Γενικά Υπάρχει κανένας εκτροφέας ιθαγενών να απευθυνθώ για αγορά;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης magdaki
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Κατάσταση
Κλειστό.
Εχει και αλες πολες σπιτι του ειναι δικης του παραγωγης
Φοράνε κλειστό δαχτυλίδι; Γιατί δεν βλέπω καλά τις φωτογραφίες. Πάντως από καθαριότητα δεν πάμε και πολύ καλά 🙄
 
Εγω πειστηκα. @magdaki ενα 100αρι ακουγεται πολυ αλλα αν ξερεις απο που παιρνεις το πουλι πιστευω θα τα δωσεις.
 
Οχι οταν πηγα τα καθαριζε στην πολη μου ειναι απο τους καλητερους

Συμφωνω με την myra
 
Έβαλα μεγενθυτικο φακό, αλλα δεν κατάφερα να δω δαχτυλίδι. Δεν λέω δεν υπάρχει, αλλα μπορεί και να μην υπάρχει. Τα πόδια πάντως είναι σκουρόχρωμα. Η καθαριότητα δε, πω! Πω! Πω! Και να μου τις χάριζε θα το σκεφτόμουν να τις πάρω, αλλα τουλάχιστον για μήνες δε θα τις έβαζα κοντά σε άλλο πουλι, μη μου το κολλήσουν καμία αρρώστια. Κρίμα.
 
Εγω σκοπευω να παρω. τα ποδια τους ετσι ειναι αμα δειτε το μαγαζι το λαμπικο ειναι κα τα κλουβια του και βγαζει τα καλειτερα καναρινια!## και καρδερινες οσο για την τιμη 20 οι αρσενικες 15 οι θηλικες
 
Ειμαι συχνος εκει μου αρεσουν τα πουλια και καθωμε και τα χαζευο παντος εχει και πιασμενα και παραγωγης το (δεν ειμαι πωλητης ισως να υπερβαλα λιγο)
 
Έ γιατί έτσι όπως τα περιγράφεις είσαι κινητή διαφήμιση! Τα πιασμένα να ξέρεις κάνουν 5 ευρώ! Και τα εκτροφής πρέπει να έχουν δαχτυλίδι κλειστού τύπου 2.5mm αυτά έχουν;
 
Δεν πρόκειται να βγει κάτι περισσότερο από τη συζήτηση, ας βγάλει ο καθένας τα δικά του συμπεράσματα. Δυστυχώς, όσο δεν υπάρχει επίσημος φορέας πιστοποίησης, αυτά θα έχουμε.
 
Στην πολη σου δεν ειπαρχουν καρδερινες;

Συμφωνω δεν γινετε να ερθεις απο θεσσαλονικη και να υπαρξει καπιο προβλημα στην αγορα
 
Σε ευχαριστω που καταλαβενομαστε και δεν ειπαρχει παρεξηγηση

Δαχτηλιδια κληστου τυπου που μπορω να βρω ;
 
Εχει και πιασμενες και παραγωγης του
Με αλλα λόγια, όποιος πάρει πουλι απο εκεί, θα βάλει στα σίγουρα μια κινητή βόμβα στο εκτροφείο του. Άντε, και καλα κόλυβα...
 
Αναλογα τι θες αμα θες πιασμενη σου δηνη πιασμενη αμα θες παραγωγης του τοτε σου δινει παραγωγης του
 
Φώτη η εκτροφή ιθαγενών δεν είναι τόσο απλή υπόθεση.. Δεν είναι καναρίνια! Οι καρδερίνες που μας έδειξες ήταν πιασμένες και μια είχε θέμα και με το συκώτι... εμένα τα πουλιά αυτού του κυρίου και τα κλουβιά που τα είχε δεν μου μοιάζαν για εκτροφεα ιθαγενών...
 
Αναλογα τι θες αμα θες πιασμενη σου δηνη πιασμενη αμα θες παραγωγης του τοτε σου δινει παραγωγης του
Φώτη εντάξει σεβαστή η φιλία σου αλλά στο φόρουμ απαγορεύονται οι συζητήσεις (πόσο μάλλον η διαφήμιση) για πιασμένα πουλιά.
Καλύτερα μην το συνεχίσεις γιατί θα στεναχωρηθούμε.
 
Αναλογα τι θες αμα θες πιασμενη σου δηνη πιασμενη αμα θες παραγωγης του τοτε σου δινει παραγωγης του
Καλύτερα να πείσεις τον φίλο σου να ΄μιλήσει με την ANIMA και να αφήσει ελεύθερες τις πιασμένες καρδερίνες και να ασχοληθεί μόνο με τις εκτροφής που έχει αποκτήσει απ τις πιασμένες φυσικα΄! Και να σταματήσεις να κάνεις διαφήμιση! Δηλαδή καταντάει και ειρωνεία να είναι γραμμένο στους κανόνες και στους όρους λειτουργίας ότι απαγορεύονται οι συζητήσεις για πιασμένα ιθαγενή πουλια (ναι είναι και η καρδερίνα) και εσύ να του κάνεις διαφήμιση και να προμοτάρεις να αγοράσουμε πουλιά από κει! Τα άγρια πουλιά ανήκουν στην φύση! Ας το καταλάβουμε αυτό! Και ειδικά εσείς τα νέα παιδιά!
 
Κατάσταση
Κλειστό.
Back
Top