Γενικά Το νέο μου παπαγαλάκι parrotlet

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Xrhstosk
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Παιδιά έχουμε μια τεράστια εμονη στις μολιβοθυκες και στα σουπιοκοκαλα😂 είναι φυσιολογικό;
Πρόκειται για έναν καλό μαθητή, που βιάζεται να μεγαλώσει κι ενίοτε παίζει με το φαγητό του... 🙂
Είναι δε τόσο μα τόσο συγκινητικά όμορφος, που τι να σου πω...Να τον χαρείς για πολλά πολλά χρόνια
 
Φυσιολογικό είναι και για το σουπιοκόκκαλο και για την μολυβοθήκη. Για το σουπιοκόκκαλο, τα νεαρά πάρροτλετ μέχρι να ενηλικιωθούν καταναλώνουν αρκετή ποσότητα. Για τη μολυβοθήκη, ισχύει ότι σου έγραψε η Σίσσυ @Sissy παραπάνω. Απλά το θέμα φωλιά και φώλιασμα θέλει προσοχή μελλοντικά.
 
Παιδιά το παπαγαλάκι μου τελικά αποδηχτηκε παραπολυ καλός μιμος..είναι μόλις 1.5 μηνων...και είναι καταπληκτικος...χτες καθόμασταν στο μπαλκόνι...εγώ έκανα τις εργασίες μου και αυτός "μιλουσε" με το μπατζι της διπλανής πολυκατοικίας...όταν πήγαμε μέσα...όλη την υπόλοιπη μέρα φοναζε και κελαιδουσε σαν παπαγαλάκι μπατζι. Πραγματικά εκπλήσομαι γιατί έχει έρθει σε ακουστική επαφή λίγες φορές μόνο και τα σποστηθησε τις φωνές τόσο εύκολα...ειδικά σήμερα το πρωί ...έκανε όλη την ώρα αυτόν τον χαρακτηριστθκο ήχο που κάνει τα αρσενικά παπαγαλάκια μπατζι και κάνουνε πάνω κατο το κεφάλι...😍
 
Back
Top