Γενικά Χάνω τη Blue μου, το θηλυκό Parrotlet από το ζευγάρι μου

Ιωαννα αν θες καποιος να την φροντισει πιο πολυ γιατι εσυ δεν μπορεις λογω του παιδιου και οσο αντεξει τοτε ισως μπορω να βοηθησω. Αλλα απο αυτα που διαβαζω ισως να μην εχει κ νοημα..
μπορεις να το ταισεις με κρεμα /συραγγα
αλλα αν η βλαβη στον εγκεφαλο ειναι σημαντικη (που κανεις δε μπορει να ξερει) δεν εχει νοημα
 
Αναγνωρίζω οτι σε γενικές γραμμές η θέση: τα ζώα ειναι ζώα και αυτη ειναι η φύση τους την οποία πρεπει να αποδεχόμαστε, ειναι σωστή.
Παρόλα αυτά, ας μην ξεχνιόμαστε... Παραμένουμε άνθρωποι, όχι με τις αδυναμίες μας, αλλά με τις αξίες μας, μία εκ των οποίων και η ανθρωπιά, στην οποία συχνα αντιτίθεται το όποιο ένστικτο. Κι επισης μπορούμε και έχουμε κριτική σκέψη και προτιμήσεις και επιλογές. Και να μην αισθανόμαστε άνετα με μη (αν όχι αποδέκτες) επιθυμητές συμπεριφορές. Κι ακόμα, άλλο η αποδοχή και άλλο το να υπομένεις, ενώ κάλλιστα θα μπορούσες να απομακρυνθείς απο το έστω πλέον μη επιθυμητό, ενώ του εξασφαλίζεις την ευζωία και ταυτόχρονα την ηρεμία σου.
Ιωαννα αν θες καποιος να την φροντισει πιο πολυ γιατι εσυ δεν μπορεις λογω του παιδιου και οσο αντεξει τοτε ισως μπορω να βοηθησω. Αλλα απο αυτα που διαβαζω ισως να μην εχει κ νοημα..
Αλέξανδρε, εισαι πολυ συγκινητικός
 
Κι ακόμα, άλλο η αποδοχή και άλλο το να υπομένεις, ενώ κάλλιστα θα μπορούσες να απομακρυνθείς απο το έστω πλέον μη επιθυμητό, ενώ του εξασφαλίζεις την ευζωία και ταυτόχρονα την ηρεμία σου.
Ναι, έτσι βεβαίως, μαζί σας κι εγώ αν και δεν θα το έδιωχνα, όπως και έκανα εξάλλου με τον lovebirdίνο μου που τον αγαπώ όπως και πριν 😛
Αλέξανδρε, εισαι πολυ συγκινητικός
Αλέξανδρος και εθελοντισμός, πάντα χέρι-χέρι :)
 
Παιδιά δυστυχώς η μικρή πέθανε χθες το απόγευμα.
Ήταν αδύνατον να την ταισω, δε μπορούσα να της ανοίξω το ράμφος και φώναζε.
 
Back
Top