Γενικά Υπαρχει περιπτωση να φερνουν αγριους πιασμενους παπαγαλους;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ntiko
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
ναι, εγω που ειχα παει σε ενα πετ σοπ , ειχε, ακου, εναν ζακο και 3 ρικνεκ ( ΔΕΝ ρωτησα τιμη ) και του ζητησα μια αν.ροζελα. Και μου λεει : θα παρω τηλεφωνο να βρουν καμια... ΕΛΕΟΣ ! Και σηκωθηκα και εφυγα με καλο τροπο σιγα σιγα
 
δεν θελω να φανω κακος αλλα... ΜΗΝ ΟΡΚΙΖΕΣΤΕ οτι ειναι καλος ο κ. Κυριακος Αργηρου! Ειναι στην ροδο! Λιγοι απο εμας εχουν παει εκει π.χ. Χριστιανα. Δεν προσπαθω να αλλαξω γνωμες αλλα να το ψαξουμε το θεμα!

ΦΙΛΙΚΑ , Λεωνιδας
 
επίσης αν πάρεις από εδώ ακόμα κ από εκτροφέα δεν είναι σίγουρο πωε έχει γεννηθεί εδώ...η αποκλειστικά εκέι που το πήρες.. Πχ μπορεί να το πάρεις από Καλαμάτα.. Αλλά να έχει γεννηθεί στο Βόλο... Ο νοών νοείτο!
 
Μην είμαστε και υπερβολικοί, τώρα τα κοινά παπαγαλάκια
και συγκεκριμένα αυτα που βλέπουμε σε μαγαζιά προέρχονται
από ανθρώπους που έχουν μεγάλες κλούβες και αναπαράγονται
εκεί μέσα πολλά ζευγάρια χωρίς ειδική μέριμνα. Αυτό βέβαια δεν
σημαίνει ότι τα πιάνουν άγρια από τυν φύση και μας τα πουλάνε
για ήμερα. Άλλωστε δεν αξίζει γιατί η τιμή τους είναι αρκετά χαμηλή.
 
  • Like
Αντιδράσεις: artist
Έχετε δίκιο, ούτε εγώ τον ξέρω τον Αργυρό αλλά έχω ακούσει καλά
λόγια. Άλλωστε το να είμαστε προσεκτικοί εννοείται.
 
o Aργυρού είναι πολύ καλός και έχει κ μεγάαααλο κοπάδι.. Πολλά πουλιά.
 
μηπως ειμαστε λιγο off?το θεμα αν θυμαμαι ειναι αν φερνουν αγριους πιασμενους παπαγαλους για πουλημα..
 
ακριβως αυτο ηταν το θεμα μας Θοδωρε,(αλλωστε εχω μιλησει με ολους τους εκτροφεις που μου ειπατε, ευχαριστω παντως), καλα δεν υπαρχει κανενας ελεγχος;οτι θελει ο καθενας κανει σ'αυτην τη χωρα; Κριμα για τα πουλακια κ ειναι τοσο γλυκα τα καημενα!
 
Εγω με τη σηραμου θα συμφωνισω με το Ανεστη..1200ε τη στηγμη πουνε μεγαλα καπως σε ηλικια αποτι καταλαβενω και μαλιστα αγρια αποτι λες! Δηλαδι ουτε ταισμενα στο χερι και χωρις δακτυλιδι..Ζακο υπαρχουν πολλα και καλα.. Μην αγχονεσε θα βρης αλλου! ΚΓ.
 
Back
Top