Γενικά Υιοθεσία Μπάτζι

Αλκηστις

PB Member
Εγγραφή
27 Ιαν 2017
Μηνύματα
499
Πόλη
Αθήνα
Αγαπητοι φίλοι του pet bird... Το ταξίδι μας με την Πιτς και τον Τζόι είχε αίσια κατάληξη... Μεταμορφώθηκαν μετά από 2μιση μήνες προσπαθειών..ήρθε η ώρα να βρουν το παντοτινό τους σπίτι ΑΛΛΑ...

Δε θα δοθούν αυστηρά και μόνο για αναπαραγωγή... Δε θα γίνουν δώρο ενοχης σε κανένα παιδακι... Ιδανικά θα ήθελα ένα σπίτι χωρίς γάτες... Με άνθρωπους που θα σεβαστούν την αγωνία μου να τα επαναφέρω.. Και θα τους δώσουν την ηρεμια και τη γαλήνη που αξίζουν... Είναι ήδη ζευγάρι.. Θα ήθελα να μη χωριστούν για ευνόητους λογους.. Και το σημαντικότερο όλων, σε περίπτωση αδυναμίας τελικά να μείνουν στο νέο τους σπίτι δεσμεύεστε να τα γυρίσετε σε μενα και μόνο!

Οποίος ενδιαφέρεται να αποκτήσει το ζευγαράκι μας μπορεί να μου στειλει μήνυμα.. Δεν μιλάμε για λεφτα.. Δεν ειναι αγορά.. Είναι υιοθεσία..
 
Μπραβο βρε Αλκηστη αυτη ειναι πραγματικη αγαπη για τα πλασματα που εσωσες! Εύχομαι να τα παρει καποιος που θα τα περιποιείται κ θα τα αγαπαει σαν και σενα! Μετα την τοση ταλαιπωρια η ευτυχια αξιζει για αυτα τα πουλακια!
Βαλε κ φωτο για καποιον που δεν τα εχει δει στα ποστ σου!
 
Είναι μία από τις περιπτώσεις που χαίρομαι που ανήκω σε αυτή την ομάδα.
Πραγματικά δεν έχω λόγια Άλκηστις. Θεωρώ πως το Μπράβο είναι πολύ λίγο σε αυτό που έχεις κάνει. Μεταμόρφωσες δύο πουλάκια με όλη σου την αγάπη, με πολύ υπομονή και επιμονή και έπειτα από αυτό το ταξίδι έχεις το μεγαλείο ψυχής να τα δώσεις για υιοθεσία σε κάποιο μέλος για την υπόλοιπη ζωή τους.
Ειλικρινά εύχομαι να πάνε στα καλύτερα χέρια και στο νέο τους σπίτι να έχουν ισάξια φροντίδα και αγάπη.
Πολλά συγχαρητήρια για τις πράξεις σου! Πολύ χάρηκα!
 
Μπραβο βρε Αλκηστη αυτη ειναι πραγματικη αγαπη για τα πλασματα που εσωσες! Εύχομαι να τα παρει καποιος που θα τα περιποιείται κ θα τα αγαπαει σαν και σενα! Μετα την τοση ταλαιπωρια η ευτυχια αξιζει για αυτα τα πουλακια!
Βαλε κ φωτο για καποιον που δεν τα εχει δει στα ποστ σου!

Τακη ξέρεις το θέμα χώρου που έχω και παρ´ολα αυτα μπορώ να το τρενάρω οσο πάει αρκει να μην γίνουν κλωτσοσκουφι του καθενος.. Ας πάρει καιρό δε πειράζει.. Αρκει να βρεθεί καποιος που να θελει πραγματικα. Αναγκη από περίθαλψη δεν έχουν πλέον.. Αναγκη από αγάπη θα έχουν παντα.

