Γενικά Το νέο μου ζευγάρι καρδερίνων εκτροφής

George.72

PB New Member
Εγγραφή
2 Ιαν 2014
Μηνύματα
183
Πόλη
Αθήνα
Σας παρουσιάζω το νέο μου ζευγάρι καρδερίνων εκτροφής και να ευχαριστήσω για αυτό, το φίλο μου Βασίλη (ΑΒΑΤΟΝ).
ΚΑΡΔΕΡΙΝΑ ΕΚΤΡΟΦΗΣ 1.webp ΚΑΡΔΕΡΙΝΑ ΕΚΤΡΟΦΗΣ.webp
Πρόκειται για ένα δώρο ανεκτίμητης ‘’αξίας’’, υπόσχομαι πως θα το προσέχω σαν τα μάτια μου χωρίς να τους λείψει τίποτα και θα καταβάλω κάθε δυνατή προσπάθεια, ο έρωτά τους να αποδώσει καρπούς….

Ελπίζω, το παράδειγμα του Βασίλη να σηματοδοτήσει μια νέα αρχή, που θα ακολουθήσουν περισσότεροι και θα εξαπλωθεί…..

Όπως είπε και ο ίδιος: “θα πρέπει να καταλάβουμε όλοι εμείς ότι το χόμπι θα πρέπει να μοιράζεται απλόχερα... Είτε με χειρονομίες είτε με γνώση”.

Τέλος, δεσμεύομαι ότι, εάν πάνε όλα κατ’ ευχήν στην ερχόμενη αναπαραγωγική διαδικασία, θα δωρίσω και εγώ με τη σειρά μου κάποιο ή κάποια από τα νέα πουλάκια.

Υ. Γ. Βασίλη και πάλι ευχαριστώ! αλλά ετοιμάσω να σου σπάσω τα νεύρα…;)
Υ. Γ.1 Δημήτρη (dimitris_patra) και εσένα θα εξακολουθώ να σε πρήζω...😛
 
Μπράβο και στους δυο σας και φτου φτου φτου να τα χαίρεσαι και καλούς απογόνους. Καλά το εσταντανέ αποδεικνύει όντως μεγάλο έρωτα. Για πείτε και σ' εμάς τους άσχετους ποιο είναι το αγόρι και ποιο το κοριτσάκι;
Μ' αρέσει το πνεύμα της σχέσης σας και πάλι μπράβο σας.
 
Με το καλο Γιωργο να δεις και απογονους! Ομορφα πουλακια και με τις συμβουλες του Βασιλη σιγουρα θα εχεις επιτυχια! Αυτος και γλαρους να του δωσεις θα τους ζευγαρωσει!
Καλη συνεχεια και υπομονη!
 
Λοιπόν...

Ο Γιώργος ήταν η πρώτη μου επιλογή γιατί θέλει πραγματικά να ασχοληθεί με την εκτροφή της καρδερίνας.

Και πως το κατάλαβα;

Μου ζήτησε πουλιά πριν λίγο καιρό για να αγοράσει.

Και απλά τα πήρε.

Πιστέψτε με δεν ήταν τίποτε στημένο, απλά τυχαίνει να είναι και στην Αθήνα και τηρεί όλα όσα ήθελα.

Γιώργη...

Θα είμαι δίπλα σου και γω και όλα τα παιδιά εδώ που είμαστε ενεργοι στο Petbids.Nα είσαι σίγουρος ότι θα κάνουμε το παν για να πάρεις και συ πουλάκια.

Οι υπόλοιποι... Παρακαλάτε να πάω καλά στην αναπαραγωγή και θα γεμίσουμε πουλιά.
 
Γιώργο, έχεις τις ευχές όλων μας.. Και συ και το πανέμορφο ζευγαράκι σου... Καλότυχο και προκομένο να'ναι!
 
Αααχχχ τι ωραίο ζευγαράκι είναι αυτό! Μπορώ να πω ότι με έχετε βάλει σιγά σιγά στο τρυπάκι της καρδερίνας και έχω αρχίσει να τις βλέπω με άλλο μάτι!

Συγχαρητήρια Βασίλη για την πράξη σου και Γιώργο εύχομαι κάθε επιτυχία! Είμαι σίγουρη πως θα τα καταφέρεις, αλλιώς σιγά μη σου έδινε καρδερίνες έτσι ο Βασίλης.. Κάτι είδε! 😉 Οπότε η επιτυχία είναι δεδομένη!
 
Back
Top