Ασθένειες Τρέμει το παπαγαλάκι μου

Eleni sk

PB New Member
Εγγραφή
4 Ιουλ 2020
Μηνύματα
37
Πόλη
Νεα Φιλαδελφεια, Θεσσαλονίκης
Απο εχθες ξαφνικά ξεκίνησε να τρεμει το παπαγαλακι μου και σημερα δεν κελαηδησε και δεν τιτιβισε σχεδον καθολου. Τι μπορει να είναι; 😭

Ειχα ενα θεμα με πτερορροια και μου εδωσε καποιες βιταμινουλες ο γιατρος και ηταν μια χαρα, μεχρι που χθες που αρχισα να του βαζω μια αλοιφουλα για την περιοχη που δεν ειχε πουπουλα, ξεκινησε μα τρεμει. Τι λετε να ειναι; ανησυχησα πολυ. Εστειλα βιντεακι στον γιατρο, αλλα δε το εχει δει ακομα να μου πει τι να κανω.
 
@ianos ναι αυτοοο
[automerge]1595332110[/automerge]
@Chrisad προσπαθησα να το ανεβάσω αλλα μου λεει οτι ειναι πολύ μεγάλο και ετσι προσπαθησα να το περιγραψω οσο καλυτερα μπορουσα...

/* Mod edit */
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Ελένη, το τρέμουλο ξεκινάει από τη στιγμή ή λίγο μετά την εφαρμογή της κρέμας; Κι αν ναι, πόσο διαρκεί;
Εσύ αν ακουμπήσεις την κρέμα στο δέρμα σου, νιώθεις καθόλου δροσιά; ( αίσθηση ψύχους)
 
@ianos αν δε κανω λαθος ετσι ηταν και πριν του βαλω την κρεμα... Αλλα οταν του την εβαλα δεν ενιωσα καμια δροσια στο δαχτυλο μου, θα το ξανα κοιταξω μόλις γυρισω σπιτι...
 
@Chrisad προσπαθησα να το ανεβάσω αλλα μου λεει οτι ειναι πολύ μεγάλο και ετσι προσπαθησα να το περιγραψω οσο καλυτερα μπορουσα...
Πρέπει να το βάλεις σε youtube, google drive ή κάποια άλλη αντίστοιχη υπηρεσία και να βάλεις το link εδώ.
Καλό θα ήταν γιατί ίσως μπορέσει κάποιος να σε βοηθήσει περισσότερο.
 
@Chrisad προσπαθησα να το ανεβάσω αλλα μου λεει οτι ειναι πολύ μεγάλο και ετσι προσπαθησα να το περιγραψω οσο καλυτερα μπορουσα...
Το βίντεο ανέβηκε στο μήνυμα #6.
 
@fortunatos δε ξερω απο τι προσβληθηκε... Μου εδωσε βιταμινουλες και οντως ειδα βελτιωση στο πουλι, δε ξυνεται σχεδον καθολου. Αυτη δοθηκε γιατι η περιοχη επρεπε να θρεψει.
 
@ianos του εχω στειλει βιντεακι το εχει δει και δεν μου απαντησε, τον πηρα τηλ και δε το σηκωνει. Δε ξερω τι να κανω...
Μάλλον να επιμείνεις στο τηλέφωνο ή να πας από εκεί. Συγγνώμη, ξέρω ότι αυτό που σου απαντώ εξυπακούεται, αλλά δεν έχω και τπτ άλλο να σου πω, παρα αυτό που θα έκανα ο ίδιος και θεωρώ σχεδόν ο οποιοσδήποτε. Έχει αναλάβει τη θεραπεία του πουλιού και επομένως όπως και να έχει το ζητημα ειναι υποχρεωμένος να ανταποκριθεί.
 
@ianos μου απαντησε και περιμένω οδηγιες...
Ωραία. Κι εμείς περιμένουμε μαζί σου. Πες μας σε παρακαλώ, όταν θα μπορέσεις, τι σου είπε να κανεις.
 
Παιδια γεια σας. Μου εδωσε ο γιατρος μια αντιβιωση και ενα αλλο σαν βιταμινουλα να δουμε πως θα παει...
Σημερα ουτε εφαγε ουτε τιποτα, αλλα μου ειπε οτι η οποια βελτιωση ερθει, δε θα ερθει μεσα σε μια μερα. Αυτα! Και σας ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σας❣️
 
Παιδια γεια σας. Μου εδωσε ο γιατρος μια αντιβιωση και ενα αλλο σαν βιταμινουλα να δουμε πως θα παει...
Σημερα ουτε εφαγε ουτε τιποτα, αλλα μου ειπε οτι η οποια βελτιωση ερθει, δε θα ερθει μεσα σε μια μερα. Αυτα! Και σας ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σας❣
Μακάρι να γίνει σύντομα καλά. Τι αντιβίωση σου έδωσε; Είναι για διάλυση στο νερό; Αν ναι, νερό πίνει;
 
@ianos το ενα ειναι aviomycine solution και το αλλο teniazine solution... Τωρα εχει 2 μερες που δεν επινε νερο και του εδινα εγω με το ζορι... Εξακολουθει και ειναι χαλια αλλα μου ειπε ο γιατρος οτι λογικα το σκ θα σταματησει η διαρροια και μεχρι το αλλο σκ θα εχει συνελθει, αν ολα οανε φυσικα καλα!
 
Back
Top