Γενικά Υπάρχουν τόσο μικρά παραδείσια πουλιά;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Fotis_K
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Fotis_K

PB Known Member
Εγγραφή
5 Ιουν 2008
Μηνύματα
3.116
Πόλη
Αθήνα
χτες που πηγα στο πετ για να παρω κλουβι ηταν κατι ελευθερα πουλια τα οποια ηταν τοσο μικρα που το χαν σκασει απο τα κλουβια γιατι ηταν τοσο μικρα που περνουσαν απο τα καγκελα! Το μεγεθος τους δεν ξεπερνουσε τα 3/4 του μικρου σας δαχτυλου! Μουπε οτι ηταν παραδεισια! Το ενα μαλιστα εμοιαζε με gouldian αν ειδα καλα!(2 ηταν)! Αν ξερει καποιος ας πει κατι γι αυτα!
 
δεν ειναι στο μεγεθος σαν ζεμπρακια... Ειναι πολυ πιο μικρα και λεπτα, δεν εχω βρει κατι γι αυτα εδω... Θα βαζα και φωτο αλλα δεν βρισκω απο το google τιποτα!
 
Τι χρωματα ειχαν; Ισως καποιος καταλαβει κατι περισσοτερο... 😀

Γιατι δε ρωτουσες το μαγαζατορα τι πουλια ειναι; 😕
 
οπως ειπα ρωτησα και μου πε παραδεισια! Τωρα τα χρωματα ηταν δυσκολο να τα καταλαβω γιατι πετουσαν και συνεχεια ηταν και ψηλα.. Καφετιζαν λιγο...
 
τα μονα καφε που εγω εχω δει σε πετ σοπ ειναι σαν αυτο στη φωτο... αλλα δεν ειναι και μικροτερο απο τα ζεμπρακια... 😕
 

Συνημμένα

  • spice.webp
    spice.webp
    18,1 KB · Προβολές: 121
οχι δεν ειναι αυτα! Αυτα που σου λεω δεν μπορεις να φανταστεις το μεγεθος τους! Εγω επαθα πλακα οταν τα δα!
 
δεν ξερω τι ειναι αυτα τα πουλια παντως εμενα παραδεισια μου πε οτι ειναι! Και ηταν διαφορετικα το ενα με το αλλο!
 
φωτος δεν μπορω να βαλω παταω το διαχ. συν. Αρχειων και δεν μου βγαινει το πινακακι🙄
 
Φωτη σε ποιο μαγαζι ηταν; Ισως να ειναι πολυ νεαρα οπου και ειναι σχεδον μισα απο τους γονεις τους.
 
Φωτη αν τα ειδες στην Καλλιθεα, τα εχω δει κι' εγω, δεν ξερω την ρατσα αλλα δεν εχω δει πιο μικροσωμα:D
την ιδια απαντηση πηρα οταν ρωτησα, αοριστα... Παραδεισια😎
 
ναι στην καλιθεα τα δα! Αν θελετε να πω και το ονομα! Ειδες σισσυ;δεν ειναι τελεια;
 
οχι! Καπως αλλιως αλλα δεν θυμαμαι τωρα! Μολις γυρισει η μητερα μου θα σας πω! Αλλα μπορω να σας πω το ονομα αν θελετε...
 
Το ονομα αν μου το πεις δεν θα με βοηθησει και πολυ. Σισσυ ξερεις εσυ μηπως τον δρομο; γιατι θελω να περασω να τα δω :)
 
αν τα δεις σιγουρα θα θες να τα αγορασεις! Και δεν νομιζω να κοστιζουν και πολυ!
 
ενταξει!βρηκα την καρτα! Ειναι αραπακη 81-83 καλλιθεα! τηλ:210-9574746! FAX:210-9571366
ΚΙΝ:6945496576!

να πω οτι δεν κανω διαφημιση απλα το δινω επειδη το ζητατε!
 
Back
Top