Γενικά Το παπαγαλάκι μου τρέμει

Νικολα Καλησπέρα και καλωσόρισες εσύ και ο φίλος σου στην παρέα μας.
Καταλαβαίνω ότι το νεαρό της ηλικίας σου σε κάνει ανυπομονο. Όμως πρέπει να κατανοήσεις οτι ο μικρός σου φιλος χρειάζεται λίγο χρόνο για να συνηθίσει την νέα κατάσταση. Όταν λέμε χρόνο εννοούμε από μερικές ημέρες ως και ενα μήνα.

Σκέψου αυτό που θα σου πω... Προσπάθησε να έρθεις στη θέση του... Εισαι στο σπίτι σου με τους δικούς σου και κάποιος σε αρπάζει πάρα την θέλησή σου και σε βάζει σε έναν άγνωστο χώρο που καθε τρεις και λίγο κάποιος μπαίνει ξαφνικά. Εσύ δεν θα τρομαζες; Δεν θα ενιωθες την καρδιά σου να χτυπάει σαν τρελή; Ίσως και να ετρεμες και να φωναζες... ( μεταξύ μας και εγω το ίδιοθα εκανα). Λογικη λοιπόν δεν είναι η αντίδραση του;

Εσύ οφείλεις να φροντίσεις αρχικά τις βιολογικες του ανάγκες, σωστή διατροφή, ύπνο, καθαριότητα. Με υπομονή και προπάντων ηρεμία. Ολα τα άλλα δηλαδή η εκπαίδευση θα έρθει όταν θα χτίσετε μια σχέση εμπιστοσύνης. Μην βιάζεσαι... Με ηρεμία και αγάπη...
 
Γιαπωνέζικη τροφή των σαμουράι

Νίκο πριν πούμε οτιδήποτε άλλο, θα πρέπει να βάλεις φωτογραφία του πουλιού, του κλουβιού και του σημείου που είναι τοποθετημένο το κλουβί στον χώρο.
Καταλαβαίνεις φυσικά ότι τα ζώα δεν είναι παιχνίδια.
Πάει το πουλάκι μαριααα
 
Πάει το πουλάκι μαριααα
Μπα δεν νομίζω, χθες έγραψε ο Νίκος.
Απλά όλα τα νέα παιδιά, έχουν τακτική να μην απαντούν σε ό,τι τα ρωτάνε οι άλλοι και να συνεχίζουν με άλλες δικές τους ερωτήσεις ή να ξανακάνουν πάλι τις ίδιες ερωτήσεις μπας και βρεθεί κάποιος μπόσικος να τους απαντήσει αυτό που επιθυμούν.
 
αρχιζει να με συνηθιζει απο οτι εχω καταλαβει! Δεν τρεμει πλεον(αν και δεν εβαλα χερι ξανα απο προχθες!)κανει και συνεχεια το σφυριγμα του!(βγαζω και φωτο να ανεβασω)

τωρα βγαζω φωτο για να δειτε και το σημειο που το εχω

1102449459768038
το μαυρο που φαινεται στην φωτο ειναι η καρεκλα (για να δειτε αποσταση απτον jake)και μερικες ακομα!
 
Γιατί κάθεται κάτω σε όλες; Τυχαίο είναι; Άλλαξε την χύμα τροφή με συσκευασμένη.
Στο δωμάτιο που το έχεις μπορεί να κοιμάται με την δύση;
Γενικά το πουλί δεν το είδαμε :)
 
ναι μπορει και κυμαται με την δυση! τυχαιο που καθεται κατω(τωρα ειναι πανω βγαζω κι αλλες)σημερα θα αγορασω απτο site που μου δωσατε!

https://www.facebook.com/redflames.gr/ οριστε και το παπαγαλος! Τυχαια καθοταν κατω
 
Δεν μου αρέσει που το πουλί είναι δίπλα στον υπολογιστή... Παίρνει πάρα πολύ ακτινοβολία και σε αντίθεση με εμάς, δεν μπορούν να την αντέξουν...
 
Ωραίος είναι, να σου ζήσει!
Συμφωνώ με τον Γιάννη @κοκατιλόπουλος για το δίπλα στον υπολογιστή.
Επίσης ξέχασα πριν, αυτά τα στικς λιχουδιές μην τα παίρνεις, χαλάς λεφτά χωρίς λόγο, καλύτερα κεχρί σενεγάλης.
 
χμμμμ! Δειτε λιγο αν κανει αυτη η τροφη! Quiko -Premium- Budgerigars θα ανεβασω!
αυτο το στικ μου το εκανε δωρο! Εχω αλλο ενα ιδιο!
 
Η τροφή εντάξει, πολύ καλή. Εντάξει αφού το έχεις δώσε το δεν είναι και δηλητήριο απλά μην ξαναπάρεις.
Όχι στο πάτωμα το κλουβί.
 
Α εντάξει, μόνο βάλε κάτι, χαρτί, νάϋλον, μην γεμίσει ακάρεα ο καναπές και έχουμε άλλα.
 
Back
Top