Ασθένειες Φλώρος με πολυουρία, καχεξία, ταχύπνοια

PanagiotaV

PB New Member
Εγγραφή
4 Μαρ 2019
Μηνύματα
17
Καλησπέρα σας,
έχω έναν θηλυκό φλώρο, 3,5 ετών, Τον είχα βρει νεογέννητο που είχε πέσει από τη φωλιά και τον μεγάλωσα.
Το τελευταίο διάστημα έχει εμφανίσει κάποια συμπτώματα, που με ανησυχούν.
Πριν έναν χρόνο μετά τη φυσιολογική πτερόρροια δεν φύτρωναν τα φτερά ξανα, με αποτέλεσμα να μου μείνει καραφλή. Ο κτηνίατρος που την είδε τη βρήκε χοντρούλα και σύστησε δίαιτα, μήπως έχει πειραχτεί το ήπαρ. Της έκανα δίαιτα, δεν έβλεπα αλλαγή, αλλά αφού πήρα την πρωτοβουλία να της δώσω συμπλήρωμα για το φτέρωμα, άρχισαν πάλι να φυτρώνουν.
Από μικρή εδώ κι εκεί φτερνίζεται λίγο, όχι πολύ, ίσα να σκεφτώ ότι ήπιε νερό και μπήκε στα ρουθούνια της.
Πριν κανα δίμηνο μου εμφάνισε περίεργη κουτσουλιά, νόμιζα διάρροια. Της έκανα διατροφή και βελτιώθηκε (μου φάνηκε) αλλά αφήνοντάς την στο σπίτι των γονιών μου για λίγες εβδομάδες, είδα ότι χειροτέρεψε, όχι μόνο στην κουτσουλιά, αλλά και ήταν πολύ υποτονική,καθόταν σαν νυσταγμένη και φουσκωμένη.
Την πήγα στον κτηνίατρο, είπε ότι δεν είναι διάρροια, αλλά αυξημένα ούρα και πολλά ουρικά άλατα.Πιθανόν λοίμωξη του ουροποιητικού. Μας έδωσε αγωγή δοξυκυκλίνη για min. 10 μέρες. Είμαστε στη μία εβδομάδα. Έχει γίνει ελάχιστα πιο ζωηρή, αλλά άλλη αλλαγή δεν έχω δει ακόμα.
Επίσης βρήκε στην κοιλιά της αριστερά ένα σκληρό σημείο, που είπε είτε αυγο είτε στομάχι πρησμένο, δεν μπορεί να πει με σιγουριά.
Το πλι επίσης εμφανίζει ταχύπνοια, που του το ανέφερα, σα να μην ανασαίνει καλα, ανεβοκατεβαίνει ο θωρακάς της.
Μερικές φορές έχει εμφανίσει αέρα στον πρόλοβο, που εξαφανίζεται γρήγορα.
Οι κουτσουλιές φαίνονται και στις φωτό που έχω ανεβάσει, μερικές φορές τα ούρα φαίνονται γλυώδη, με φουσκάλες (φωτό).
Όταν της δίνω το φάρμακο της (σταγόνα διαλυμένη σε χυμό πορτοκάλι, σε σύριγγα, σταγονα-σταγόνα στο στόμα), φτερνίζεται πολύ μετά. Αυξανοντας τη διάλυση και το χρόνο που περνάει ανάμεσα στις σταγόνες που της δίνω, μειώθηκε το φτέρνισμα, αλλά όχι πολύ. Χθες βράδυ μάλιστα, την άκουγα που φτερνιζόταν ακόμη και μία ώρα μετά το φάρμακο. 10-15 φτερνίσματα γρήγορα, που πετάγονται σταγόνες, δεν μπορώ να καταλάβω από τα ρουθούνια ή το στόμα.
Της δίνω indigena, στικάκια με σποράκια σχεδόν κάθε μέρα, καθημερινά μίγμα όστρακο-κάρβουνο-βότανα που τσακίζει, συμπλήρωμα για πτέρωμα στο νερό. Αλλαγή νερού καθημερινά. Μπανάκι 1-2 φορές την εβδομάδα, τώρα που δεν είναι πολύ καλα..
Οι ερωτήσεις μου:
Μπορεί το φτέρνισμα να είναι και μόνο από την άσχημη γεύση του φαρμάκου? Αν και σήμερα, μετά την πρωινή δόση, δεν έχει φτερνιστεί..
Κάποια ιδέα μήπως έχει κάτι που μας ξέφυγε? ειδικά για την ταχύπνοιά της, ανησυχώ, μήπως είναι θέμα αναπνευστικού.
Αν έχει αυγό, υπάρχει πιθανότητα να μην μπορεί να το γεννήσει και να της δημιουργεί πρόβλημα? Φέτος έφτιαξε φωλιά για πρώτη φορά, αλλά δεν έκανε αυγό.
Και όποια άλλη ιδέα υπάρχει, δεκτή.. Δεν ακυρώνω τον κτηνίατρο, απλά θέλω να ακούσω κι άλλες γνώμες, γιατί κανείς δεν ξέρει τα πάντα, ο ένας συμπληρώνει τον άλλον..
IMG_20200925_112532.webp
 

