Γενικά Το νέο μας lovebird! Καμία πρόταση για όνομα;

ΙωάνναΚ

PB New Member
Εγγραφή
17 Απρ 2019
Μηνύματα
75
Σας παρουσιάζω τον νέο μας φιλαράκο! Μόλις μπήκε στο νέο του σπίτι και παρατηρεί όλο περιέργεια τριγύρω 😁 Αργότερα που θα μας συνηθίσει θα βγάλω και καλύτερες φωτο! Καμια πρόταση για όνομα;
 

Συνημμένα

  • IMG_20201121_155725.webp
    IMG_20201121_155725.webp
    88,1 KB · Προβολές: 28
 
@ΙωάνναΚ Να το χαιρεσαι!Ειναι μια ομορφια! 😍Ειναι γλυκητατο και περιεργο!μου αρεσει στην φωτογραφια που σκυβει προς το μερος σου και κοιταει σαν να λεει:για να δω ποιος με τραβαει φωτογραφια;Να το χαιρεσαι!
 
@ΙωάνναΚ Να το χαιρεσαι!Ειναι μια ομορφια! 😍Ειναι γλυκητατο και περιεργο!μου αρεσει στην φωτογραφια που σκυβει προς το μερος σου και κοιταει σαν να λεει:για να δω ποιος με τραβαει φωτογραφια;Να το χαιρεσαι!
Είδες το άτιμο; Και εμένα αυτό μου έκανε εντύπωση! Το budgie που είχαμε πριν από αυτό την πρώτη μέρα δεν κουνήθηκε από τη θέση του, αυτό εδώ "μιλάει",τα έχει δαγκώσει όλα και φέρνει γυρες συχνά 😂 όταν του μιλάω κλείνει τα ματάκια του❤️️️️️
 
@ΙωάνναΚ Είναι να μην σου βγει το ονομα που λεμε!Να το χαιρεσαι και παλι και θα περιμενουμε κι αλλες φωτογραφιες με την περιεργεια του και τα παιχνιδια που κανει 😍
 
@ΙωάνναΚ Είναι να μην σου βγει το ονομα που λεμε!Να το χαιρεσαι και παλι και θα περιμενουμε κι αλλες φωτογραφιες με την περιεργεια του και τα παιχνιδια που κανει 😍
Ευχαριστω πολύ ❤️️️️️ Εννοειται! 😁
 
@Toliscr7 ευχαριστω!δεν μας είπαν από το πετ σοπ η αλήθεια είναι και ξεχασα να ρωτήσω αν και από ότι διαβαζα εδώ βλέπω ότι είναι δύσκολο να βρεις το φύλο..έχει βραχιολακι, παίζει να υπάρχει αυτή η πληροφορία εκεί;
 
@ΙωάνναΚ

Πες μας τι γραφει το δαχτυλίδι μπας και βγαλουμε άκρη!
Εντάξει! Θα προσπαθήσω και θα σας στείλω εδω όταν τα καταφέρω, είναι δεύτερη μέρα που το έχουμε και δεν θέλω να τον πιάσω ακόμα..
 
@Tony Forpus ααα οκ.. ευχαριστω πολύ! Γνωρίζετε αν μπορώ να του αλλάζω δωμάτιο για να κοιμηθεί; Το έχουμε στο σαλόνι 3 βραδιά τώρα(από όταν το πήραμε)και παρατηρώ ότι το βράδυ βγάζει μια νευρικότητα μέχρι να σβήσουμε τη λάμπα με το χαμηλό φως..τριγυρνάει στο πάνω μέρος του κλουβιου και τελικά όταν το κλείνουμε κουρνιάζει πάνω στα καγκελα..δεν ξέρω βέβαια αν το κάνει γιατί ακόμα είναι αγχωμενο από την αλλαγη..δεν είναι δηλαδή ότι μας συνηθισε ακόμα,όταν είμαστε όρθιοι τρομάζει.
 
@ΙωάνναΚ Όλα τα πτηνα πρέπει να κοιμούνται όταν σουρουπώνει και να ξυπνούν όταν ξημερώνει. Οπότε αν στο σαλόνι υπάρχει φως και φασαρία και μετά το σούρουπο θα πρέπει να βάζεις το κλουβί σε ένα σκοτεινό και ήσυχο δωμάτιο.
 
Back
Top