Φροντίδα Φύλαξη παπαγάλων στη Θεσσαλονίκη

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης SofiaMy
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ναι αλλά η πλατφόρμα έχει ως σκοπό το κέρδος και μπορεί απλά να το δώσουν σε κάποιον που δεν έχει δει παπαγάλο στην ζωή του για να μην χάσουν τον πελάτη. Τους εμπιστεύθηκε μια σαύρα ένας παλιός συμμαθητής και τα έκαναν μαντάρα. Αλλά ήταν περίοδος αιχμής εκείνο το διάστημα. Επίσης καμία από τις keepers δεν γράφει το παραμικρό για εμπειρία σε οποιοδήποτε πτηνό και η μία έχει σκύλο, κάτι απαγορευτικό για τους παπαγάλους. Κατά την άποψή μου οι λέξεις "άπειρος" και "άγνωστος" (και ιδιοκτήτης σκύλου) βάζουν ένα πολύ μεγάλο απαγορευτικό σήμα. H απόφαση είναι πάντα της @SofiaMy, αλλά εγώ όπως εξήγησα δεν θα τα εμπιστευόμουν ούτε σε keepers ούτε σε pet shop. Αν η μητέρα της δεν μπορεί, βρίσκω πολύ καλή την ιδέα του @Vada.
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Δεν προμοταρω καμια λυση. Η πλατφορμα εννοειται εχει κερδη. Απλα οπως ειδες και εστειλα εγω email και απαντησαν .
Οπως θα παρατηρησες δινει αποτελεσματα το search αλλα με συγχωρεις δεν μπορει να επικοινωνησει τριτο ατομο
Οταν αποκλειουμε λυσεις σημαινει οτι τις εχουμε διερευνησει και λεμε δεν εχει.
Επισης μπορει καποιος που θα διαβασει μετα απο 1 χρονο 2 3 την κουβεντα να μην εχει καν διαθεσιμο ατομο να τα προσεχει και να πρεπει να ληψει 20 μερες.
Οποτε ας απαντηθει εδω η τελικη εικονα αν εχουν αν αναλαμβανουν αν ηταν σωστοι για να την βρει και ο επομενος ενδιαφερομενος
Η πλατφορμα η καθε πλατφορμα ενδιαφερεται για το κερδος .Αλλα το κερδος δεν ερχεται απο την μια χρηση της υπηρεσιας.
Δεν ειναι εξωγηινοι .Προφανως ενδιαφερονται να μεινει ο πελατης του συνεργατη τους ευχαριστημενος και να ξανα ερθει και να συστησει την υπηρεσια σε αλλους. Εχεις δοκιμασει να κανεις παραπονο στο efood που εχει να κανει με καταστημα που συνεργαζονται ?
Εχω αφησει 14 καναρινια περυσι μονα τους 2 εβδομαδες με 1 επιστροφη μου απο το εξοχικο στις 7 μερες για ελεγχο και 20 φετος με καποια επιβλεψη (λεμε τωρα) απο τον γιο μου για παλι δυο εβδομαδες απουσια μου.
Συμφωνω με τον @Vada Δεν θα παθουν τιποτα για 4 5 μερες μονα τους.
[automerge]1702560110[/automerge]
Ναι αλλά η πλατφόρμα έχει ως σκοπό το κέρδος και μπορεί απλά να το δώσουν σε κάποιον που δεν έχει δει παπαγάλο στην ζωή του για να μην χάσουν τον πελάτη. Τους εμπιστεύθηκε μια σαύρα ένας παλιός συμμαθητής και τα έκαναν μαντάρα.
Δεν αποφασιζει η πλατφορμα που θα παει το κατοικιδιο.Κατι δεν εχει γινει κατανοητο .Εγω επιλεγω τον συνεργαζομενο με την πλατφορμα keeper οχι η πλατφορμα για μενα . Ο φιλος σου τι εκανε μετα? Επικοινωνησε με τον διαχειριστη της υπηρεσιας ? εκανε καταγγελια για κακομεταχειριση?
 
