Γενικά Το νέο μου κόκκινο μωσαϊκό καναρίνι

PanagiotisAgrinio

PB Member
Εγγραφή
8 Απρ 2020
Μηνύματα
518
Πόλη
Αγρίνιο
Καλημέρα παιδιά! Όπως σας είχα προαναφέρει ήμουν σε σκέψεις για το αν θα αγόραζα ένα μωσαϊκό καναρακι και έτσι και έγινε. Από χθες έχω τον καινούργιο μου φίλο. Είναι αρσενικός κάτω του 1ος έτους και από ότι μου είπε στο Pet έχει περάσει μόνο την πρώτη του πτερορροια. Το κλουβί του είναι μεγάλο και του έβαλα φυσικές ξύλινες πατηθρες.Ακομα δεν έχω βρει κάποιο όνομα οπότε οι προτάσεις είναι ευπρόσδεκτες!
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20201113_082624_com.android.gallery3d.webp
    Screenshot_20201113_082624_com.android.gallery3d.webp
    107,6 KB · Προβολές: 52
  • Screenshot_20201113_082650_com.android.gallery3d.webp
    Screenshot_20201113_082650_com.android.gallery3d.webp
    117,3 KB · Προβολές: 51
  • Screenshot_20201113_082657_com.android.gallery3d.webp
    Screenshot_20201113_082657_com.android.gallery3d.webp
    108,4 KB · Προβολές: 50
Εχω την γνώμη οτι πρόκειται για κούκλα. Αν είχαμε πιο κοντικές φωτό κεφάλι,στήθος , πλάτη θα ήταν πιο ασφαλής η εκτίμηση. Είναι πράγματι νεαρό πουλάκι αφού είναι άβαφτα τα κινητήρια.
 
@mgerom Ωχ λέτε να είναι κοριτσάκι δηλαδή? Αφού δεν είναι τελείως βαμμένη θα χρειαστεί να παρέχω χρωστική?
[automerge]1605257601[/automerge]
Α επίσης έχει και δαχτυλίδι κλειστό. Λέει κάτι πάνω αλλά δεν έκατσα να διαβάσω. Μήπως βοηθήσει?
 
@ΜΑΡΙΑαα Καλημερα!Συμφωνω με το Αρης αν ειναι αγορι τελικα!ολοι δωσατε ιδεες για τα καναρινακια μου ολοι εσεις γινατε νονοι και νονες αλλα αφου πηρα το ονομα για τα βαφτισια θα προσπαθησω να σκεφτω καποια ονοματα 😍

Λοιπον αν ειναι αγορι:Lusio,Casper,Καρολος,Δουκας,Lorenzo,Jimmy,Pepito,Αιολος,Ορφεας,Αρης

Αν ειναι κοριτσι τελικα:Αngelica,Μπελ,Μπελλα,Leila,Roubby,Elissavet,Γιασμιν,Αριελ


@PanagiotisAgrinio Καλημερα!Να την/τον χαιρεσαι!ειναι κουκλι!Εγραψα καποια ονοματακια και θα περιμενουμε να πουν ονοματα ολοι και μετα θα επιλεξεις οποιο σου αρεσει!
 
@ΜΑΡΙΑαα Πράγματι καταπληκτικό ονομα😀. Λοιπόν αν είναι αρσενικό Άρης, αν θυληκο Ρέα. Σας ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις αλλά μάλλον η @ΜΑΡΙΑαα θα είναι η νονά👍
 
OΛα τα νεαρά πουλάκια, δεν αλλάζουν τα πρωτεύοντα φτερά τους. Είναι φυσιολογικό να είναι άβαφο εκεί και σημαίνει οτι ο εκτροφέας του ήξερε να βάφει μωσαικού τύπου πουλιά. Τίποτα να μην κάνεις. Αν θέλεις βάλε κοντινές φωτό ,για να δούμε κεφάλι, στήθος, πλάτη, ώστε το 90% να γίνει 100% θηλυκό.
Υ.Γ Αν το πιάσεις για φωτογραφίες γράψε και τα στοιχεία του δακτυλιδιύ.
 
Back
Top