Συνημμένα

  • IMG_20200925_114131.webp
    IMG_20200925_114131.webp
    96,6 KB · Προβολές: 13
  • IMG_20200925_114814.webp
    IMG_20200925_114814.webp
    31,3 KB · Προβολές: 12
  • IMG_20200925_114849.webp
    IMG_20200925_114849.webp
    76,4 KB · Προβολές: 12
Ο κτηνίατρος που την είδε τη βρήκε χοντρούλα και σύστησε δίαιτα, μήπως έχει πειραχτεί το ήπαρ. Της έκανα δίαιτα, δεν έβλεπα αλλαγή
Τι είδους δίαιτα συνέστησε;

πήρα την πρωτοβουλία να της δώσω συμπλήρωμα για το φτέρωμα, άρχισαν πάλι να φυτρώνουν
Ποιο συμπλήρωμα έδωσες;

Την πήγα στον κτηνίατρο, είπε ότι δεν είναι διάρροια, αλλά αυξημένα ούρα και πολλά ουρικά άλατα.Πιθανόν λοίμωξη του ουροποιητικού
Πότε την πήγες; Σε ποιον γιατρό πήγατε αν επιτρέπεται; Τι είδους εξέταση έκανε, έλεγχο με το μάτι, εξέταση κουτσουλιάς στο μικροσκόπιο, τι ακριβώς;

Ποιο μείγμα σπόρων δίνεις; Τους τρώει όλους;

Μας έδωσε αγωγή δοξυκυκλίνη για min. 10 μέρες
Σε τι δοσολογία;

Επίσης βρήκε στην κοιλιά της αριστερά ένα σκληρό σημείο, που είπε είτε αυγο είτε στομάχι πρησμένο, δεν μπορεί να πει με σιγουριά.
Πόσον καιρό το έχει, ξέρεις;

Μερικές φορές έχει εμφανίσει αέρα στον πρόλοβο, που εξαφανίζεται γρήγορα.
Δηλαδή; Είναι κάτι που φαίνεται, σαν φούσκα ας πούμε;

Της δίνω indigena, στικάκια με σποράκια σχεδόν κάθε μέρα, καθημερινά μίγμα όστρακο-κάρβουνο-βότανα που τσακίζει
Σταμάτησε τα αυτά για όσο καιρό έχει το πρόβλημα. Επίσης, σταμάτησε το συμπλήρωμα για όσο παίρνει το φάρμακο.

Μπορεί το φτέρνισμα να είναι και μόνο από την άσχημη γεύση του φαρμάκου?
Ίσως με τον τρόπο που το δίνεις πηγαίνει και στα ρουθούνια και προσπαθεί να το αποβάλλει.
 
@Stavros
Τι είδους δίαιτα συνέστησε
Περιορισμό στην ποσότητα σπόρων και περισσότερα λαχανικα και φρούτα.

Ποιο συμπλήρωμα έδωσες;
Pterofen

Πότε την πήγες; Σε ποιον γιατρό πήγατε αν επιτρέπεται; Τι είδους εξέταση έκανε, έλεγχο με το μάτι, εξέταση κουτσουλιάς στο μικροσκόπιο, τι ακριβώς;
Πριν μια εβδομάδα, στον Ακριβό. Είδε και κουτσουλιά στο μικροσκόπιο, δεν έχει παράσιτα, κοκκιδια η κάτι άλλο είπε. Τα υπόλοιπα με το μάτι, ψηλαφιση στην κοιλιά που βρήκε το εξόγκωμα, έβαλε και το δικό μου δάχτυλο, να το ψηλαφισω.
Της έκοψε νύχια και της έβαλε και αντιπαρασιτικο, μια σταγόνα στη ράχη.

