Γενικά Φίλτρα αέρα για παπαγάλος

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης jamieo
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Πιστεύω ότι αξίζει μία τέτοια επένδυση, αφού αφορά την υγεία όλων μας, φτερωτών και μη!
Χαίρομαι που κατάφερα να ανεβάσω το γράμμα που μου έστειλαν από την εταιρία, μάλλον προοδεύω...
 
Πιστεύω ότι αξίζει μία τέτοια επένδυση, αφού αφορά την υγεία όλων μας, φτερωτών και μη!
Χαίρομαι που κατάφερα να ανεβάσω το γράμμα που μου έστειλαν από την εταιρία, μάλλον προοδεύω...

Ναι αυτό είναι αλήθεια. Οι συσκευές αυτές, όπως ShadyLady ανέφερε επίσης, είναι σωτήρια για πολλούς ανθρώπους. Είναι ιδιαίτερα χρήσιμο για τους ανθρώπους που υποφέρουν από άσθμα ή αλλεργίες. Επίσης, κάποιος που θέλει ο καθαρός αέρας στο σπίτι τους 🙂
 
Σήμερα, θα αλλάξει το φίλτρο HEPA στην IQAir μου συσκευή. Κατά τη δική μου birdroom, το φίλτρο αυτό διαρκεί για 4 μήνες. Εκείνη τη στιγμή χρειάζομαι ένα νέο. Ωστόσο, παρατηρούμε πόσο πούπουλο σκόνη που αιχμαλωτίζει. Το μεγαλύτερο μέρος του προέρχεται από τη σκόνη μου cockatiels. Πολλά από τα άλλα είναι από τα φτερά μου Budgies.
 

Συνημμένα

  • IMG_4393.webp
    IMG_4393.webp
    20,9 KB · Προβολές: 61
  • IMG_4394.webp
    IMG_4394.webp
    24,3 KB · Προβολές: 58
  • IMG_4395.webp
    IMG_4395.webp
    24 KB · Προβολές: 55
Παιδιά εγώ αυτόν έχω. Στην αρχή με ενοχλούσε λίγο γιατί αισθανόμουν βαρύ τον αέρα αλλά τώρα μια χαρά.
 

Συνημμένα

  • c38011-1l.webp
    c38011-1l.webp
    2,2 KB · Προβολές: 67
Κωσταντίνε, η συσκευή είναι δαπέδου; Τι διαστάσεις έχει;
Υπάρχουν και επιτραπέζιοι;
 
Παιδιά εγώ αυτόν έχω. Στην αρχή με ενοχλούσε λίγο γιατί αισθανόμουν βαρύ τον αέρα αλλά τώρα μια χαρά.

Έχει η χώρα σας έχει φίλτρο αποδίδει καλά; Έχετε παρατηρήθηκαν με μεγαλύτερη σαφήνεια στον αέρα ή τη μείωση της σκόνης μέσα στο σπίτι σας;
 
Επαναφέρω το θέμα για περαιτέρω συζήτηση. Το περασμένο Σάββατο προχώρησα στην αγορά ενός φίλτρου αέρα (ίδιο μοντέλο με του Κωνσταντίνου) σήμερα προχώρησα σε έναν τυπικό καθαρισμό κα θα ήθελα να σας παραθέσω τις φωτογραφίες του πριν και του μετά του φίλτρου. Το δωμάτιο είναι περίπου 10-12 τμ και κατοικούν 3 παπαγάλοι και φυσικά εγώ. Το τι κάνει ένα φίλτρο αέρα, όπως και τι παράγει ένας cockatoo... Τα σχόλια δικά σας.
 

Συνημμένα

  • φιλτρο.webp
    φιλτρο.webp
    11,8 KB · Προβολές: 64
  • φιλτρο1.webp
    φιλτρο1.webp
    65,2 KB · Προβολές: 74
  • Like
Αντιδράσεις: jamieo
Ευχαριστώ για τη φωτογραφία Γρηγόρη! Είναι εκπληκτικό πόσο πολύ σκόνη το φίλτρο μπορεί να αφαιρέσει από τον αέρα. Πιστεύω ότι σύντομα θα διαπιστώσετε ότι μπορείτε να αναπνέετε ευκολότερα επίσης. Έχετε παρατηρείται λιγότερη σκόνη στα έπιπλα;
 
Ευχαριστώ για τη φωτογραφία Γρηγόρη! Είναι εκπληκτικό πόσο πολύ σκόνη το φίλτρο μπορεί να αφαιρέσει από τον αέρα. Πιστεύω ότι σύντομα θα διαπιστώσετε ότι μπορείτε να αναπνέετε ευκολότερα επίσης. Έχετε παρατηρείται λιγότερη σκόνη στα έπιπλα;

Jamie οχι μόνο είδα διαφορά στα έπιπλα, τηλεοράσεις κτλ, αλλά πλέον δεν βλέπω και τίποτα να αιωρείται στον αέρα.

Αυτη η ποσοτητα πουδρας ποσων ημερων ειναι;

Σάββατο σε Σάββατο 7 ημέρες 😉
 
Δεν ειναι λιγο υπερβολικο; Κατα τη γνωμη μου αυτη η συσκευη ειναι για αυτους που ειναι ακτροφεις η' ειναι αλλεργικοι.Απ οτι ειδα αυτες οι συσκευες κανουν 800$ :-\ δεν ειναι και λιγα
 
Δεν ειναι λιγο υπερβολικο; Κατα τη γνωμη μου αυτη η συσκευη ειναι για αυτους που ειναι ακτροφεις η' ειναι αλλεργικοι.Απ οτι ειδα αυτες οι συσκευες κανουν 800$ :-\ δεν ειναι και λιγα


Καθόλου υπερβολικό όσων αφορά την υγεία μας, μιας και η συσκεύη δεν κρατάει μόνο τις σκόνες των παπαγάλων, αλλά και τρίχες, ακάρεα, μύκητες, βλαβερές ουσίες, οσμές κτλ. Η συσκευή που έχει ο Κωνσταντίνος και εγώ δεν ξεπερνάνε τα 200 ευρώ.
 
Δεν αρκει το ανοιγμα της μπαλκονοπορτας; 😛

Εξαρτάται τι πουλιά υπάρχουν μέσα στο σπίτι, αν μιλάμε για cockatoo τότε ακόμα και το άνοιγμα της οροφής δεν θα βοηθήσει. Είμαι χρόνια παθών και φέτος βρήκα την ησυχία μου. Μην ξεχνάμε οτι αυτά που υπάρχουν στον χώρο δεν μπορούν να φύγουν με το άνοιγμα μιας πόρτας, ο αέρας φυσικά και θα αλλάξει, αλλά τα ακάρεα, η γύρη, κτλ κτλ θα παραμείνουν μέσα στο σπίτι.

αυτά λέτε να βοηθάνε;www.ecolampanimalcare.nl
insulinde-papegaaien
και οικονομικά

Eίναι μια καλή περίπτωση λόγο ύπαρξης UV και HEPA παράλληλα, αν και στα ίδια λεφτά και πιο χαμηλά μπορείς να βρείς και εδώ εξίσου πολύ καλά συστήματα.
 
φιλτα αέρα

αν μάθατε για τιμή ας την πείτε και σε μας είναι ενδιαφέρον γιατι και γώ έχω πολλά πουλιά
 
Back
Top