Γενικά Το Cockatiel μου φιλαει τα budgie μου

cockotail love

PB New Member
Εγγραφή
5 Ιουν 2009
Μηνύματα
148
Πόλη
Καματερό
γιατι το κανει αυτο; Το κοκατιλ μου παει και τα φυλαει και αυτα δεν θελουν καθολου... Ειναι ζευγαρακι τα μπατζι... Μηπως το κοκατιλ μου εχει αναγκη απο καποιο συντροφο αυτο σημαινει αυτο που κανει; Μηπως δεν αντεχει απο την πολυ αγαμια 😀 οποτε τα βλεπει παει και τα φυλαει!
 
Οταν λες τα φυλάει εννοεις οτι τα προσέχει, τα προστατεύει ή τα φιλάει δηλαδη τους δινει φιλια 😉
 
οχι τους δινει φυλια κανονικα και μαληστα φυλαει και το αρσενικο και το θυληκο μπατζι... (αυτα δεν θελουν καθολου)
 
Τα εχεις ολα στο ιδιο κλουβι; Πως καταφερνει και τα πλησιαζει αν αυτα δεν θελουν;
 
δεν τα εχω στο ιδιο κλουβι απλως μερηκες φορες τα αφεινω στο δοματιο μου ελευθερα και το κοκατιλ μου οταν τα βλεπει παει και τα φυλαει...
 
Πολυ πλακα το κοκτειλ!:DΜπορει να θελει θυληκο αλλα για να φιλαει και τα δυο φυλα(αρσενικο και θυληκο)μπορει απλως να θελει να τους δειξει ποσο τους αγαπαει αλλα παρε ενα θυληκο για να ασχολειται!Λες αν του παρεισ θυληκο να τα φιλαει και το θυληκο; 😕
 
Μια καλη ιδεα ειναι αυτη, δηλαδη να του παρεις συντροφο.Αλλωστε ολοι εχουμε την αναγκη για ενα συντροφο στη ζωη. 😉
 
αν τα φιλα στο στομα ενδεχεται να τα ταιζει με τη μεθοδο της εξεμεσης (ανεβαζει στο στομα του το ηδη φαγωμενο φαγητο και τους το προσφερει). αυτο κανουν και τα δικα μου μπατζι μεταξυ τους και αλληλοταιζονται. ειναι ενδειξη αγαπης. τα μπατζι απο την αλλη μπορει να ειναι πιο διστακτικα με το κακατιλ σου διοτι προφανως τα ξεπερνα σε μεγεθος και το φοβουνται!
 
οντος εχει καλο χαρακτηρα γιατι και εμενα με φυλαει... Παντος το κοκατιλ μου δεν τα ξερει και πολυ καιρο τοσο ευκολα τα αγαπησε;ααα και εκτος απο τα φηλια του καθαριζει και τα φτερα τους δεν ξερω σημαινει κατι αυτο... Και κατι αλλο που θα ηθελα να μου πειτε ειναι πως ειναι οι σχεσεις τον κοκατιλ με τα μπατζι στο φυσικο τους περιβαλλον
 
Back
Top