Και την προηγούμενη φορά εκεί την είχα πάει, θεωρώντας ότι έχει εμπειρία, αφού συνεργάζεται με την ΑΝΙΜΑ. Είναι και μακρυά μου, είδα κι έπαθα να βρω τρόπο να την πάω, αφού δεν έχω αυτοκίνητο.

Σκεφτόμουν και για έναν ακόμη που είναι στη Λυκόβρυση (πιο κοντά μου) αλλά δεν βρήκα κριτικές και δεν το αποφάσισα. Ίσως την πάω για 2η γνώμη σκέφτομαι...

Ποιο μείγμα σπόρων δίνεις; Τους τρώει όλους;
Δίνω το indigena μόνο τώρα, αφήνει σίγουρα τον ήλιο σπόρο, από όσο έχω δει. Έδινα παράλληλα cardueli, αλλά άφηνε ξεδιαλεγοντας περισσότερα σποράκια..

Σε τι δοσολογία;
Μία σταγόνα διαλυμένη 50%, πρωί και βράδυ. Μου είπε επειδή φτερνίζεται να προσθέτω χυμό πορτοκάλι, για τη γεύση.

Πόσον καιρό το έχει, ξέρεις;
Τώρα το είδα, που μου το έδειξε.

Δηλαδή; Είναι κάτι που φαίνεται, σαν φούσκα ας πούμε;
Ναι, σαν φούσκα με αέρα, που μέσα φαίνονται και σποράκια που έχει φάει. Εξαφανίζεται μετά.. Μου το είχε εμφανίσει και όταν ήταν μικρή και της έκανα hand feeding, αλλά εξαφανιζόταν πάλι και θεώρησα ότι απλά καταπίνει αέρα όπως την ταΐζω..

Δεν εμφανίζεται συχνά, χθες και σήμερα δεν το είδα..

Σταμάτησε τα αυτά για όσο καιρό έχει το πρόβλημα. Επίσης, σταμάτησε το συμπλήρωμα για όσο παίρνει το φάρμακο.
Μου είπε ο κτηνίατρος να τα δίνω παράλληλα, ότι δεν έχει θέμα. Αλλά η αλήθεια είναι με προβλημάτισε κι εμένα αυτό..

Ίσως με τον τρόπο που το δίνεις πηγαίνει και στα ρουθούνια και προσπαθεί να το αποβάλλει.
Δεν πάει σίγουρα στα ρουθουνια, προσέχω πολύ. Όμως είδα κάποια στιγμή που της έδινα σταγόνα, έκανε εκπνοή από το στόμα και σα να πνίγηκε και άρχισε το φτερνισμα..
[automerge]1601040393[/automerge]
Ωχ, έγραψα μέσα στην παράθεση τις απαντήσεις, συγγνώμη..
[automerge]1601040504[/automerge]
Επίσης, να διορθωσω: τώρα της δίνω αυτό το συμπλήρωμα για πέτρωμα, που μου σύστησε ο γιατρός. Τότε είχα πάρει στικακι που έλεγε περιέχει αμινοξέα κτλ για πέτρωμα...
[automerge]1601040558[/automerge]
*φτερωμα
Γράφω από κινητό και στο λεωφορείο, που κουνάει.. 😁
 
καθημερινά μίγμα όστρακο-κάρβουνο
Αυτά καλό θα είναι να τα απομακρύνεις από το κλουβί μέχρι να συνέλθει το πουλί, κάποιες φορές η υπερβολική κατανάλωσή τους δημιουργεί πρόβλημα.
 
Αυτά καλό θα είναι να τα απομακρύνεις από το κλουβί μέχρι να συνέλθει το πουλί, κάποιες φορές η υπερβολική κατανάλωσή τους δημιουργεί πρόβλημα.
Τρώει κυρίως το κάρβουνο, καταλαβαίνω ότι κάποια τοξίνη θέλει να πολεμήσει.. Η ποσότητα κάθε μέρα είναι μικρή που της βάζω ένα κουταλάκι του γλυκού, και δεν το τρώει όλο.. Τι κακό μπορεί να της κάνει;

Θα ήθελα να αναφέρω και κάτι ακόμα που ξέχασα..
Πριν μερικούς μήνες της έδινα κάθε μέρα αγγουράκι, για το οποίο τρελαίνεται. Ειδικά όταν ήταν σε "δίαιτα" για να αδυνατίσει..
Πριν εμφανίσει τη "διάρροια" της είχα δώσει αγγουράκι μη βιολογικό. Μπορεί να είχε κάποιο χημικό που την πείραξε;
Η να έκανε γενικοτερα υπερκαταναλωση αγγουριού και την πείραξε; Δεν ξέρω τι να πρώτο σκεφτώ, τρέχει το μυαλό μου...
 
