Γενικά Υπάρχει κανένας εκτροφέας ιθαγενών να απευθυνθώ για αγορά;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης magdaki
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Κατάσταση
Κλειστό.

magdaki

PB New Member
Εγγραφή
26 Ιαν 2015
Μηνύματα
177
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Παιδιά Καλησπέρα αγόρασα φέτος καρδερινακια εκτροφής και στάθηκα άτυχος καθώς έχω 4 θηλυκα 1 αρσενικό και τέτοια εποχή δεν βρίσκω πουθενά να αγοράσω αρσενικό... Βρήκα μόνο ένα παιδί και ζητούσε 100 ευρώ το πουλί το οποίο το θεώρησα υπερβολικό μιας και από ότι γνωρίζω οι τιμές κυμαίνονται 60-80 ευρώ... υπάρχει κανένας που να έχει ή να γνωρίζει κανέναν εκτροφεα να απευθυνθώ;
 
Για αγγελιες παρακαλω στο φορουμ αγγελιων αν χρειαστεις.
Για την ακριβεια.. σταθηκες πολυ τυχερος (μαγδακι;) με θυληκα σπανια τα πουλανε.
 
Δεν νομιζω ξερω πολους εκτρωφεις που πουλανε θηλικα στην θηβα ομως
 
Οχι ειναι ενα πετ σοπ αλλα ειναι παραγωης του των γνωριζω και φρονπτιζει μονο καναρινια - καρδερινες μπορει σημερα μπορει να παω θα βγαλω φοτο τον χωρο και θα στηλω
 
Εννοεί μάλλον, να πας να βγάλεις φωτό. Κι εγώ θα έλεγα, αν συμφωνεί και το Μαγδακι φυσικά, να τον ρωτήσεις αν ενδιαφέρεται για ανταλλαγή, και αν πηγαίνει και προς Θεσσαλονίκη καμία φορά.
 
Προτιμώ να αγοράσω κάνα 2 πουλιά μιας και θέλω να έχω αρκετά ζευγάρια φέτος για να δω αν καταφέρω να βγάλω τίποτα!
 
Να ξερετε μονο με τη συνενεση το ιδιοκτιτι θα βγαλω φοτο... Εγω τον εμπιστευομε απολητα και ξερω τη σόι ανθρωπος ειναι... Μονο τις καρδερινες να βγαλω φοτο;
Δεν νομιζω μενει εδω για θεσσαλονικη και ανταλαγη δεν νομιζω μονο πουλαει αμα ερθει κανεις απο εδω
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Σε μια μικρή πόλη, γίνεται να είναι πραγματικός χομπίστας και να έχει και μαγαζί, δεν είναι περίεργο.
 
Τις εβγαλα φοτο αλλα μου λει πως το αρχειο ειναι πολυ μεγαλο οταν παω να τις ανεβασω.

555555555888_n.webp 44444444402774_n.webp 333333333156244_n.webp
 
Κατάσταση
Κλειστό.
Back
Top