Γενικά Φωνάζει όταν κοιμούνται οι δικοί μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης nefeli22
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Νεφέλη θα πρέπει το πουλί να μάθει να μένει και μόνο στο χώρο. Φυσικά και θα κάνετε κάποιες ώρες την ημέρα παρέα ή εκπαίδευση αλλά αυτό το ''αυτοκόλλητο'' είναι που φέρνει προβλήματα... Μάθε του-εκπαίδευσε το να παίζει με παιχνίδια

προσοχή, δεν πρόκειται για παιδάκι αλλά για πουλάκι... Καλύτερα να του φτιάξεις εσύ ένα δυο απλά παιχνιδάκια, έτσι δεν θα ξοδευτείς κιόλας...
Φτιάξτε παιχνίδια παπαγάλων εύκολα και γρήγορα
Του είχα φτιάξει ένα αλλά παραλίγο πνίγει...
 
Νεφέλη μου πόσων ετών είσαι; Δεν ρωτάω από αδιακρισία αλλά αν είσαι σχετικά μικρή ίσως χρειαστείς βοήθεια από μεγαλύτερο άτομο για τη σωστή φροντίδα του πουλιού.
 
νεφελη εδω ημαστε για να ρωτας οτι θελεις. εγω προσωπικα απο τις ελαχιστες γνωσεις που εχω, θα προσπαθισω να φανω χρησιμος.
 
...δεν είχε θέμα ο σχεδιασμός απλά τα έκοψε τα σκοινιά και τυλίχθηκε. Τον έλυσε η μαμά όταν τον είδε
Και ο ''σχεδιασμός'' έχει θέμα... Δηλ όταν χρησιμοποιούμε σχοινιά-βαμβακερά κορδόνια κτλ θα πρέπει κατά διαστήματα να τα δένουμε κόμπο. Έτσι όταν πχ το σχοινάκι κοπεί, οι ίνες του δεν θα είναι ανεξέλεγκτα μακριές.
Οι κόμποι δηλ βοηθούν ώστε το πουλί να μην μπλέκεται καθόλου ή τόσο πολύ, όταν χρησιμοποιούμε σχοινιά-κορδόνια...
 
Και ο ''σχεδιασμός'' έχει θέμα... Δηλ όταν χρησιμοποιούμε σχοινιά-βαμβακερά κορδόνια κτλ θα πρέπει κατά διαστήματα να τα δένουμε κόμπο. Έτσι όταν πχ το σχοινάκι κοπεί, οι ίνες του δεν θα είναι ανεξέλεγκτα μακριές.
Οι κόμποι δηλ βοηθούν ώστε το πουλί να μην μπλέκεται καθόλου ή τόσο πολύ, όταν χρησιμοποιούμε σχοινιά-κορδόνια...
Κόμπους το είχα κάνει για να μην το λύσει δεν ξέρω πως λύθηκε...
 
Back
Top