Διατροφή Χαλασμένη συσκευασμένη τροφή

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Sylvia
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Πιστεύω με την ίδρυση της εταιρίας σας να τα λανσάρεται, θα είμαι από τους πρώτους αγοραστές
 
Aμέ...άσε που μπορούν να μπουν και στο μείγμα τροφής αντί για τα άχρηστα μπισκοτοφρουτάκια..
*Αν δεις καμμιά ornitalia να το κάνει χρόνια αργότερα, θυμίσου ποιός το είπε πρώτος..
 
Έχεις χρησιμοποιήσει το nectar Manitoba delicatesse? εάν ναι. είδες αποδοχή;
 
Μπορούν να φάνε τα καναρίνια πέλετς; Εδώ δυσκολεύονται και τα απορρίπτουν οι μικροί παπαγάλοι.

Πέλετς υπάρχουν σε μικρό μέγεθος για μικρόσωμα πουλιά. Για παράδειγμα η versele laga έχει μια σειρά (καναρίνια, εξωτικά...) την Nutribird (C15). Η γνώμη μου, σκουπιδάκια με χρώμα και άρωμα. Η γνώμη των πουλιών, δεν τα αγγίζουν!
 
Στο μυαλό μου έχει καταγραφεί αυτό το είδος τροφής σα να μας ταίζουν εμάς χαπάκια. Όμως το φαγητό εκτός από βασική ανάγκη έχει και ψυχολογικές παραμέτρους, ικανοποίησης, χαλάρωσης κτλ. (εξ ου και κάποιοι ξεφεύγουν). Εφιάλτης μου φαίνονται αυτές οι λύσεις για κάθε ζωντανό πλάσμα.
 
Πέλετς υπάρχουν σε μικρό μέγεθος για μικρόσωμα πουλιά. Για παράδειγμα η versele laga έχει μια σειρά (καναρίνια, εξωτικά...) την Nutribird (C15). Η γνώμη μου, σκουπιδάκια με χρώμα και άρωμα. Η γνώμη των πουλιών, δεν τα αγγίζουν!

Γιάννη, δεν έχω δοκιμάσει τη συγκεκριμένη μάρκα pellets. Αλλα είχα ταΐσει 3 διαφορετικά pellets στα πουλια μου και τα πήγαν μια χαρά. Γλείφανε το πιατάκι. Ειδικά τα zebra, bengalese, parrotfinch. Τα gouldians δεν τρώγανε ίσια ποσότητα με τα αλλα πουλια αλλα πάντα τσιμπάγανε. Θέλω να πω ότι έχω πολύ θετική εντύπωση από τα pellets που έχω δοκιμάσει. Λίγο τσιμπημένα στη τιμή όμως είναι, το μονο αρνητικό που βρήκα σε αυτά.
 
Τα δικά μου δεν την άγγιξαν, τι να πω ... Θα ξαναπροσπαθήσω. Ποιες μάρκες πελετ τάισες;
 
Δεν θέλω να διαφημίζω δημοσια κάποια εταιρία, θα σου στείλω με pm. Ίσος επειδή τα δικά μου βλέπουν κι αλλα πουλιά να τρώνε (τα zebra και bengo που είναι παντοφάγα) από ζήλια κατεβαίνουν κι τα Goulds και αρχίζουν να δοκιμάζουν )

Βάλε μερικά Μπεγγαλεζάκια να τα μάθουν πως πρέπει να τρώνε )
 
Back
Top