Είναι μία από τις περιπτώσεις που χαίρομαι που ανήκω σε αυτή την ομάδα.
Πραγματικά δεν έχω λόγια Άλκηστις. Θεωρώ πως το Μπράβο είναι πολύ λίγο σε αυτό που έχεις κάνει. Μεταμόρφωσες δύο πουλάκια με όλη σου την αγάπη, με πολύ υπομονή και επιμονή και έπειτα από αυτό το ταξίδι έχεις το μεγαλείο ψυχής να τα δώσεις για υιοθεσία σε κάποιο μέλος για την υπόλοιπη ζωή τους.
Ειλικρινά εύχομαι να πάνε στα καλύτερα χέρια και στο νέο τους σπίτι να έχουν ισάξια φροντίδα και αγάπη.
Πολλά συγχαρητήρια για τις πράξεις σου! Πολύ χάρηκα!
Δεν μου είναι εύκολο να τα δώσω..στον πρώτο άνθρωπο που ενδιαφέρθηκε με πήραν τα κλάματα.. Αλλα όπως ο σποτ και η σου έχουν τα παντα.. Την ελευθερία τους να μπαινοβγαίνουν.. Τα μπάνια τους.. Τα ωράρια τους.. Κοινώς ζουν όπως κάθε μπατζι θα επρεπε... Είναι αμαρτία να μην έχουν και αυτα ένα σπίτι να μονοπωλήσουν το ενδιαφέρον του ιδιοκτήτη, ο οποίος θα τα πάει ένα λεβελ παραπάνω.. Είναι πανέξυπνα μινιατουρακια... Και τα συγκεκριμένα είναι πιο παιχνιδιάρικα από τη σου και τον σποτ... Οτι παιχνίδι έχω βάλει έχει καταστραφεί σε μια μέρα το πολύ..

Επιχείρησα να τα κάνω παρέα και τα τέσσερα αλλά η Σου δεν θελει την Πιτς... Αν και 6 μηνών της επιτέθηκε και δε θα ήθελα να τη δω ξανά την Πιτς πληγωμένη.. Αλλιως μια χαρά θα τα κρατούσα..

Ήταν αναπόφευκτο να δεθω...ζήσατε την αγωνία μου όλοι..όμως πρέπει να βρουν τον προορισμό τους.. Παντα βεβαια θα είναι καλοδεχούμενα σε μενα αν κάτι δεν πάει καλά. Δε τα ξεφορτώνομαι... Το καλό τους θέλω.
 
Η πιο όμορφη αγγελία που έχω δει! Μιλάς με τόση αγάπη γι αυτά και πραγματικά φαίνεται ότι θέλεις απλά το καλό τους.
Εύχομαι να βρεις το πιο καλό σπιτάκι για τα μικρά σου που να πάρουν την φροντίδα και την αγάπη που τους αξίζει.
Ή μάλλον για να το πω καλύτερα, που θα συνεχίσουν να παίρνουν την αγάπη και την φροντίδα που τους αξίζει.
Είναι πολύ όμορφα με τρομερά χρώματα που φάνηκαν χάρη στην προσπάθεια σου :) ❤️️️️
 
Η πιο όμορφη αγγελία που έχω δει! Μιλάς με τόση αγάπη γι αυτά και πραγματικά φαίνεται ότι θέλεις απλά το καλό τους.
Εύχομαι να βρεις το πιο καλό σπιτάκι για τα μικρά σου που να πάρουν την φροντίδα και την αγάπη που τους αξίζει.
Ή μάλλον για να το πω καλύτερα, που θα συνεχίσουν να παίρνουν την αγάπη και την φροντίδα που τους αξίζει.
Είναι πολύ όμορφα με τρομερά χρώματα που φάνηκαν χάρη στην προσπάθεια σου :) ❤️️️️
Να σαι καλά Ηλεκτρα μου... Τα χρώματα τους πραγματικα είναι κοντά του ενός με του άλλου... Και τώρα που περάσαμε τη πρώτη μας πτεροροια το νέο τους φτερωμα είναι ακόμα πιο όμορφο.. Ειδικά η μετάλλαξη της Πιτς θεωρω ότι είναι ιδανική... Ευχή μου είναι να πάρουν αγάπη.. Αυτα τα πλάσματα ζουν πάνω από 10 χρόνια με μια τυπική σωστή φροντίδα. Πιο πολύ ισως και από σκύλο... Είναι μακραν πιο ανεξάρτητα καθότι είναι σε ζεύγος.. Και το κόστος ιδιαίτερα χαμηλό για την εποχή μας. Αν πάλι δε βρεθεί κανεις έχω δηλώσει μητέρα τεσσάρων...
 
