Χάθηκε Χάθηκε παπαγαλάκι budgie

@Euthalia κάνε αυτό που αναφέρει ο @ianos στο ποστ που σου παρέθεσα. Πήγες στα τοπικά πετ σοπ; Παρακάλεσέ τους εάν κάποιος ψωνίσει πρώτη φορά τροφές κ τους πει ότι βρήκε παπαγάλο, να κρατήσουν τα στοιχεία του.
Υπάρχουν κ ομάδες σε fb αλλά δυστυχώς δεν έχω fb. Αν δεν έχεις ούτε εσύ, όποιος έχει κ μπορεί καλό θα ήταν να ενημερώσει.
 
@Euthalia
To Site που σε παραπεμπει στην πραξη η @MARY58 μεσα απο το link της
ειναι το https://www.parrotalert.com/
απο οπου και τα δυο screenshot που παρεθεσα νωριτερα για να δεις οτι προς το παρον δεν εχει αναφερθει οτι βρεθηκε κατι στην Θεσσαλονικη και να κανεις τα απαραιτητα βηματα που ειναι
εγγραφη (https://www.parrotalert.com/register.php ) και
μετα να ανεβασεις ενα report για lost.

Βεβαια επειδη ελλαδα ειμαστε δεν ξερω ποσοι απο αυτους που θα δουν ενα budgie θα ξερουν το site και θα μπουν να καταχωρησουν sighiting η οτι το βρηκαν αλλα αλλη κουβεντα αυτη περι κουλτουρας .
Ευχομαι να πανε ολα καλα και να το βρεις. Τουλαχιστον δεν ειναι κατα χειμωνο
 
@MARY58 είναι Κυριακή δεν μπορω να παω σε pet shop θα το κάνω αύριο χίλια ευχαριστώ
[automerge]1686483783[/automerge]
@φιλομαθης χίλια ευχαριστώ ναι μπήκα στο site έκανα report lost δυστυχώς ο δικός μου παπαγάλος δεν μπορεί μα κάνει μεγάλες αποστάσεις όποτε γυρνάω εδώ στην γειτονιά συνέχεια και ψάχνω τον φωνάζω αλλά ακόμα τίποτα
 
Με έχει στεναχωρήσει το γεγονός ότι χάθηκε αυτό το όμορφο πλάσμα κ εύχομαι να γίνει το καλύτερο. Να βρεθεί σύντομα κ αν μη τι άλλο να είναι ασφαλής..
Καλού κακού βάλε κ μια ειδοποίηση ότι χάθηκε στο lostandfound.gr .
Δεν είναι αποκλειστικά για παπαγάλους, ούτε καν αποκλειστικά για κατοικίδια, αλλά ποτέ δεν ξέρεις ποιος κοιτάει τι.
Περιμένουμε νέα με αγωνία! Καλή τύχη!
 
@chrisa2102 να είσαι καλά χρυσά μου είναι κομμάτια από προχθές θα βγάλω αφίσες μήπως και θα κολλήσω εδώ σε μεγάλη περιοχή έστειλα και εκεί ανταποκρίθηκε ο άνθρωπος θα κάνει ουι το καλύτερο … εύχομαι το παιδί μου να γυρίσει και να σας στείλω μνμ ότι τον βρήκα
 
@Euthalia
ο δικός μου παπαγάλος δεν μπορεί μα κάνει μεγάλες αποστάσεις
Καλημερα. Εχει κομμενα φτερα η θεωρεις πως λογω μεγεθους δεν μπορει να πεταξει μακρια? Λογω αγυμνασιας ή ηλικιας?
Δεν λεω οτι δεν εχει κινδυνους το να ειναι ελευθερο.
 
@φιλομαθης καλημέρα όχι δεν έχει κομμένα φτερά το είχα κάνει αυτό στην αρχή μέχρι να συνηθίσει το περιβάλλον του σπιτιού … απλά ποτέ δεν πήγαινε στην μπαλκονόπορτα έβαλα και pet σίτες άνοιξα απλά να βάλω μέσα ένα καναρίνι που έχω και βγήκε ο μικρός….είναι σχεδόν 2 ετών και πετούσε μόνο μέσα στο σπίτι από δωμάτιο σε δωμάτιο
 
@Euthalia Καλημέρα Ευθαλία μου
Μην χάνεις το κουράγιο σου. Περιμένουμε με αγωνία τα καλά τα νέα. Ενημέρωσε κ πτηνιατρους, κτηνιάτρους της περιοχής. Όπου πηγαίνεις κ τον ψάχνεις φώναζε το ή κ βάζε του ήχους. Οι ευχές μας είναι μαζί σου .
 
Το βρήκες;;;; Αμάν βρε Ευθαλία, μπαίνω στο φόρουμ από χθες ξανά κ ξανά, για να δω τα ευχάριστα! 😋
Δεν πειράζει, τέλος καλό, όλα καλά. Πώς είναι; Ταλαιπωρημένο; Για πες πως βρέθηκε.
Σ'ευχαριστώ για την ανακοίνωση του ευχάριστου Μύρινα.
 
@MARY58 ασεεεεεε έχω τρελαθεί από χαρά γίνεται ένας χαμός από μνμ και το ξέχασα ναι το παιδί μου το βρήκε το ίδιο βράδυ ένα ζευγάρι εδώ στη γειτονιά που έχει ουζερί και το φρόντισε το έβαλε σε κλουβί το τάισε και εγώ εχθές γέμισα την περιοχή αφίσες και με είδε ένας φίλος στην γειτονιά και μου λέει εσυ το έχασες το βρήκε η μελινα κει έτσι έγινε το Κίνα πήγα και τον πήρα χθες σαν τρελός έκανε δεν φεύγει από πάνω μας
[automerge]1686658402[/automerge]
@myr σας ευχαριστώ πολύ ναι το παιδί μου το βρήκα… βασικά την ίδια μέρα που το έχασα το βρήκε ένα ζευγάρι στην γειτονιά που έχει ουζερί μετά εγώ γέμισα αφίσες την γειτονιά και έτσι έγινε το φρόντισαν το τάισαν όλα καλά είναι πάλι κοντά μου ❤️❤️❤️
 
@Euthalia σε συγχωρώ αν του δώσεις μια λιχουδιά κ ένα φιλάκι από μένα. 😁
Καλώς τον δέχτηκες κ πρόσεχε με την σίτα την άλλη φορά. Μπορεί να θυμηθεί ότι του άρεσε η περιπέτεια κ να θέλει να το επαναλάβει.
 
Back
Top