Χαρίζω Χαρίζεται καναρίνι αχάτης κίτρινο μωσαϊκού

Υ. Γ Α , να μη ξεχάσω εδώ, πληροφοριακά και μόνον. Το πουλάκι δεν είναι μωσαικού πτερώματος. Είναι ΑΧΑΤΗΣ ΚΙΤΡ. ΧΙΟΝΕ (ή μωσαικού ενδιάμεσο)

κ. Μακη @mgerom δεν εχει πολυ καθαρες της περιοχες για τύπου μωσαικου;
rsz_img_5866.webp rsz_img_5867.webp rsz_img_5868.webp
 
Εάν δεν υπάρχει κάποιος που να το θέλει, ενδιαφέρομαι. Μέσα από το φόρουμ μας, μου έχουν χαρίσει καναρινάκι ζευγάρι κοινό και θα ήθελα να αποκτήσω αχατάκι με τα χίλια!

Σας παρουσιάζω το ζευγαράκι μου... Και το λατρεύω!

P6122768.webp
 
κ. Μακη @ mgerom δεν εχει πολυ καθαρες της περιοχες για τύπου μωσαικου;
Aυτό δεν φαίνεται να έχει καμία σχέση (φωτογραφικά) με το αρχικό πουλάκι στην εκκίνηση του θέματος. Αυτό είναι μωσαικό. Εδώ η κοιλιά χαμηλά στην αμάρα είναι λευκή. Στην πρώτη φωτό φαίνεται κίτρινη. Πρόκειται για το ίδιο πουλί;
 
Ναι ειναι το ιδιο πουλακι, η πρωτη φωτο ηταν 10 μερες πριν τραβηγμένη. Οι αλλες ειναι σημερα
Δεν άλλαξε τίποτα μέσα σε 10 ημέρες. Μόνον η θέση και η γωνία λήψης της φωτογραφίας. Ετσι ένα κακό μωσαικό με μεγάλη διάχυση όταν δείχνει μόνον το ολοκληρωτικά βαμένο στήθος, πλευρά, κοιλιά είναι ίδιο μ' ένα χιονέ. Η πλάτη όμως και η αμάρα στις επόμενες φωτό διάλυσαν κάθε παρανόηση. 😳
 
να το κανω αντρα αυτινις τις κουκλας
αγαπητέ Aineias, δεν θα ήταν πρέπων να ζευγαρώσεις κίτρινο μωσαικό με κόκκινο μωσαικό.
διάβασε σε παρακαλώ τα άρθρα που υπάρχουν σχετικά με τα καναρίνια χρώματος, γραμμένα από ανθρώπους που έχουν δώσει ψυχή και χρόνια πάνω στην εκτροφή αυτών και.. Θα καταλάβεις! 🙂
 
Ενδιαφερομαι κ εγω αν δεν εχει δοθει ακομα για να το κανω αντρα αυτου αυτινις τις κουκλας View attachment 46087

Ειναι πολυ ομορφη ομως δεν ξερω αν ειναι αχατης η μικρη σου και καλο ειναι να μην "χαλαμε" τις ρατσες :)
 

Σχετικά θέματα

Back
Top