  • Like
Αντιδράσεις: jk1980
Πρώτα απ ' όλα να πω ότι δεν κατηγορώ για διαφήμιση, απλά λέω την άποψή μου. Δεν το κακομεταχειρίστηκε τόσο πολύ η κοπέλα, για να κάνει καταγγελία ( ο συγκεκριμένος δεν θα έμπαινε στην διαδικασία). Πείραξε κάτι στο σύστημα θέρμανσης του terrarium και το περιβάλλον έγινε ακατάλληλο για την διαβίωσή του. Ευτυχώς ο φίλος γύρισε σύντομα και το διόρθωσε. Πήρε τηλέφωνο στην υπηρεσία και έκανε πολλά παράπονα, απείλησε με καταγγελία και η συγκεκριμένη (δεν γνωρίζω λεπτομέρειες) αποσύρθηκε από το pet sitting ερπετών και αργότερα από την πλατφόρμα γενικά. Αλλά ήταν μέσα Αυγούστου και δεν υπήρχαν πολλοί διαθέσιμοι και έτυχε ο φίλος μου να πέσει σε μία που προσπαθούσε να βγάλει εποχιακό χαρτζιλίκι για να πάει διακοπές με τις φίλες τις (εικασία) και είχε δηλώσει ότι προσέχει γύρω στα 7 είδη κατοικίδιων. Έχεις δίκιο για την περίπτωση επίσκεψης κάποιου ενδιαφερόμενου μέλους μελλοντικά, εγώ απλά λέω την γνώμη μου, μέσα από εμπειρία κοντινού μου ανθρώπου.
 
@KONSTANTINOS MICHAIL γενικά το έχω ψάξει αρκετά, στο keepet δεν υπάρχει κανένας που να έχει εμπειρία με πουλιά. Κανένας. Μετά από ενδελεχή αναζήτηση, βρήκα στην πλατφόρμα μια κοπέλα που ναι μεν δεν έχει εμπειρία με πουλιά αλλά δεν έχει κατοικίδιο (θετικό) και είναι κτηνίατρος. Έχω μιλήσει ήδη μαζί της γιατί ήθελα να δω πως είναι και τις μίλησα για τους παπαγάλους μου και μου είπε ότι ειναι ανοιχτή σε συμβουλές αν αποφασίσω να τις τα αφήσω, μου φάνηκε αξιόπιστη και το γεγονός ότι είναι κτηνίατρος το βάζω στα θετικά. Εμένα δε μου φάνηκε κανένας άλλος κατάλληλος και έχει άπειρα προφίλ μέσα, αλλά όπως είπα και σε προηγούμενη μου απάντηση είναι για γάτες κ σκύλους.
Εννοείται τα πουλάκια δε θα τα άφηνα σε κάποιον άκυρο γι'αυτό και από τα άπειρα προφίλ ξεχώρισα μόνο μια. Αν την επιλέξω εν τέλει και έχω προσωπική εμπειρία Μαζι της θα σας πω εντυπώσεις.
 
@takis1964 Εγώ Τάκη μου δυστυχώς δεν μπορώ γιατί δεν έχω καθόλου χρόνο..
Στην δουλειά κάνω υπερωρίες και τον Ντανιέλ ούτε που τον βγάζω αυτές τις μέρες..
Επίσης έχει λίγες μέρες όπου ανέλαβα την φροντίδα μιας γάτας και όλη μέρα γενικά είμαι εκτός σπιτιού...
Δεν θα προλαβαίνω να τα φροντίσω σωστά...μα ούτε και να ασχοληθώ Γενικά....και θα είναι κρίμα....
 
@takis1964 έχω γείτονες ένα ζευγάρι το οποίο έχει δύο σκυλιά και δύο παπαγάλους.
Τους εμπιστεύομαι αλλά δεν ξέρω αν θα δεχτούν..
Θα τους ρωτήσω το απόγευμα...και θα σχολιάσω ξανά..
 
