ΧΑΡΙΣΤΗΚΕ Χαρίζεται καναρίνι αρσενικό, αχάτης τοπάζιο κίτρινο μωσαϊκού

TZANNSPY

PB Member
Εγγραφή
25 Σεπ 2016
Μηνύματα
1.707
Πόλη
Άγιος Δημήτριος
Χαρίζεται το πουλάκι του τίτλου σε όποιον το επιθυμεί, θα προτιμούσα να είναι παλιό ή/και νέο μέλος κι όχι "αλεξιπτωτιστής" που ψάχνει γενικά ότι να 'ναι φτάνει να είναι δωρεάν.
Είναι του 2019 με κλειστό δαχτυλίδι συλλόγου και του λείπει το πίσω νύχι στο ένα πόδι, πράγμα που αυτόματα το αποκλείει από οποιοδήποτε διαγωνισμό.
Μόνο με παραλαβή από τον χώρο μου (Άγιος Δημήτριος).
Φυσικά δεν υπάρχει σειρά προτεραιότητας και ΔΕΝ θα είμαι αντικειμενικός.
Συμμετοχή εδώ ή/και με προσωπικό μήνυμα απλά αυτός που θα το πάρει θα ανακοινωθεί στο τέλος και μόνον αυτός.
Μιλάμε για τέτοιο πουλάκι, περίπου:

20191028_173050.webp
.-
 
Σπύρο είχε κάποιο ατύχημα και του λείπει το νύχι;
Υπάρχει και η αντίθετη προσέγγιση σχετικά με...
Μόνο με παραλαβή από τον χώρο μου (Άγιος Δημήτριος).
διότι αν το πας εσύ το πουλάκι, θα ξέρεις (δεις) πιθανά και τις συνθήκες στις οποίες θα μένει
 
Σπύρο είχε κάποιο ατύχημα και του λείπει το νύχι;

Παρουσίασε αιμάτωμα και με τη χρήση pyravlex και πινελάκι σώσαμε το δάκτυλο και χάσαμε το νύχι...
[automerge]1572288753[/automerge]
... Διότι αν το πας εσύ το πουλάκι, θα ξέρεις (δεις) πιθανά και τις συνθήκες στις οποίες θα μένει...

Έχω δικλείδεςασφαλείας όπως Ε9 , υπευθ. Δηλώσεις, μάρτυρες κτλ 😉
 
Έχω δικλείδεςασφαλείας όπως Ε9 , υπευθ. Δηλώσεις, μάρτυρες κτλ 😉

θα προτιμούσα να είναι παλιό ή/και νέο μέλος κι όχι "αλεξιπτωτιστής"

Σωστός!
Καλότυχο φίλε...
[automerge]1572296348[/automerge]
Ασχέτως του προβλήματος είναι πανέμορφο.
 
Εγω παντως δηλωσα ενδιαφερον για τον κ. Καναρινη! Εχω και παπαγαλακι που το αγορασα επειδη σχολιαζοταν οτι ηταν γιατις γατες απο φιλο του μαγαζατορα απλα για να τους μπω στο ματι επειδη το ενα του ποδαρακι εχει παραλητα τα δαχτυλα του θα κολησω στο πουλακι που δεν εχει ενα νυχι! Και προτηνα στο παλικαρι που το δινει αν το παρω και καταφερω να το ζευγαρωσω το πρωτο πουλακι σικο του με ποσα ωυχια δεν εχει σημασια! 😄
 
Τέλος ο "διαγωνισμός"...

Ευχαριστώ πολύ όλους τους φίλους που συμμετείχαν και εκδήλωσαν ενδιαφέρον.

Το πουλάκι κατάληξε στον φίλο Αχιλλέα @Elgrantenor στον οποίο εύχομαι καλή επιτυχία στην νέα για αυτόν κατηγορία χρώματος!

Λόγω των πολλών συμμετοχών αποφάσισα να να δώσω άλλο ένα πουλί με τον ίδιο τρόπο, αναφέρομαι σε αυτό:


Ο "τυχερός" είναι ο φίλος Μάρκος @Markos tsiftelis να του ζήσει και να το χαίρεται!
 
Συγχαρητήρια παιδιά.

Ανέβασε καμία φωτογραφία Αχιλλέα να ζηλέψουμε.

Άντε γιατί αυτή που ανέβασε ο Σπύρος ειταν fake.

Μιλάμε για τέτοιο πουλάκι, περίπου:

Μπράβο σου Σπύρο, όχι μόνο για την κίνηση αλλά επειδή έχεις και ποιοτικά πουλιά.
 
καλη τυχη στη νεα του οικογενεια για τον κ καναρινη😄 μπραβο στο Αχιλλεα που το ανελαβε αλλα και στο Σπυρο που το διαθεσε! Παντα τετοιες ομορφες κινησεις απο ολους εδω γιατι μας χωριζουν ισως πολλα αλλα μας ενονει κατι πολυ σπουδαιο η ενασχολησει και το χομπυ με τα ζωακια θες καναρινια παπαγαλοι 'η οτι δυποτε αλλο!
 

Σχετικά θέματα

Back
Top