Τρώει κυρίως το κάρβουνο, καταλαβαίνω ότι κάποια τοξίνη θέλει να πολεμήσει.. Η ποσότητα κάθε μέρα είναι μικρή που της βάζω ένα κουταλάκι του γλυκού, και δεν το τρώει όλο.. Τι κακό μπορεί να της κάνει;
Το κάρβουνο μπορεί να απορροφά ή αδρανοποιεί κάποια συστατικά των φαρμάκων.
Το όστρακο μπορεί να επιβαρύνει το έντερο της.
Κάνε ένα τηλεφώνημα στο Γιατρό να σου πει την άποψή του.
 
@ΙΩΑΝΝΗΣ@ τον ρώτησα συγκεκριμένα αν μπορώ να της δίνω (του είπα τι περιέχει) και μου είπε ναι.
Θα το σταματήσω λίγες μέρες, αυτό ειδικά με το κάρβουνο με απασχολεί, θέλω να έχει αποτέλεσμα η αγωγή της...
 
Παντως εγω προσωπικά στη φωτο βλεπω ενα αδυνατο πουλι,με ελαφρως διογκωμενο συκωτι και με το εντερο να διαγραφει στην κοιλιά
 
Ωχ, έγραψα μέσα στην παράθεση τις απαντήσεις, συγγνώμη..
Διορθώθηκε. 🙂

Παναγιώτα, η εικόνα της κοιλιάς δεν είναι φυσιολογική. Ειδικά αυτό το εξόγκωμα σε όλη τη δεξιά περιοχή δεν μοιάζει για κύστη αλλά περισσότερο για πιο σταθερή μάζα που μπορεί να είναι είτε διεσταλμένο έντερο είτε οτιδήποτε άλλο που θα έπρεπε ίσως να διαγνωστεί και να ληφθεί υπόψη πιο σοβαρά. Από τη φωτογραφία τουλάχιστον δείχνει ότι στο σημείο εκείνο υπάρχει και φλεγμονή.

Επίσης, στο συκώτι και στο κάτω μέρος του εντέρου φαίνεται να υπάρχει πρόβλημα.

Τέλος, αυτό που με ανησυχεί επίσης είναι το θέμα με τη "φούσκα" και το αναπνευστικό. Αυτό που περιγράφεις στο δεύτερο μήνυμά σου είναι ο πρόλοβος του πουλιού. Μήπως λείπει πτέρωμα στη συγκεκριμένη περιοχή και εμφανίζεται όταν το πουλάκι είχε φάει; Αν εμφανίζεται όντως περιστασιακά σε οποιαδήποτε στιγμή της ημέρας, τότε είναι και αυτό ένα θέμα που θα έπρεπε να ληφθεί υπόψη και να διαγνωστεί με ακρίβεια από το γιατρό.

Αν ήμουν γιατρός, που δεν είμαι οπότε ας ληφθεί και αυτό υπόψη, θα προτιμούσα να στείλω για εξετάσεις τα περιττώματα ώστε να γίνει στοχευμένη θεραπεία στο γαστρεντερικό. Στη φάση που είναι το πουλάκι δεν έχει την πολυτέλεια του χρόνου για κινήσεις "βλέποντας και κάνοντας".

Το δε θέμα με τη "φούσκα" στον λαιμό είναι κάτι που δεν που μπορώ να καταλάβω. Η ψηλάφηση θα βοηθούσε αλλά από την περιγραφή είναι δύσκολο να βγει κάποιο συμπέρασμα.
 
Παντως εγω προσωπικά στη φωτο βλεπω ενα αδυνατο πουλι,με ελαφρως διογκωμενο συκωτι και με το εντερο να διαγραφει στην κοιλιά
Ναι, έχει αδυνατίσει πολύ το τελευταίο μήνα, από τότε που της παρουσιάστηκε το πρόβλημα. Ο κτηνίατρος σχολίασε ότι είναι αδύνατη, αλλά έχει δυνατό μυικό σύστημα στο στήθος, που είναι καλό.
Παναγιώτα, η εικόνα της κοιλιάς δεν είναι φυσιολογική. Ειδικά αυτό το εξόγκωμα σε όλη τη δεξιά περιοχή δεν μοιάζει για κύστη αλλά περισσότερο για πιο σταθερή μάζα που μπορεί να είναι είτε διεσταλμένο έντερο είτε οτιδήποτε άλλο που θα έπρεπε ίσως να διαγνωστεί και να ληφθεί υπόψη πιο σοβαρά. Από τη φωτογραφία τουλάχιστον δείχνει ότι στο σημείο εκείνο υπάρχει και φλεγμονή.

