Αναπαραγωγή Υβριδικό Διάγραμμα Διασταυρώσεων

Σας καληνυχτίζω! Θα τα ξαναπούμε σίγουρα αύριο! Γειά σας κύριε Αλέξανδρε! Χάρηκα που τα είπαμε! Φιλικά... Ο φίλος σας Αμβρόσιος! 🙂😎:)
 
Ερωτήσεις αρχαρίου:
1. Πως κατάφεραν να βγάλουν υβριδικό καναρίνι από αναπαραγωγή με red siskin, και να διατηρήσουν το κόκκινο χρώμα και να έχουν γονιμους απογόνους;

2. Αληθεύει ότι το θηλυκό έχει πιο έντονη παρουσία στον απόγονο; Δηλαδή ένα φλώροκαναρο θα έχει άλλα χαρακτηριστικά από ένα καναροφλωρο;
 
Το πινακάκι που ανεβάσατε είναι πολύ χρήσιμο και κατατοπιστικό! Καλά κάνατε που σκεφτήκατε να το ανεβάσετε!
Κι εγώ έχω δει σε πετ σοπ στη Θεσσαλονίκη περισυ

Τις πιθανότητες με τον καρποντακο τις ξέρει κάποιος; Μπορούμε να τις βρούμε σε κάποιο σάιτ;
 
Δεν απάντησε κάποιος... Τον καρποντακο με τι άλλο εκτός σι καναρίνι μπορούμε να τον διασταυρώσουμε;
 
Δεν απάντησε κάποιος... Τον καρποντακο με τι άλλο εκτός σι καναρίνι μπορούμε να τον διασταυρώσουμε;
Προφανώς όσοι είδαν το θέμα σου, δεν γνωρίζουν. Αν υπάρξει κάποιος που γνωρίζει, πιθανόν να σου απαντήσει.
 
Σε αυτό το λινκ θα βρεις αυτό που Ρωτάς φίλε μου.
https://alop.gr/kentriko-menou/diafora/arthra/66-carpodacus-mexicanus.html

Επίσης διάβασα ότι βγάζει καταπληκτικά υβρίδια με καρδερίνα.
Φυσικά φαντάζομαι μιλάμε για δαχτυλιδωμενο πουλί.
 
Ευχαριστώ.. Εννοείται δαχτυλιδωμενα παραγωγής μου έχω τρια ζευγάρια και τρία φετινα του 15 δηλαδή γιαβρια από τα οποία δύο θυληκα. Γιαυτό Ρώτησα για να προσπαθησω κάτι άλλο να βγάλω!
 
Μια φώτο ντε να τα καμαρωσουμε! Θα ήθελα πολύ να δω αποτέλεσμα διασταύρωσης με καρδερίνα!
 
Εγώ έχω δει σε πετ εδώ στη Θεσσαλονίκη περισυ 200 ευρώ έκανε! Ένας φίλος παραγωγός έβγαλε με Φλώρο αλλά δεν κελαηδουσε καλά.. Έτσι είπε! Τώρα αν δεν δοκιμάσει κάποιος μόνος δεν μπορεί να ξέρει...
 
Back
Top