Ασθένειες Φλωρια, πρησμενο συκωτι και κοιλια

Tωρα ψαχουλεψα το καναρινι μου για να δω την καρινα του και πανω-πανω ειδα οτι ειναι κιτρινο το δερμα του. Εχει αυτο το κιτρινο που στη φωτο το ονομαζετε "λιπος". Το συκωτι ομως δεν ειναι οπως στις φωτο, φαινεται ενταξει. Ειναι φυσιολογικο να υπαρχει αυτο το κιτρινο "στρωμα";
 
Οχι, λαθος, το ξαναεψαξα και ειναι πρησμενο αλλα οχι μαυρο, κιτρινο οπως ειπα και πριν.
 
Λίπος είναι, αλλά...
Αν το πιάνεις κάθε μέρα θα πρηστεί απο το στρεσάρισμα.
 
οχι, δεν το πιανω καθε μερα! Ηθελα να δω πως παμε απο βαρος, γιατι του εκανα θεραπεια για ακαρεα, τα οποια τον ειχαν κανει πετσι κ κοκκαλο.
Εχει να κανει με διατροφη, αντιβιωση που του ειχε δωσει ο γιατρος κτλ? Γιατι μου φαινεται πολυ!
 
Pigaki,

an einai kitrino san afto pou grafo lipos, simenei einai lipos. Tora omos ligo lipos den blaptei tora to ximona, mono an einai poli ksekini to pouli na exei problima me to anapneftiko sistima kai den einai kalo gia tin periodo anaparagogis. Ala me mia ebdomada dieta to pouli einai pali kala. oso dinis pharmaka, min kaneis omos dieta.

Alexandros
 
εγω εχασα 1 φλωρο ετσι. Εγινε σαν μπαλονι γεματο με νερο, αφου οταν τον επιανα κουδουνουσε.ηταν οκ για καιρο, ετρογε τραγουδουσε αλλα συνεχεια πριζονταν, δε βρικε ουτε γιατρος τι ηταν
 
Back
Top