Επίσης, στο συκώτι και στο κάτω μέρος του εντέρου φαίνεται να υπάρχει πρόβλημα.
Δεν έχω την εμπείρία να το καταλάβω, για αυτό έβαλα φωτογραφίες, να το δείτε. Νοιώθω ότι δεν είναι φυσιολογικό,και όταν κάθεται φουσκωμένη, μου δίνει την εντύπωση ότι πονάει.

Μόλις θυμήθηκα ένα περιστατικό πριν λίγους μήνες. Ενώ ήταν καθισμένη ήρεμη, ξαφνικά άρχισε να συσπάται το σώμα της, πετάγοντας την ουρά προς τα πάνω αν θυμάμαι σωστά, για μερικά δευτερόλεπτα, μέχρι που έβγαλε μία κουτσουλιά και ηρέμησε. Το είχα δει δύο φορές αυτό και όχι ξανά από τότε, οπότε το θεώρησα τυχαίο περαστικό. Από την άλλη, λείπω πολλές ώρες, δεν ξέρω αν το έχει ξανακάνει.
Ανέφερα στον κτηνίατρο ότι μου είχε πιάσει πεταλούδα το cardueli που είχα, και μέχρι να το πάρω χαμπάρι έφαγε σίγουρα από αυτό. Αλλά μου απάντησε ότι δεν πειράζει, αρκεί να μην έχουν ταγγίσει οι σπόροι. Και πάλι όμως, δεν ξέρω αν αυτό την πείραξε.
Τέλος, αυτό που με ανησυχεί επίσης είναι το θέμα με τη "φούσκα" και το αναπνευστικό. Αυτό που περιγράφεις στο δεύτερο μήνυμά σου είναι ο πρόλοβος του πουλιού. Μήπως λείπει πτέρωμα στη συγκεκριμένη περιοχή και εμφανίζεται όταν το πουλάκι είχε φάει; Αν εμφανίζεται όντως περιστασιακά σε οποιαδήποτε στιγμή της ημέρας, τότε είναι και αυτό ένα θέμα που θα έπρεπε να ληφθεί υπόψη και να διαγνωστεί με ακρίβεια από το γιατρό.
Πράγματι, έχει μαδήσει στο λαιμό και φάνηκε. Εμφανίζεται μερικές φορές όταν τρώει, αλλά όταν την ξανακοιτάω, έχει ξεφουσκώσει.

Λέω να την πάω στον Κελμάερ. Έχει κάποιος πληροφορίες για αυτόν?
 
Λέω να την πάω στον Κελμάερ. Έχει κάποιος πληροφορίες για αυτόν?
Δεν έχουμε κάποιο review εδώ https://community.petbirds.gr/threads/Νικόλαος-Κελμάερ-Κτηνίατρος.31647/ Αν βλέπει κάποιος το θέμα μας και είχε επισκεφτεί τον γιατρό, ας μας γράψει την άποψη του.

Παναγιώτα, έχεις σκεφθεί να στείλεις κουτσουλιές για εξέταση σε μικροβιολογικό εργαστήριο;
 
Μόλις της έδωσα τη βραδινή δόση φαρμάκου. Φανταστείτε 0,25 ml σε καμιά δεκαπενταριά "σταγονίτσες", τόσο αργά και σε μικρές ποσότητες της το δίνω. Με το που τελείωσε άρχισε να φτερνίζεται τρελά. Παρατήρησα ότι δε βγαίνει κάτι από τα ρουθούνια. Πνίξιμο πάντως δεν είναι, θα φτερνιζόταν από την πρώτη γουλιά. Φτερνίζεται αφού της το δώσω.
[automerge]1601064323[/automerge]
Παναγιώτα, έχεις σκεφθεί να στείλεις κουτσουλιές για εξέταση σε μικροβιολογικό εργαστήριο;
Μπορώ μόνη μου? Δεν ξέρω πως/που/τι.. Θα το ήθελα.
 
Τελευταία επεξεργασία:
@PanagiotaV
[automerge]1601070416[/automerge]
Περαστικά!
 
