Γενικά Το νέο μας φιλαράκι ο Πάρις

Μπορεί να έχει πυρετό.
Πηρα τον γιατρο, ισως προλαβω αυριο να τον παω. Το θετικο ειναι οτι αρχισε να ανεβαινει στα κλαδια, και πλεον αντι για τον πατο του κλουβιου ανεβαινει στην ψηλη πατηθρα και κοιμαται. Απ' οσα διαβασα τις τελευταιες ημερες, ασταθεια, αυξημενη ορεξη, κατηφεια, μου μοιαζει για κοκκιδιωση... Δεν ειμαι ειδικος, αλλα διαβαζοντας τα συμπτωματα εκει κατεληξα. Αυριο θα δω και την κοιλιτσα του
 
Ωραία, καλή συνέχεια στον γιατρό! 🙂
Υ. Γ. Εάν επιτρέπεται, πλήρωσες για να το πάρεις;
Γιατί πολλοί πετσοπάδες τα πασάρουν έτσι απλά για να γλιτώσουν...☹
 
ασταθεια, αυξημενη ορεξη, κατηφεια, μου μοιαζει για κοκκιδιωση... Δεν ειμαι ειδικος, αλλα διαβαζοντας τα συμπτωματα εκει κατεληξα.
ΔΥστυχώς στα καναρίνια τα συμπτώματα πολλών και διαφορετικών ασθενειών μοιάζουν πολύ. Όλα αυτά μπορεί να ησμαίνουν και αβιταμίνωση από τις κακές συνθήκες διαβίωσης. Μην πηγαίνει αμέσως στην αρρώστια το μυαλό σου. Ήδη μέσα σε 3 μέρες δείχνει καλύτερα! 😉
 
Είναι ένα καναρίνι gloster, το οποίο το είχα δει στην γνωστή αλυσίδα petshop από όπου πήρα τον Φοίβο μου
.. Ελεάννα, πρώτα απ'όλα μπράβο σου! 1000 μπράβο, παρακαλώ πολύ! Εγώ θα ήθελα να ξέρω από που, στην περιοχή μας,το πήρες.. Αν νιώθεις άβολα, στείλε μου π. Μ.
Φοράει δακτυλίδι κλειστού τύπου βιολετί άρα 2015 και ανοιχτού τύπου άσπρο και γαλάζιο. Από την ώρα που το φέραμε στο σπίτι, δεν έχει σταματήσει να τρώει. Δεν νομίζω ότι κελαηδάει, βγάζει κάτι αμυδρούς ήχους.
.. Αφού φορά δαχτυλίδι κλειστού τύπου, διάβασε με προσοχή και γράψε μου όλα τα στοιχεία της ταυτότητας του, να βρω τον εκτροφέα να ψάξουμε και πιο πίσω..ίσως δεν φταίει το πετ-σοπ, αλλά.. Καταλαβαίνεις..
Επίσης σε ότι μπορώ να βοηθήσω, από τροφές έως φάρμακα, είμαι στην διάθεσή σου ανά πάσα ώρα! Είμαστε λίγοι οι φίλοι των gloster, αλλά ανεβαίνει και δυναμώνει σιγά-σιγά η παρέα φίλων gloster!
Και.. Αν το σώσουμε,το ταίρι του θα σου το δώσω εγώ!
Μην του δώσεις μπρόκολο προς το παρόν, δώσε μήλο ή αγγούρι ή χορταρικά. Απόφυγε αυτά που έχουν οξαλικά μια και δεν ξέρουμε τι το βασανίζει.
. Έχει απόλυτο δίκιο η Μαρία!
Θέλω και εγώ ένα γκλόστερ, είναι τόσο γλυκά!
.. Είναι όντως πολύ γλυκάκαι ένα στοιχείο που τα χαρακτηρίζει είναι πως αν τα προσέξεις και θελήσεις να τα εκτρέψεις,θα δεις πως είναι τρομεροί γονείς!
 
.. Ελεάννα, πρώτα απ'όλα μπράβο σου! 1000 μπράβο, παρακαλώ πολύ! Εγώ θα ήθελα να ξέρω από που, στην περιοχή μας,το πήρες.. Αν νιώθεις άβολα, στείλε μου π. Μ.

.. Αφού φορά δαχτυλίδι κλειστού τύπου, διάβασε με προσοχή και γράψε μου όλα τα στοιχεία της ταυτότητας του, να βρω τον εκτροφέα να ψάξουμε και πιο πίσω..ίσως δεν φταίει το πετ-σοπ, αλλά.. Καταλαβαίνεις..
Επίσης σε ότι μπορώ να βοηθήσω, από τροφές έως φάρμακα, είμαι στην διάθεσή σου ανά πάσα ώρα! Είμαστε λίγοι οι φίλοι των gloster, αλλά ανεβαίνει και δυναμώνει σιγά-σιγά η παρέα φίλων gloster!
Και.. Αν το σώσουμε,το ταίρι του θα σου το δώσω εγώ!

. Έχει απόλυτο δίκιο η Μαρία!

.. Είναι όντως πολύ γλυκάκαι ένα στοιχείο που τα χαρακτηρίζει είναι πως αν τα προσέξεις και θελήσεις να τα εκτρέψεις,θα δεις πως είναι τρομεροί γονείς!
Ψάχνομαι για ζευγαράκι να σου πω την αλήθεια...😛
 

Σχετικά θέματα

Back
Top