Σαν λύση ανάγκης προτείνω την εγγραφή σου σε ομάδα παπαγάλων στο φβ και κάνε ερώτημα πμ αρχικά σε εκτροφείς της Θεσσαλονίκης αφού βρεις ποιοι είναι για τις μέρες του μήνα που θέλεις φύλαξη. Αν σου απαντήσει κάποιος θετικά βλέπεις το ιστορικό του, βρίσκεστε από κοντά και ανάλογα πράττεις
Έκανα το ίδιο πριν χρόνια και βρήκα μια κοπέλα εκτροφεα και μου τον είχε κρατήσει, την δεύτερη φορά βρήκα εκτροφεα κοντά στην περιοχή μου
Το ποσό που έδινα ήταν 5 € την ημέρα. Το φαγητό δικό μου!
 
Δεν προμοταρω καμια λυση. Η πλατφορμα εννοειται εχει κερδη. Απλα οπως ειδες και εστειλα εγω email και απαντησαν .
Οπως θα παρατηρησες δινει αποτελεσματα το search αλλα με συγχωρεις δεν μπορει να επικοινωνησει τριτο ατομο
Οταν αποκλειουμε λυσεις σημαινει οτι τις εχουμε διερευνησει και λεμε δεν εχει.
Επισης μπορει καποιος που θα διαβασει μετα απο 1 χρονο 2 3 την κουβεντα να μην εχει καν διαθεσιμο ατομο να τα προσεχει και να πρεπει να ληψει 20 μερες.
Οποτε ας απαντηθει εδω η τελικη εικονα αν εχουν αν αναλαμβανουν αν ηταν σωστοι για να την βρει και ο επομενος ενδιαφερομενος
Η πλατφορμα η καθε πλατφορμα ενδιαφερεται για το κερδος .Αλλα το κερδος δεν ερχεται απο την μια χρηση της υπηρεσιας.
Δεν ειναι εξωγηινοι .Προφανως ενδιαφερονται να μεινει ο πελατης του συνεργατη τους ευχαριστημενος και να ξανα ερθει και να συστησει την υπηρεσια σε αλλους. Εχεις δοκιμασει να κανεις παραπονο στο efood που εχει να κανει με καταστημα που συνεργαζονται ?
Εχω αφησει 14 καναρινια περυσι μονα τους 2 εβδομαδες με 1 επιστροφη μου απο το εξοχικο στις 7 μερες για ελεγχο και 20 φετος με καποια επιβλεψη (λεμε τωρα) απο τον γιο μου για παλι δυο εβδομαδες απουσια μου.
Συμφωνω με τον @Vada Δεν θα παθουν τιποτα για 4 5 μερες μονα τους.
[automerge]1702560110[/automerge]
Άφησα μόνος μου τους παπαγάλους ενώ μετακινήθηκα με τη βοήθεια Ιστοσελίδα
Δεν αποφασιζει η πλατφορμα που θα παει το κατοικιδιο.Κατι δεν εχει γινει κατανοητο .Εγω επιλεγω τον συνεργαζομενο με την πλατφορμα keeper οχι η πλατφορμα για μενα . Ο φιλος σου τι εκανε μετα? Επικοινωνησε με τον διαχειριστη της υπηρεσιας ? εκανε καταγγελια για κακομεταχειριση?
Οι πλατφόρμες αυτές βασίζονται στην επανάληψη της χρήσης και στην καλή φήμη. Δεν εξαρτώνται μόνο από τις διαφημίσεις, αλλά και από την ικανοποίηση των χρηστών. Η ευχαρίστηση του πελάτη είναι κρίσιμη για την επιστροφή και την προώθηση της υπηρεσίας. Όσον αφορά την επικοινωνία, πολλές φορές προσφέρουν εσωτερικά εργαλεία επικοινωνίας ή στηρίζονται στα σχόλια των χρηστών για βελτιώσεις
 
Back
Top