@PanagiotaV
πήρες τηλέφωνο?
Μόλις πήρα τα αποτελέσματα από δείγμα που τους έστειλα και... αν και δεν μου άρεσε που το πουλάκι μου είναι άρρωστο, έμεινα πολύ ικανοποιημένη από την αμεσότητα της απάντησης τους!
Η διαδικασία είναι απλή - το κόστος είναι πολύ μικρότερο από αυτό που είχα δώσει στο γιατρό - η απάντηση λεπτομερέστερη και πολύ συγκεκριμένη - και συνοδεύεται από τη φαρμακευτική αγωγή.
Μη διστάζεις να επικοινωνήσεις μαζί τους και να τους στείλεις δείγμα. Θα έχεις απάντηση πριν το τέλος της εβδομάδας και θα νιώθεις πιο σίγουρη για την αγωγή που δίνεις στο πουλάκι σου.
Καλή σας ανάρρωση!
 
Ευγενεστατος ο κ. Κατσαουνη (κι ας τον πήρα 5 τηλέφωνα, μέχρι να στείλω το δείγμα), κατατοπιστικοτατος και πολύ εξυπηρετικός.
Εστειλα το δείγμα σήμερα, ακολουθώ τις υποδείξεις του κ. Κατσαουνη, σταμάτησα την αντιβίωση που μετά από 10+ μερες δεν είχαμε δει ουσιαστική διαφορά, αφού μου είπε ότι είναι άλλωστε πολύ δυνατή. Της δίνω τώρα προβιοτικα, για να επανέλθει το αντεράκι της, μέχρι να βγουν τα αποτελεσματα, να είναι οκ για να πάρει τη σωστή.
 
@Tony Forpus Ο συγκεκριμένος γιατρός που αναφέρθηκε παραπάνω είναι ο ίδιος που επισκέφθηκα το Γενάρη όταν είδα ότι κάτι δεν πάει καλά με το καναρινάκι μου. Μην πολυλογώ μετά από 1,5 μήνα εμφανίστηκαν συμπτώματα που σχετίζονταν με το αναπνευστικό τα οποία εμφανίζονταν ξανά και ξανά χωρίς ο γιατρός να προτείνει κάποια εξέταση, παρά έδινε αντιβίωση και μόλις το πουλί γινόταν καλά μου έλεγε να τη σταματήσω. Όλα αυτά μετά από δεν ξέρω κι εγώ πόσες επισκέψεις κάθε φορά που έβλεπα τον φτερωτό μου φίλο να παίρνει την κάτω βόλτα και να φτάσουμε στο σημείο το καναρινάκι μου να έχει μία μόνιμη βλάβη πλέον η οποία κάποια στιγμή, αργά ή γρήγορα, θα οδηγήσει στο αναπόφευκτο. Έχω ανοίξει και αντίστοιχο θέμα: Αναπνευστικό πρόβλημα με αρσενικό καναρίνι. Εν τέλει πήγα σε μία άλλη γιατρό από τον Ιούλιο και μετά (έπρεπε να το είχα κάνει νωρίτερα αλλά τον εμπιστευόμουν γιατί είχα ακούσει καλά λόγια) και εξακολουθώ να πηγαίνω μέχρι και σήμερα γιατί έχω μείνει πάρα πολύ ικανοποιημένος. Γενικά δεν ξέρω αν υπάρχουν άλλες γνώμες μελών για το συγκεκριμένο γιατρό από σοβαρά περιστατικά, προσωπικά όμως δεν πρόκειται να ξαναπάω. Κι αυτό διότι δεν είναι μόνο η χρόνια βλάβη που απέκτησε το πουλάκι μου καθώς αυτή μπορεί να ήταν αναπόφευκτη, αλλά είναι και ο τρόπος που προσεγγίζει ο γιατρός τόσο τη ζωντανή ψυχούλα που έχει μπροστά του όσο και τον άνθρωπο που τη νοιάζεται!
 
Βγήκαν τα αποτελέσματα για το κορίτσι μου. Αρχίζουμε από αύριο θεραπεία. Ελπίζω να γίνει καλά. Παραθέτω φώτο με τα αποτελέσματα και την αγωγή.
Τα καλύτερα να πω για τον κ. Κατσαουνη, κατατοπιστικος, συνεννοησιμος και φαίνεται να έχει πραγματικό ενδιαφερον.
 

Συνημμένα

  • IMG_20201002_124111.webp
    IMG_20201002_124111.webp
    93,7 KB · Προβολές: 48
  • IMG_20201002_124156.webp
    IMG_20201002_124156.webp
    141,4 KB · Προβολές: 48

Σχετικά θέματα

Back
Top