Γενικά Το little corella μου πληττει

Αχ! βρε φιλε Σταυρε...
Αν ειναι να κανω την κινηση γιατι να μην την κανω για το ιδιο ειδος;
Ασε που η μικρη μου σιγουρα θα νιωθει πιο ολοκληρωμενη με ενα ταιρι!
Τωρα οσο για την σπανιοτητα... Δυστυχως αυτα ειναι κατι που με ανησυχει...

Με εβαλες σε σκεψεις ομολογω.
Την κραταω την συμβουλη σου!
Ισως και να ειναι καλη η ιδεα σου!
Αν και δεν ειμαι σιγουρη πως θα απολαυσει την παρεα της και το αλλο πουλακι.. (ειναι λιγακι αγριμακι η ατιμη..)

Σε ευχαριστω πολυ παντως!
 
Ανδρομαχη εγω πιστευω πως εσενα εχει αναγκη να σε εχει περισσοτερη ωρα μαζι της και να ασχολεισαι εσυ περισσοτερο. Αυτη τη στιγμη σε νιωθει ως ταιρι της. Ενα αλλο πουλι θα αποτελουσε "απειλη" για αυτην και εσενα και αν το εβαζες μεσα στο κλουβι της πιστευω πως η καταληξη δεν θα ηταν καθολου καλη. Εαν θελεις να επιχειρισεις κατι τετοιο καλυτερα να κρατησεις τα 2 πουλια σε χωριστα κλουβια για ενα διαστημα, ισως αρκετο, για να γνωριστουνε και αν δεις οτι τα πανε καλα τοτε να παρεις ενα καινουριο κλουβι που δεν θα ειναι η περιοχη κανενος για να μην την διεκδικησει κανενα απο τα 2.
 
Φιλε Ανεστη πολυ σοφη η συμβουλη σου!
Κι εγω καταλαβαινω πως εμενα θελει γιαυτο και αντιδρα με αυτον τον τροπο.
Αν τυχον φερω κι αλλο πουλι στο σπιτι..σκεφτομουν να το κρατησω σε αλλο σπιτι για 6 μηνες πριν το φερω στον ιδιο χωρο.. Δεν θα ηθελα να αποτελεσει το ενα κινδυνο για το αλλο. Επισης θα συμβουλευομουν πρωτα εσας... Πριν απο καθε βημα!

Η αληθεια ειναι πως δεν μου επιτρεπουν τα οικονομικα μου μια τετοια κινηση..Αν ειναι βεβαια για το καλυτερο της θα το βαλω σε προγραμμα.. Αλλα...

Παιδια τι να πω;
Νομιζω πως βρισκομαι στον παραδεισο με ολους εσας και το πραγματικο σας ενδιαφερον!

Κατενθουσιασμενη! :)
 
κοιταξε αν τελικα αποφασίσεις να πάεις αλλο πουλάκι οτι κ αν ειναι αυτο ιδιο η διαφορετικο 6 μηνες ειναι πολοι νομιζω 1-1.5 για καραντινα ειναι καλα κ μετα σε χωριστα κλουβια για αρκετο καιρο μεχρι να συνηθισου ο ενας τον άλλο...

νομιζω οτι θα ειναι η καλυτερη λυση για το πουλάκι σου αν δεν μπορεις να αλλαξεις τα ωραρια σου, γιατι κ η δουλεια για να ζησουμε ειναι...

χαιρομαι πάντως που δειχνεις τέτοιο ενδιαφέρον μπραβο σου καλη επιτυχια με ότι επιχειρησεις
 
Back
Top