Τριπλη ζευγαρωστρα

sennacostas

PB Member
Εγγραφή
27 Σεπ 2006
Μηνύματα
104
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Αφου εψαξα αριστερα δεξια και δεν βρηκα κατι φτηνο και ικανοποιητικο για τα γουστα μου, αποφασισα να την φτιαξω μονο μου. Εψαχνα τριπλη για να μπορω να ζευγαρωσω ενα αρσενικο με δυο θυληκα.
Σας την παρουσιαζω λοιπον και οτι αποριες εχετε ειμαι στην διαθεση σας.
 

Συνημμένα

  • 000_1086.webp
    000_1086.webp
    9,3 KB · Προβολές: 550
  • 000_1087.webp
    000_1087.webp
    13,5 KB · Προβολές: 614
  • 000_1088.webp
    000_1088.webp
    24 KB · Προβολές: 648
  • 000_1089.webp
    000_1089.webp
    24 KB · Προβολές: 582
  • 000_1090.webp
    000_1090.webp
    26,9 KB · Προβολές: 719
και σαυτη εχεις τον καναρο στη μεση και πλαγια 2 θηλυκιες και περνας τον καναρο μια με την μια και μια με τη αλλα θηλυκια;
 
Αν εχεις την καλοσυνη γραψε μας τι υλικα χρησιμοποιησες για την κατασκευη σου.Απο τι υλικο ειναι ας πουμε η πλατη της κατασκευης; Ειναι ενα μονοκομματο Π;
Πολυ καλη η κατασκυεη σου και ευχρηστη. Σου ευχομαι να την δεις γεματη πουλια.
 
Κωστα πολυ ωραια ειναι. Μια ερωτηση εχω και εγω. Οταν τα καθαριζεις τι θα κανεις για να μην φευγουν τα πουλια απο το κενο που θα αφηνει το συρταρι;
 
κωστα υπεροχη η ζευγαρωστρα σου. Επειδη εγω ομως δεν εχω τετοιες καλλιτεχνικες ανησυχιες, μηπως μπορεις να μου πεις σε ποια μαγαζια εχεις δει τριπλες ζευγαρωστρες; Γιατι εγω ακομη δεν βρηκα πουθενα
 
Κωστα πολυ ωραια ειναι. Μια ερωτηση εχω και εγω. Οταν τα καθαριζεις τι θα κανεις για να μην φευγουν τα πουλια απο το κενο που θα αφηνει το συρταρι;

Mεχρι στιγμης δεν μου εχει φυγει κανενα πουλι απο εκει αν και εχω κανει και αλλες τετοιες κατασκευες, μονο και μονο γιατι τα πουλια οταν φοβουνται ανεβαινουν στα ξυλακια και καθονται στον πατο, αλλωστε ολα γινονται με γρηγορες κινησεις μιας και εχω ανταλλακτικα συρταρια.
 
Θα μπορούσες να μας πεις τα υλικά που χρησιμοποίησες και από που τα προμηθεύτηκες. Η κατασκευή είναι εντυπωσιακή. Μπράβο:)
 
Θα μπορούσες να μας πεις τα υλικά που χρησιμοποίησες και από που τα προμηθεύτηκες. Η κατασκευή είναι εντυπωσιακή. Μπράβο:)

Φιλε μου μονο τις προσοψεις αγορασα, η υπολοιπη κατασκευη ειναι απο γαλβανισμενη λαμαρινα 1χιλ. Που μετα βαφτηκε ηλεκτροστατικα, οπως και οι προσοψεις. Το δυσκολο ειναι να πετυχεις ακριβως τις διαστασεις πραγμα που το καταφερα στην δευτερη κατασκευη, τωρα ομως δεν προκειται να ξαναγινει λαθος. Περιπου ολα μαζι κοστισαν 150 ευρω.
 
Κώστα υπέροχη η κατασκευή σου, Εύγε!

Ήθελα να προσθέσω επειδή αναφέρθηκε, οτι υπάρχουν τριπλές ζευγαρώστρες στην αγορά (όχι σαν του Κώστα βέβαια)

Παραθέτω σχετικό link:

Hellas Pet Food Center - ΠΟΥΛΙΑ - Αξεσουάρ
 
ωραια την εκανες μπραβο αλλα το κοστος πολυ ειναι αν επαιρνες 3 ζευγαρωστρες απο ενα μαγαζι θα εδεινες 75 ευρω
 
ωραια την εκανες μπραβο αλλα το κοστος πολυ ειναι αν επαιρνες 3 ζευγαρωστρες απο ενα μαγαζι θα εδεινες 75 ευρω

Φιλε μου το εψαξα, τριπλη ζευγαρωστρα κλειστου τυπου δεν υπαρχει κατω απο 220 ευρω, ασε που νιωθεις την χαρα της δικης σου κατασκευης.
 
Κώστα εύχομαι να την ευχαριστηθείς, ωραία δουλειά.
Εγώ θα ήθελα να σε παρακαλέσω, τις εμπειρίες που θα προκύψουν απο την χρήση της
την επόμενη αναπαραγωγική περίοδο να μας τις γράψεις λεπτομερώς, με τα συν και
τα πλην της κατασκευής αλλά και του ζευγαρώματος αυτού του είδους.
 
Back
Top