Γενικά Χάθηκε ο Φοίβος κοκατίλ

Καλησπερα Δημητρα, χρονια πολλα!

Αν ειχε καποιο παιχνιδι με καμπανακι που το ακουγε και ερχοταν ας το παρουν μαζι στην αναζητηση καθως επισης και να φωναζουν το ονομα αν το ακουει.
Στην γυρω περιοχη θα ειναι καπου, κοιταξτε σε μπαλκονια, καλωδια της ΔΕΗ, σε κοντινα δεντρα.

Μακαρι να βρεθει.
 
Καλησπερα Δημητρα, χρονια πολλα!

Αν ειχε καποιο παιχνιδι με καμπανακι που το ακουγε και ερχοταν ας το παρουν μαζι στην αναζητηση καθως επισης και να φωναζουν το ονομα αν το ακουει.
Στην γυρω περιοχη θα ειναι καπου, κοιταξτε σε μπαλκονια, καλωδια της ΔΕΗ, σε κοντινα δεντρα.

Μακαρι να βρεθει.
Ευχαριστώ
 
Εχει βρει το δέντρο που είναι το πουλί αλλα ειναι σε 50. Μετρα πως θα κατεβει;
Αυτό που είχα κάνει εγώ όταν είχα χάσει τα καναρίνια μου κια τα βρήκα σε ένα δέντρο είναι πως πήγαινα το λάστιχο μου και το έβρεχα.. Ετσι δεν θα μπορούσε να πετάξει να φύγει και μετά από λίγο έπεφτε και το έπιανα. Αλλά επειδή από τι καταλαβενω το δικό σας είναι ήρεμο δεν ξέρω μήπως σας μισήσει. Καλύτερα να περιμένετε μια συμβουλή ποιο σίγουρη 😊
 
Το βρήκατε! Αυτό έχει σημασία αυτή τη στιγμή, αρκεί να μην πετάξει από εκει. κάποια στιγμή θα πεινάσει θα διψάσει και λογικά θα πάει στο κλουβί αν το έχετε σε σημείο που το βλέπει... έυχομαι να έχει αίσιο τέλος η περιπέτεια σας.
 
50 μετρα δεντρο δυσκολα να ανεβει καποιος αλλα και να ανεβει δεν θα κατσει εκει το πουλακι.

Σκοπος ειναι να "πεισθει" να κατεβει, πρεπει το πρωι πρωι να παει καποιος εκει να αρχισει τα παρακαλια..
 
Η οραση και η ακοη ειναι απο τις πιο ανεπτυγμενες αισθησεις των πτηνων, ακριβη αποσταση δεν γνωριζω να σου πω ομως.
Το θεμα ειναι οτι σιγουρα καπου θα προσγειωθει σε καποιο μπαλκονι για αναζητηση τροφης,το πιθαβοτερο οπου ακουσει ή δει αλλα πουλια.
 
Back
Top