Ασθένειες Το παπαγαλακι μου φαίνεται σαν να ειναι άρρωστο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Hulknik
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Hulknik

PB New Member
Εγγραφή
28 Νοε 2013
Μηνύματα
15
Καλησπέρα σε όλους. Το παπαγαλακι που αγόρασα πριν μια εβδομάδα φαίνεται σαν να ειναι άρρωστο του λείπουν πούπουλα απο την μούρη και ειναι όλη την ημέρα μέσα σε μια πισίνα που τους εχω δεν κουνιέται σπάνια και τα ματάκια του συνέχεια βαριά. Τι κάνω σε αυτή την περίπτωση υπάρχει θεραπεία..;
 
καλημέρα καλή εβδομάδα! Κρίμα, προφανώς είναι άρρωστο απ' αυτά που περιγράφεις αλλά δεν μπορεί κάποιος να διακινδυνεύσει να σου πει τι μπορεί να έχει από αυτά τα στοιχεία. Φαντάζομαι έχεις αφαιρέσει το νερό από την μπανιερίτσα. Επίσης έχεις δει καθόλου κουτσουλιές; Πότε άρχισε να παρουσιάζει αυτά τα συμπτώματα; Όταν το πήρες ήταν εντάξει; κινητικό; Αν μπορείς καλύτερα να το πήγαινες σε γιατρό και μέχρι τότε σε ζεστό σημείο
 
Καλησπέρα.φυσικα εχω και δεν έχει νερό κατι σπορακια εχω βάλει και πιγενει εκεί και κάθεται και τα κάνει εκεί μέσα στην τροφή και τρώει κιόλας. Δεν εχω παρατηρήσει κοτσιλιες αλλά δείχνει άρρωστο δεν έχει κέφι μια στο τόσο βλέπω τα ματάκια του ειναι ταλαιπωριμενα. Είδα μια φωτό απο αυτό το κείμενο που μου έστειλε ένας για διαχωρισμό φύλου και έχει μια φωτό με ένα άρρωστο και το κατάλαβα. Βεβαια δεν ειναι στην κατάσταση του αλλού αλλά το καταλαβαίνω επειδή τα φτερά του γύρο απο το κεφάλι και τα ματιά του τα φτερά ειναι κάπως σαν κομμένα σα να βγάζει καινούργια.



Και όχι όταν το πιρα ήταν έτσι τα ίδια γιατι δεν μου το είπε αυτός στο Πέτ σοπ
 
βάλε μας μια φωτογραφία αν μπορείς. σε γιατρό δεν μπορείς να το πας;
 
Καλησπέρα.φυσικα εχω και δεν έχει νερό κατι σπορακια εχω βάλει και πιγενει εκεί και κάθεται και τα κάνει εκεί μέσα στην τροφή και τρώει κιόλας. Δεν εχω παρατηρήσει κοτσιλιες αλλά δείχνει άρρωστο δεν έχει κέφι μια στο τόσο βλέπω τα ματάκια του ειναι ταλαιπωριμενα. Είδα μια φωτό απο αυτό το κείμενο που μου έστειλε ένας για διαχωρισμό φύλου και έχει μια φωτό με ένα άρρωστο και το κατάλαβα. Βεβαια δεν ειναι στην κατάσταση του αλλού αλλά το καταλαβαίνω επειδή τα φτερά του γύρο απο το κεφάλι και τα ματιά του τα φτερά ειναι κάπως σαν κομμένα σα να βγάζει καινούργια.



Και όχι όταν το πιρα ήταν έτσι τα ίδια γιατι δεν μου το είπε αυτός στο Πέτ σοπ

Δεν σου το ειπε διοτι δεν τον νοιαζει ουτε το πουλι ουτε εσυ που θα στεναχωρεθεις. Τοσο απλα :)

Πηγαινε το καλυτερα σε εναν γιατρο και ισως γινει καλα.
 
Back
Top