Φροντίδα Το budgie μου είναι άγριο και δεν ξέρω πως να το ημερέψω

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Klejdi
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Το κλουβί ειναι ακατάλληλο χωρίς καμια αμφιβολία και απο πλευράς υλικών και απο πλευράς χώρου. Αν το πρόβλημα είναι οικονομικό μια ζευγαρωστρα (κλουβί με αφαιρουμενο χώρισμα, 2 πόρτες κλπ) παπαγαλων 76αρα(76x55x50 αν θυμάμαι καλά) κανει 30 ευρω μόνο. Πολυ λιγοτερο απο τα κτηνιατρικα έξοδα που θα προκύψουν λόγω ακατάλληλου κλουβιού. Επίσης δεν βάζουμε κατευθείαν μαζι με το παλιό οποιο καινούριο πουλάκι πάρουμε, 1 μήνα σε αλλο δωμάτιο πρωτα και μετα σε κοντινά χωριστά κλουβιά να γνωριστούν μεχρι να δειξουν ότι συμπαθιουνται πολύ.
 
@Φοίβος γεια σου σε παρακαλω μπορεις να μου πεις αν ειναι θηλυκο ή αρσενικο το αλλαξα αυτο που ειχα και μου ειπαν αυτο που πηρα τωρα ειναι θηλυκο απλως ηθελα να σιγουρευτω.
[automerge]1593009603[/automerge]
20200624_173311.webp
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Αυτό που πήρες είναι θηλυκό. Με προβληματίζει όμως ελάχιστα το ράμφος του το οποίο θα έπρεπε να είναι τελείως λείο καθώς δείχνει πολύ νεαρό πουλάκι. Σε καναδυό εβδομάδες ξαναβάλε μας φωτο να δούμε πως πάει. Klejdi, να ακούς όμως τις συμβουλές μας εδώ διότι δείχνεις απειρία και τα πουλιά είναι ζωντανά πλάσματα με πραγματικές ανάγκες. 🙂
 
20200823_130108.webp
[automerge]1598177068[/automerge]
Τελικά είναι θηλυκό.Οποιος μπορει ας μου γραψει.Το αλλο παπαγαλακι ειναι αρσενικο το ραμφος του ειναι μπλε.
 
Πρεπει να πας να παρεις κλουβι μη το αμελείς ειναι υποχρέωση σου απο τη στιγμη που επέλεξες ενα ζωντανο! Θελεις κλουβι ζευγαρωστρα 76αρα με ξυλινες πατηθρες αλλα πχι τετραγωνες οπως αυτες γιατι θα δημιουργηθουν προβλημα στα ποδια
 
@Klejdi φίλε μου απο τι φαίνεται το πάει πρως το αρσενικό αλλά δεν είμαι σίγουρος θα περιμένεις τρεις μήνες για δεις τον χαλινο να γίνεται πρως το μπλε χρωμα ενο το θυληκο πρως το καφέ
 
Back
Top