Αναπαραγωγή Τριτη γεννα απο λαθος

Εσυ μυραντα μιλησες με λογικη, αλλα καμια φορα καποια πραγματα ειναι δυσκολα!
Το ξερω. Πολλες φορες η λογικη μας ωθει να ειμαστε κυνικοι. Απολογουμαι, αν και πιστευω επρεπε να εχει διακοπει νωριτερα αυτη η γεννα, και επανορθωνω στηριζοντας σε σε οτι και να αποφασισεις. Αλλα επιμενω, εσυ επικουρικο ταισμα, ασε τη μαμα να κανει τη δουλεια της.
 
Σκεφτηκες το ενδεχομενο να τα δωσεις σε κάποιον που έχει ζευγάρι;
 
το ζευγάρι μου παρόλο που είναι σε δροσερό μέρος έχει ήδη αρχίσει πτερόροια, εχει νεοσσούς 8 ημερών και βλέπω σημάδια κόπωσης, θα σου πρότεινα να διακόψεις..η καναρά θα πεδευτεί πολυ..
 
Ναι όντως.. συγγνωμη δεν το σκέφτηκα έτσι όπως το παρουσιαζεις.. απλά προσπαθω να σκεφτώ λύσεις
 
το ζευγάρι μου παρόλο που είναι σε δροσερό μέρος έχει ήδη αρχίσει πτερόροια, εχει νεοσσούς 8 ημερών και βλέπω σημάδια κόπωσης, θα σου πρότεινα να διακόψεις..η καναρά θα πεδευτεί πολυ..
Δηλαδη εσυ θα πετουσες τους νεοσσους σου;

Κοιτα δεν θελουμε να σε επιρεασουμε η αποφαση ειναι δικη σου, σκεψου τι θα χασεις και τι θα κερδισεις και επελεξε το καλυτερο για εσενα..
 
Δεν εχω καποιπν εμπισοτσυνης ν δωσω πουλια αλλα εχει δικιο η μυραντα! Θ διακοψω! Ισως ν μην τα καταφερουν οι νεοσοι με την ζεστην ισως χασω μια καλη μητερα που θ μο προσφερει και αλλες γεννες!
 
δεν πετάμε νεοσσούς όταν πετάμε αυγά νομίζω.. Τα πουλάκια συχνά κάνουν αυγά ως Αύγουστο.. Θα τα αφήσουμε να παλεύουν να μεγαλώσουν πουλάκια;
 
Φίλε δεν νομίζω πως αν τα αφήσεις θα έχει μεγάλο πρόβλημα η κανάρα βλέπω γνωστούς μου εκτροφείς που έχουν ακομα αυγα στα καναρινια... σιγουρα ομως θα ηταν καλήτερα αν δεν γεννούσε όσο για το να πετάξεις τα αυγά δεν είναι και τοσο τρομερό... Το χειρότερο θα ήταν να εβγαζες πουλάκια και να ψοφούσαν ☹ αυτο είναι το χειρότερο...
 
Ειναι οχτω ημερων ενια αυριο! Απο δευτερα θ ξεκινησουν ν σκανε λογω θερμοκρασιας πιστευω στις δωδεκα μερες αντε το πολυ τριτη! Το γνωριζω! Εσυ λες ν τα ξεφορτοθω;

Aν θες να τα κρατησεις θα τα ταισεις εσυ.Αλλα δεν ξερω.
 
Η απόφαση είναι δίκη σου αν τα έχεις ακόμα άκρου το καλά για να μη το μετανιωσεις!
 
Γιατί δεν αφηνεις να πάνε μιας εβδαδας μωρακια και Μέτα να αναλαβεις; υπάρχει όμως και άλλη επιλογη.. ΜΗΧΑΝΗ ΕΚΟΛΛΑΨΗΣ ακριβή μεν αλλά μπορεί ναβρεις και φθηνή στις αγγελίες!
 
Μηχανη εκολαψης δεν το κοβω! Πρεπει ν αποφασισω μεχρι το σουρουπο!
 
Αχχ βρε παιδι μου.. ειμαστε σιγουροι οτι θα επιλεξεις το σωστο για εσενα.. Τι σε βολεβει; να τα πεταξεις ή να τα αναλαβεις εσυ;
 
Να σου πω κάτι ειλικρινά; αεγησες να πάρεις αποφαση και πλέον είναι ψυχουλες εκεί μέσα! Δεν είναι απλά αυγά!
 
Αργησα θεωροντας οτι ειναι ασπορα! Δεν περιμενα οτι ειχαν ζευγαρωσει! Εχω εναν ικανοποιητικο αριθμο νεοσσων για φετος! Δεν θ το διακυνδινευσω θα τα πεταξω! Σας ευχαριστω ολους!
 
Αργησα θεωροντας οτι ειναι ασπορα! Δεν περιμενα οτι ειχαν ζευγαρωσει! Εχω εναν ικανοποιητικο αριθμο νεοσσων για φετος! Δεν θ το διακυνδινευσω θα τα πεταξω! Σας ευχαριστω ολους!
Αφου το επελεξες δεν εχουμε να προσθεσουμε τιποτα εμεις.
 
Back
Top