ΧΑΡΙΣΤΗΚΕ Χαρίζεται θηλυκό αγγλικό budgie, περιοχή Αθήνας μόνο

Zelda

PB New Member
Εγγραφή
22 Αυγ 2009
Μηνύματα
188
Οπως ανεφερα και στο ποστ για κοκατιλ πρεπει λογω προβληματων στο σπιτι μου να δωσω το ενα Budgie moy και για να μην χωρησω τον thor απο την αφροδιτη που ειναι πολλουσ μηνες μαζι θα δωσω την Περσεφωνη μου,την οποια την εχω 1,5 εβδομαδες, δε μου αρεσει που θα την αποχωρηστω, αλλα πρεπει και ν ακοιταω και το συμφερον του ζωου.
Την χαριζω λοιπον την κουκλα μου, μονο σε σοβαρο ατομο που θα ειναι διατεθειμενος να την φροντιζει καλα και να ασχολειτεαι μαζι της συχνα, ειναι κουκλιτσα και δε θελω να μαραζωσει.
Θα την δωσω σε ατομο απο Αθηνα μονο, πρεπει να εχετε οσοι την θελετε ορεηξ και κλουβακι, ειναι αρκετα ηρεμη και καθεται και εκτος κλουβιου.
 

Συνημμένα

  • P9031381.webp
    P9031381.webp
    49,8 KB · Προβολές: 317
πολυ ευχαριστως να την επαιρνα εγω αλλα ειμαι λιγο μακρυα... ευχομαι να παει σε καλα χερια κ να την προσεχουν
 
οκ...
Σε καλα χερια να παει...
Δυστυχως ειμαι πολυ μακρια αλλιως θα την επερνα κατευθειαν...
Ειναι πανεμορφη... 😉
 
crete rules ευχαριστω εχω καπιυς ενδιαφερομενους θα σκεφτω και θα αποφασισω.
 
Zelda, επειδή ψάχνω ταίρι για τον Fortunato μου, που πλέον είναι υγιής, μπορώ να την πάρω εγώ! Ζω στη Λιβαδειά βέβαια, αλλά θα είσαι σίγουρη οτι μαζί μου θα είναι καλά! Θα έχεις νέα της όποτε θέλεις, και φυσικά θα μπορείς να την επισκέπτεσαι όποτε θέλεις και μπορείς. Όσον αφορά το ταξίδι, θα έρθω στο Αττικό Πάρκο, οπότε μπορούμε να συναντηθούμε και εκεί.
 
Από τη φωτογραφία που έχεις στείλει για Περσεφώνος μοιάζει. Σε αυτή την ηλικία που είναι ο παπαγάλος έχει σχηματίσει ξεκάθαρα το κεράκι πάνω από το ράμφος του. Και αυτό το κεράκι είναι... μπλε. Αρσενικό. Δεν ξέρω αν η... αγγλική προέλευση το έχει επηρεάσει καθόλου!
 
Giovanni, τα περισσότερα θηλυκά μπλε παπαγαλάκια έχουν γαλάζιο χαλινό. Και τα αρσενικά γαλάζιο έχουν, αλλά πιο σκούρο.
 
Giovanni, τα περισσότερα θηλυκά μπλε παπαγαλάκια έχουν γαλάζιο χαλινό. Και τα αρσενικά γαλάζιο έχουν, αλλά πιο σκούρο.

Μαρια δεν νομιζω οτι ειναι γι αυτο. Εσενα η Κιτσα για παραδειγμα εχει καφε χαλινο.

Της Περσεφωνης ειναι γαλαζιος γιατι δεν βρισκεται σε αναπαραγωγικη φαση.
 
+φωνω με τον φωτη, δεν εχει συμασια το χρωμα του φτερωματος..στο χρωμα του χαλινου... Μονο η ηλικει και το φιλο...
 
θυληκο ειναι παντως, γιατι εδινε φιλακια με τον THOR:)
 
χαχαα!
Πολύ γκόμενος ο Θορ!
Αλλά δεν έχει σημασία που η Περσεφόνη έδινε φιλάκια με τον Θορ. Και Παρσεφόνος να ήταν μάλλον πάλι φιλάκια θα έδιναν! Συνήθως τα μπάτζι δεν το πολυεξετάζουν... Το θέμα.
 
α οκ,τεσπα θυληκια ειναι παντως.
 
την θαλασσί απόχρωση που έχει στο κέντρο την έχω δει σε πολλά θηλυκά. Προς την άκρη όμως το βλέπω αρκετά σκούρο μπλε. Βέβαια είμαι η πλέον μη ειδική
 
Κι εγω παιδια αρσενικο το βλεπω. Να ειναι καλα το πουλακι και να παει σε καλα χερια. Ειναι πανεμορφο.
 
Κι εγω παιδια αρσενικο το βλεπω. Να ειναι καλα το πουλακι και να παει σε καλα χερια. Ειναι πανεμορφο.

Σακη θηλυκο ειναι το πουλι 100%

Ετσι ειναι τα θηλυκα μπατζι οταν δεν βρισκονται σε φαση αναπαραγωγης.
 
το Budgie μου ειναι θυληκο και βρεθηκε το ατομο που θα την παρει, ο Νικολάκης απο μεταμορφωση επειδη μπορει και να την παρει αμεσα κιολας.

Ευχαριστω πολυ ολους/ες τους ενδιαφερομενους.
 
Από τα κυμματάκια που έχουν μετακινηθεί προς τα πίσω στο κεφάλι, σίγουρα ο Περσεφώνος τα έχει τα χρονάκια του. Άρα το φύλλο έχει δώσει ήδη το στίγμα του. Αν τον είχες και σε κλουβί με άλλο αρσενικό, σε περίπτωση που ήταν θηλυκός, θα είχε γίνει ήδη καφέ.
Πάντως είναι πραγματικά ωραίος παπαγάλος.
 
Back
Top