Εύχομαι να βρουν την οικογένεια που τους αξίζει Άλκηστη, κάποιους που θα σεβαστούν αυτές τις μικρές ταλαιπωρημένες ψυχές και όλα αυτά που με τόση αγάπη τους προσέφερες! Η καλοτυχίας τους ας συνεχιστεί μέχρι τα βαθιά τους γεράματα!
(ενημέρωσε τους και για το φόρουμ μας, θα χαιρόμαστε να μαθαίνουμε νέα τους)
 
Εύχομαι να βρουν την οικογένεια που τους αξίζει Άλκηστη, κάποιους που θα σεβαστούν αυτές τις μικρές ταλαιπωρημένες ψυχές και όλα αυτά που με τόση αγάπη τους προσέφερες! Η καλοτυχίας τους ας συνεχιστεί μέχρι τα βαθιά τους γεράματα!
(ενημέρωσε τους και για το φόρουμ μας, θα χαιρόμαστε να μαθαίνουμε νέα τους)
Ήταν πολύ ευγενική φυσιογνωμία.. Τα αγάπησε με το που τα είδε.. Παράπονο δεν έχω.. Νομίζω πια είναι στα καταλληλότερα χέρια. Την ενημέρωσα και για το φόρουμ μας και στις επόμενες μέρες ελπιζω να έρθει στη παρέα μας...

C est la vie.. Με τα Καλως ήρθατε και τα αντίο της...

Είναι γνωστοί γνωστών; Έχεις κάποιες καλές συστάσεις; Έχουν γνώση από ζώα γενικά; Τους επεσήμανες την προσοχή για τις δραπετεύσεις;
Είναι μια υπεροχη κυρία μεγαλωμένη στον Καναδά..ήρθε με τον γιο της (κάπου στην ηλικία μου 30-31) της έκανα λίστα με το τι κάνει να τρώνε και τι όχι.. Κανόνες για τις τροφές.. Τι δίνω μέχρι σήμερα..ότι πρέπει αυστηρά να είναι συσκευασμένες.. Που πρέπει να έχει το κλουβί.. Θερμοκρασίες.. ωράρια.. Τα παντα γραμμένα σε χαρτί. Συστάσεις δεν ειχα αλλά είδα μια γυναίκα που τα λάτρεψε..ήθελε να μάθει τα παντα... Μετρημένη... Με τις άποριες της..σοβαρή αλλά ευγενέστατη.. Δεν με ανησύχησε τίποτα πάνω της..ήταν ότι καλυτερο μπορούσα να περιμενω.. Της υπενθύμισα ότι κ μπορεί να τα επιστρέψει μόνο σε μενα.. Και με αποστόμωσε λέγοντας "δεν υπάρχει πια περίπτωση να πάνε πουθενά οι αγάπες μου". Έχει ήδη ένα καναρίνι το οποίο το έσωσε.. Από κει κι πέρα είπε πως θα επικοινωνεί σε κάθε της απορία..ότι καλυτερο μπορούσα έκανα..
(Ήρθαμε σε επικοινωνία μέσα από σελίδα υιοθεσίας στο φέισμπουκ.)
 
Όλα καλά να πάνε! Μπράβο σου και πάλι που τους έδωσες την ευκαιρία για μια καλύτερη ζωή.
Μακαρι να μπορούσα να το έκανα για όσα μικρά γινόταν..
 
Μακαρι να μπορούσα να το έκανα για όσα μικρά γινόταν..
Μακάρι! Αλλά όπως συνηθίζω να σκέφτομαι, ακόμα και μία ζωή να σώζεται / βελτιώνεται / δικαιώνεται / τελεσφορεί... Είναι κέρδος για ολόκληρη την Ύπαρξη.
 
Back
Top