Ασθένειες Φύτρωσαν τα σπορακια της ταιστρας των κοκατιλ μου

Παιδιά εγώ σε αυτο το θέμα με την άμμο δεν χρειάζoμαι βοήθεια. Εγώ Ρώτησα μόνο για τα σπορακια. Δεν χρειάζομαι κάτι άλλο, σας ευχαριστώ, κατά τάλα δεν τίθεται άλλο θέμα.
Κι εμείς ευχαριστούμε που μας δίνεται η δυνατότητα να εκθέτουμε τις απόψεις μας,...
Σωστές ή λάθος έχουν διάθεση βοήθειας και φυσικά κανείς δε διεκδικεί το αλάθητο...
Αλλά...
Το ότι εκτρέφει κάποιος για "x" χρόνια καναρίνια... Δεν τον μετατρέπει αυτόματα σε παντογνώστη.
Η γνώση μπορεί να υπάρχει είτε με είτε χωρίς αυτή την εμπειρία.
Απλά η εμπειρία προσθέτει, συμπληρώνει και ολοκληρώνει τη γνώση.
Επειδη ειναι σε βιβλιο δε παει να πει οτι ειναι και σωστο.
Δυστυχώς η ευτυχώς οι καταγραφές σε βιβλία είναι οι μόνες που στηρίζονται σε έρευνα με στοιχεία.. Έχουν "υπογραφή" και είναι έστω και πλημμελώς... Τεκμηριωμένες.
Έχεις βέβαια και τα δίκια σου σου στις πιθανές "προς διερεύνηση" διαφοροποιήσεις... αλλά είναι βιβλίο... και ως τέτοιο είναι αποδεκτό...
Διαφορετικά θα περιμένουμε απαντήσεις στα ερωτήματα με το παρακάτω μοτίβο...
Μιλάω καθαρα εμπειρικά. Ειχες ποτε καρδερινες προς αναπαραγωγη;
 
Γιατί ακόμη το συζητάμε αυτό; Δεν προσπάθησα ούτε να σας προσβαλω ούτε να σας θυξω και εαν το έκανα ζητώ από όλους σας συγγνώμη. Απλά λέω πως πια δεν έχει νόημα να το συζητάμε αυτό και να αφήσουμε χώρο για άλλο θεμα. Και πάλι ευχαριστώ όλους σας που με βοηθησατε να λύσω το πρόβλημα με τα ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙΑ μου
 
Back
Top