Γενικά Το νεο μου ζευγαρι κοκκινα μωσαικα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Kwstas26
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Εγω τα πουλια δεν τα εχω για να παω σε διαγωνισμους προς το παρον τουλαχιστον οχι.
Εγω τα πουλακια τα πηρα επειδη μου αρεσε η συγκεκριμενη ρατσα εχω δει πολλες φωτογραφιες με πολλα κοκκινα μωσαικα και φτανουν κατα πολυ στο επιπεδο σαν τα πουλια που εχω.
Εχω μαθει στην ζωη μου πως οτι εχεις και αγαπας πρεπει να το φροντιζεις αλλιως καλυτερα να μην το εχεις καθολου.
αγαπητέ φίλε Κώστα..φτου φτου, να σου ζήσουν! Είναι πανέμορφα! Καλή αρχή στα νέα σου σχέδια.. Πιστεύω στο σκεπτικό σου, στις απόψεις σουκαι πάνω απ'όλα στην διάθεσή σου! 🙂
ακολούθησε σωστά και με την σειρά τα βήματα της σωστής εκτροφής και όλα θα πάνε μια χαρά!
μα πάνω από όλα να διαβάσεις τα άρθρα του κου Μισαλούρη για τα λοφειοφόρα.. Εκεί θα κριθούν πολλά για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα στο νέο σου βήμα με το πανέμορφο αυτό ζευγάρι! Έχουν πολύ καλά χαρακτηρστικά. Γράψου σε κάποιο σύλλογοκαι προχώρα! βουρ!
και πάλι να τα χαίρεσαι!👍
 
Σας ευχαριστω πολυ παιδια να ειστε καλα για τα καλα σας λογια ειδη το ζευγαρακι εχει μπει σε προετοιμασια οπως και τα υπολοιπα ζευγαρια μου.
Τωρα η αληθεια ειναι πως με βαλατε σε σκεψη οσο αφορα τον διαγωνισμο.
Με το καλο να ζευγαρωσουν τα πουλακια να βγαλουν απογονους και θα δουμε απο εκει και περα πως θα κυλισουν τα πραγματα.
Και παλι σας ευχαριστω
 
Πρεπει ομως εκ των προτερων να εισαι σε καποιο συλλογο και να προμηθευτεις δαχτυλιδια. Εφοσον ο κυριος Μακης σε ενθαρρυνει να συμμετασχεις κατι θα ξερει. Γραψου να βαλεις δαχτυλιδια!
 
βλέπεις, φίλε Κώστα; τόσο ο κος Γερολυμάτος,όσο και η Μιράντα και τέλος εγώ σου λέμε.. ''προχώρα με δύναμη & αποφασιστικότητα''. Κάνε το επόμενο βήμα.. Με σωστό διάβασμα και με δουλειά δομημένη πάνω σε καλές βάσεις,όλα θα πάνε καλά! 👍
 
Δεν ειμαι σε καποιο συλλογο προς το παρων εαν δεν γραφτω σε καποιο συλλογο και παρω δαχτυλιδια απο εκτροφεα που ειναι σε συλλογο γραμμενος μπορω να παω στην εκθεση τα πουλακια απλα οχι σαν Κωστας αλλα σαν να ειναι δικα του κατα καποιον τροπο;
Η κανω λαθος;
 
Δεν ειμαι σε καποιο συλλογο προς το παρων εαν δεν γραφτω σε καποιο συλλογο και παρω δαχτυλιδια απο εκτροφεα που ειναι σε συλλογο γραμμενος μπορω να παω στην εκθεση τα πουλακια απλα οχι σαν Κωστας αλλα σαν να ειναι δικα του κατα καποιον τροπο;
Η κανω λαθος;
Μπορεί φυσικά να τα "κατεβάσει" σε έναν διαγωνισμό μαζί με όλα τα δικά του πουλιά. Μόνον εσύ θα γνωρίζεις ποια είναι τα δικά σου(αφού θα έχεις κρατήσει τα Να). Αλλά μια εγγραφή δεν κοστίζει πάνω απο 35 ευρώ και ισχύει για ένα έτος. Αξίζει τον κόπο γι' αυτό το ποσόν, να βλέπεις τα δικά σου πουλάκια να φέρουν την υπογραφή κάποιου άλλου;
 
