Γενικά Υπάρχει άλλος τρόπος εκτός του test DNA να καταλάβουμε το φύλο Cockaiel;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Mezz
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Mezz, γνωρίζεις πόσων ημερών είναι; Μου φαίνονται και εμένα πολύ μικρά. Πότε θα το πάρεις εσύ το πουλάκι;
Κ. Σταυρο πρίν λίγο μίλησα μαζί τού και μού είπε να μην κάνουμε τεστ ένα σε 15 μέρες θα έχει καταλάβει από την συμπεριφορά του πουλιού θα μού πει πια είναι αρσενικά να διαλέξω και να πάρω!
 
Δηλαδή όταν γίνουν δύο μηνών. Φαντάζομαι ότι τότε θα το πάρεις και εσύ έτσι; Καλό είναι να το αφήσεις όσο περισσότερο γίνεται για να μην έχει πρόβλημα προσαρμογής.
 
Δηλαδή όταν γίνουν δύο μηνών. Φαντάζομαι ότι τότε θα το πάρεις και εσύ έτσι; Καλό είναι να το αφήσεις όσο περισσότερο γίνεται για να μην έχει πρόβλημα προσαρμογής.
Εδώ θα τα χαλάσουμε! Μπορεί να έχετε δίκιο αλλά του έχω είδη ετοίμασε το δωμάτιο και ανυπόμονο σαν τρελός να το πάρω! Αν ήξερα να τα ταΐζει με κρέμα θα το έπαιρνα ακόμα και τώρα τόσο πόλη το θέλω!
 
Η τελική απόφαση είναι δική σου. Εμείς οφείλουμε να σου πούμε αυτό που είναι καλύτερο να κάνεις κατά την άποψή μας.
 
Η τελική απόφαση είναι δική σου. Εμείς οφείλουμε να σου πούμε αυτό που είναι καλύτερο να κάνεις κατά την άποψή μας.
Δλδ πόσο να το αφήσω ακόμα; Αυτός μού είπε θα το πάρω μόλις απογαλακτιστη και αρχίσει να τρώει τότε θα μού πει και θα πάρω...
 
Πάρκο έχεις βάλει;
Του έχω πάρει κούνια σκαλακι μπάλα ένα παρκάκι που εχει διάφορα ένα άλλο παιχνίδι με κουδουνάκια επίσης και κάτι ξυλάκια το ένα πανό από το άλλο...
 
Αλήθεια τώρα μπορώ να το ταΐσω μαϊντανό και τέτοια; Μένω ισόγειο έχω αυλή έξω μπορώ να φύτεπσο ότι θέλω...
 
Αλήθεια τώρα μπορώ να το ταΐσω μαϊντανό και τέτοια; Μένω ισόγειο έχω αυλή έξω μπορώ να φύτεπσο ότι θέλω..
Φυσικά και όλα όσα αναφέρονται ως ασφαλή εδώ https://community.petbirds.gr/threads/Ασφαλή-και-τοξικά-φυτά-και-καρποί-για-τα-πουλιά.26454/.
Ρίξτο στην κηπουρική εν αναμονή του παίδαρου και δώσε προτίμηση στα αρωματικά βότανα, ρίγανη, θυμάρι, δεντρολίβανο, δυόσμο, βασιλικό και όλα τα υπόλοιπα φυσικά. Μάζεψε παπαρούνες που είναι ακόμα στους αγρούς, αποξήρανε σπόρους να έχεις του χρόνου δικές σου και επίσης χαμομήλια. Έχεις πολλά να κάνεις, θα περάσει ο χρόνος νεράκι :) Μάζεψε ξύλα από τα ασφαλή να ροκανίζει, ξέπλυνέ τα, βράστα αν χρειαστεί να έχεις απόθεμα, καθώς και κουκουνάρια.
 
Ανεβάζω τις φωτογραφίες εκ μέρους του Mezz.

View attachment 50289 View attachment 50290 View attachment 50291 View attachment 50292

To feeling μου λέει για το πρωτο πουλάκι ότι είναι αρσενικό καθώς έχει αρκετά ανοιχτόχρωμο πρόσωπο και χοντροκομμένες πέρλες, για τα άλλα δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη, είναι όντως πολύ μικρά.
 
To feeling μου λέει για το πρωτο πουλάκι ότι είναι αρσενικό καθώς έχει αρκετά ανοιχτόχρωμο πρόσωπο και χοντροκομμένες πέρλες, για τα άλλα δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη, είναι όντως πολύ μικρά.
Κι εγώ όταν τα είδα, 1-3 είχα αίσθηση αλλά δεν ήμουν τόσο τολμηρή να το εκφράσω 😛
 
To feeling μου λέει για το πρωτο πουλάκι ότι είναι αρσενικό καθώς έχει αρκετά ανοιχτόχρωμο πρόσωπο και χοντροκομμένες πέρλες, για τα άλλα δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη, είναι όντως πολύ μικρά.
Μακάρι φίλε μού! Γτ μού αρέσει πόλη το λευκό
 
Back
Top