Ασθένειες Φουσκωμένο κοκατιλ

Antoninho30

PB Member
Εγγραφή
6 Δεκ 2017
Μηνύματα
401
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα, σήμερα παρατήρησα... Το κοκατιλ μου να κάθεται και να είναι φουσκωμένο.. Ξεκίνησε ανά του δινω 0.4 ml νισταμισιν... Τρώει βρώμη αποφλυομενη μια τροφή τις βερσε Λάγκα... Και κάθε μέρα έχει αυγό με πτι μπερ...όταν το είχα πάρει με είχε πει ότι επειδή εγώ δίνω νερό βρύσης και εκείνος έδειξε φίλτρου ίσως του κάνει μύκητες... Και για αυτό του έδωσα αντιβιωση
 
Δε ξερω απο που να αρχισω! Πρωτα απο ολα μπισκοτα δε δινουμε στα πουλια! Ουτε αυγο δινουμε καθε μερα! Αυγο βρασμενο μπορεις να του βαζεις 1 φορα τη βδομαδα! Φαρμακα δε δινουμε ετσι στα πουλια χωρις να γνωριζουμε τι εχουν! αν δε το δει καποιος πτηνιατρος να σου πει τι εχει πως γνωριζεις ειτε εσυ ειτε ο ανθρωπος που το πηρες! Ειναι εκτροφες αυτος που το πηρες ειναι πετ σοπ?
 
Μπισκότο χωρίς ζάχαρη δίνω... φυσικά και έχω διαβάσει 3 έχω...
 
Τώρα όχι... Είναι κανονικά, αλλά όλη την μέρα ήταν έτσι σε μια πατηθρα φουσκομενο
 
Ίσως είναι αυτό που σου είπα πιο πριν. Μάλλον ήταν κουρασμένο και ήθελε να κοιμηθεί. Το κάνουν και τα δικά μου αυτό με το φουσκωμα καμία φορά. Πάντως είναι πολύ όμορφο να το χαίρεσαι!
 
Ευχαριστώ πολύ... Δηλαδή να μην δώσω λέτε φάρμακο ε;
Eφοσον συνηλθε οχι. Γενικα, φαρμακα θα τους δινεις οταν και εφοσον στο εχει πει καποιος ειδικος ο οποιος θα εχει εξετασει το πουλι και θα εχει κανει διαγνωση.
 
Χάχα δεν λέω συγκεκριμένα για τα πτι μπερ. Υπάρχουν πολλά άλλα μπισκότα που δεν έχουν ζάχαρη.
 
Χάχα δεν λέω συγκεκριμένα για τα πτι μπερ. Υπάρχουν πολλά άλλα μπισκότα που δεν έχουν ζάχαρη.
Ναι αλλά το συγκεκριμένο πουλάκι τρώει πτι Μπερ. Εδώ που τα λέμε και ζάχαρη να μην έχουν, υπάρχει λόγος να τους δίνουμε μπισκότα; 🤔
 
Back
Top