Οχι φυσικα και δεν αξιζει τον κοπο για αυτο το ποσον να τα παει καποιος αλλος.
Δεν το ειπα φυσικα για το χρηματικο ποσον απλα εκανα μια ερωτηση να δω κατα ποσο ειναι δυνατον να γινει.
Με καλυψατε και οι δυο σας με τις απαντησεις σας.
Σας ευχαριστω πολυ
 
Kώστα, καλέ μου φίλε.. Πίστεψε στον εαυτό σου, στην αγάπη σου για τα καναρίνια μα, πάνω απ'όλα πίστεψε στα καναρίνια σου και.. Κάντο! Γράψου σε κάποιο σύλλογο και.. Βουρ! Καλό διάβασμα, καλή προετοιμασία, είμαστε και μεις εδώ.. Δεν θα σαι μόνος.. Και βουρ!👍
 
Συνονόματε να τα χαίρεσαι τα καναρινάκια σου καθώς είναι πραγματικά πολύ όμορφα και εντυπωσιακά!
 
να που βγήκε κάτι σημαντικό απ όλη την κουβέντα! Και να που σε βάλαμε στο τρυπάκι των διαγωνισμών! Ο,τι καλύτερο και πάλι Κώστα! Και ξαναλέω δε ξέρω αν κάνουν ή όχι για διαγωνισμό (για να το λέει ο Κος Μάκης θα κάνουν) πάντως είναι πανέμορφα! . 😀 Εγώ απλά ξεκίνησα την κουβέντα μήπως και βγει κάτι και να που βγήκε! 😉
 
Σε ευχαριστω πολυ Κωστα για τα καλα σου λογια.

Ναι η αληθεια ειναι πως βοηθησες Αλικη με το να ξεκινησεις την κουβεντα και ναι βγηκε κατι.
Για αυτο ειπα να μοιραστω τις φωτογραφιες μου και την χαρα μου με εσας ολους εδω μεσα γιατι ξερω ποσο τα αγαπατε και ποσα πολλα πραγματα ξερετε.
 
πίστεψέ με,Κώστα, μόλις εγγραφείς σε σύλλογο.. Θα αλλάξει εντελώς το πεδίο γύρω σου καθώς και το πως θα βλέπεις πλέον την εξέλιξη της ζωής σου μαζί με τα όμορφα αυτά πλάσματα! Αξίζει τον κόπο.. Από κάθε αποψη!👍
 
Σιγουρα εχεις δικιο δεν αντιλεγω απλα δεν ξερω αν ειμαι ετοιμος να προχωρησω σε κατι τετοιο.
Να γραφτω σε συλλογο και να κατεβαινω σε εκθεσεις.
Θα πρεπει να το σκεφτω λιγακι και ισως η απαντηση μου να ειναι θετικη θα διξει
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
δεν ξερω αν ειμαι ετοιμος να προχωρησω σε κατι τετοιο.
Να γραφτω σε συλλογο και να κατεβαινω σε εκθεσεις.
Το να γραφτείς σε σύλλογο και να δαχτυλιδώνεις τους νεοσσούς σου είναι άλλο πράγμα.
Αυτό δεν σε υποχρεώνει να κατεβαίνεις οπωσδήποτε σε εκθέσεις.
Επίσης μπορείς άλλοτε να συμμετέχεις και άλλοτε όχι, ανάλογα την χρονιά και την γενιά που έχεις.
Ο κ. Μάκης σου είπε
Θα έλεγα αν πάρεις αρσενικούς απογόνους με σκουφί να συμμετέχεις ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ σε κάποιον διαγωνισμό.
Μην αγχώνεσαι λοιπόν. Με την εγγραφή σου δεν σημαίνει "πως ανοίγεις πανιά" για μεγάλα πράγματα που δεν ξέρεις αν θέλεις και αν μπορείς.
Γράψου να έχεις την δυνατότητα και βλέποντας και κάνοντας :)
 
Nαι αυτο το ξερω πως με το να γραφτω σε εναν συλλογο δεν σημαινει απαραιτητος πως πρεπει να πηγαινω σε εκθεσεις.
Σιγουρα θα ειναι αλλη εμπειρια με το να δαχτυλιδωνεις τους νεοσους.
Οταν παρω την αποφαση να γραφτω σε καποιο συλλογο να ειστε σιγουροι πως θα σας ενημερωσω!
 
Back
Top