Γενικά Το pied κοκατιλακι μου

Dimos_Greek

PB New Member
Εγγραφή
23 Ιουν 2014
Μηνύματα
388
Παιδια που να σας τα λεω! Σημερα το απογευμα μου εφεραν δωρο ενα pied ckokatiel ημερο ταισμενο με κρεμα και το εκαναν εξαιταση για να δουν οντως τι ηλικια εχει και ειναι 70 ημερων! Ειναι κουκλακι αλλα δεν ξερω το φυλο του και ακομα ονομα δεν του εχω βγαλει το σκεφτομαι ακομα! Δεν τον εβγαλα φοτο γιατι δεν ηθελα να το ανχοσω αλλο, αυριο με το καλο θα το δειτε!
 
Σας επισυναπτω μερικες φοτος με τον/την joy! 🙂
CAM00154_zps974b5c65.jpg
CAM00155_zps4af43c6e.jpg
CAM00156_zpsf95d5f8e.jpg
 
Καλως το δεχτηκες και να το χαιρεσαι! 😉 Ηρεμια τωρα στην αρχη μεχρι να συνηθισει το σπιτι, τους ηχους κι εσας. :)

Δεν υπαρχει εξεταση προσδιορισμου της ηλικιας. Εννοεις κατι αλλο, ισως;
 
Καλως το δεχτηκες και να το χαιρεσαι! 😉 Ηρεμια τωρα στην αρχη μεχρι να συνηθισει το σπιτι, τους ηχους κι εσας. :)
Δεν υπαρχει εξεταση προσδιορισμου της ηλικιας. Εννοεις κατι αλλο, ισως;
Ναι οχι ακριβως εξαιταση δεν μου το διευκρινησαν ακριβως αλλα νομιζω το πηγαν σε καποιον που ξερει και τους ειπε οτι ειναι περιππου 2 μηνων! Σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια! Παιδια θα ηθελa να κανω μια ερωτηση επειδη τον κραταω σε καραντινα στο υπνοδωματιο και το βραδυ αναβω το κλιματιστικο στου 27 βαθμους αν το εβαζα καπου που να μην το χτυπαει το κλιματιστικο αλλα μεσα στο δωματιο θα τον πηραξει;Η θερμοκρασια ειναι μια χαρα δηλαδη δεν σε κανει εσθηση να σκεπαστεις με σεντονι ισα ισα απλως ρωταω επειδη ειναι στην ψηξη αλλα δεν εχει πολυ δροσια![/QUOTE]
 
Ναι οχι ακριβως εξαιταση δεν μου το διευκρινησαν ακριβως αλλα νομιζω το πηγαν σε καποιον που ξερει και τους ειπε οτι ειναι περιππου 2 μηνων! Σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια! Παιδια θα ηθελa να κανω μια ερωτηση επειδη τον κραταω σε καραντινα στο υπνοδωματιο και το βραδυ αναβω το κλιματιστικο στου 27 βαθμους αν το εβαζα καπου που να μην το χτυπαει το κλιματιστικο αλλα μεσα στο δωματιο θα τον πηραξει;Η θερμοκρασια ειναι μια χαρα δηλαδη δεν σε κανει εσθηση να σκεπαστεις με σεντονι ισα ισα απλως ρωταω επειδη ειναι στην ψηξη αλλα δεν εχει πολυ δροσια!
[/QUOTE]
Να του βαζεις ενα πανι στο κλουβι στην μερια που χτυπάει το κλιματιστικο
 
Στο σημειο που θα ειναι δεν το χτιπαει το κλιματιστικο και του εχω απο πανωα και απο πλαγια το βραδυ ενα πανι οποτε μπορω να το εχω στο δωματιο;
 
Δειτε και ενα βιντεο!
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Οσο για τις ατηθρες πριν λιγο εβαλα αλλες δυο και αλλο ενα παιχνιδι και δυο κρικους για να σκαρφαλωνει!
 
Παιδια μου κανει εντυπως πως δεν φοβατε καθολου μα καθολου το χερι μου! Το βαζω μπροστα στην φατσα του και δεν κουνιεται καθουλου ισα ισα εχει το λοφιο κατεβασμενο πολυ επισης αν ακουμπισω τα μαλια μου στο κλουβι ερχεται και τα τραβαει με το ραμφος και το δαχτυλο αν το βαλω αναμεσα στα καγκελα! Οταν εβαζα το χερι μου μεσα στο κλουβι για να φτιαξω τα κλαδια δεν τρομαζε και δεν κουνιοταν καν επισης την μια φορα ηρθε σχεδον διπλα στο χερι μου και αν σφυριζουμε τζιριζει πολυ και οταν δεν του δινουμε σημασια! Επισης ειναι πολυ δραστηριο συνεχεια σκαρφαλωνει! Αυτο συμβαινει επειδη ειναι ταισμενος στο χερι;Tωει και απο το χερι μου! Πειραζει που τον ταισα τοσο νωρις ειναι η 2 μερα αλλα το ευχαριστηθηκε οπως βλεπετε και στο βιντεο!

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Ανεβηκε και στο χερι μου!
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Αφού είναι ήμερο λογική αυτή η συμπεριφορά. Να σου ζήσει!
 
Eυχαριστω Μαρια οσο για το κλιματιστικο μπορω να το χρησημοποιω απλα να το σκεπαζω το κλουβι απο επανω και απο πλαγια και να το χω σε μερος που δεν το χτυπαει ετσι;
 
Μπορείς αλλά δεν πρέπει να έχει κατευθείαν επαφή η έξοδος του αέρα με το κλουβί ούτε πλαγίως.
Επίσης να ανανεώνεται ο αέρας του δωματίου γιατί ακόμα και σ' εμάς τα κλιματιστικά κάνουν ξηροστομία και πολλά άλλα.
 
Aκου μαρια πως ειναι! Το κλιματιστικο ειναι στην μια ακρη του δωματιου και το κλουβι στην αλλη ακρη και το κλιματιστικο χτυπαει απενατνι εκει που δεν ειναι το κλουβι δηλαδη το κλουβι ειναι δεξια απο το κλιματιστικο 2,5 μετρα αποσταση επισης το κουι το σκεπαχω με μουσαμα και μονο η μια πλευρα ειναι ανοιχτη!
 
Να σας πω πως απο την 3 μερα βγηκε εξω απο το κλουβι παιζει μαζι μου συνεχεια, καθετε οπου τον βαλω και γενικα ειναι πολυ ημερος αλλα και πολυ ζωιρο τσιριζει πολυ ειδικα αν δεν τον βγαλω το πρωι απο το κλουβι! Σας επισυναπτω φοτος και ενα βιντεο:
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
CAM00178_zps088488d1.jpg

CAM00168_zpsd13bfcc1.jpg

CAM00208_zpsa0f2f4dd.jpg


CAM00213_zpsec74f29b.jpg


CAM00216_zps5d9854dd.jpg
 
Back
Top