δεν κανω λαθος) θα δουμε απο σημερα πολυ σημαντικη βελτιωση! 🙂Ισως να ταν κατι τετοιο... Θα δειξει και στην πορεια και με το τι θα μας πει αυριο ο πτηνιατρος!

Μυκητας *
 
είδες που στο λεγα; Για καποιο λόγο ήμουν σίγουρη!
Αυριο θα πάω να κάνω την έρευνα αγοράς που σου λεγα.. Να δω για καινούργιο ζευγαράκι! :D
 
Back
Top